Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaratonil triumfeerisid Alo Jakin ja Janelle Uibokand

Hawaii Express Estonian Cup rattureid tervitas sarja teiseks füüsiliseks rattamaratoniks suvekuum Elva. Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaraton oli taas stardijoonele kogunud kõik kohalikud tipud ning võistlus tõotas põnevust.

Grand Prix sõidus otsustas võitja korralik heitlus lõpusirgel, milles näitas kõige teravamat minekut Alo Jakin, nüüdne juuniorite Eesti maanteekoondise peatreener. Kohe tema järel ületasid finišijoone praktiliselt koos Antti Jussi Juntunen ja Rait Ärm.

„Tunne on ülev,“ ütles Alo Jakin sõidujärgselt kommentaariks. „Üle pika aja sain jälle maratonivõidu kirja – oma pundis naljatame, et kes maratonil pole sõitnud, siis ei olegi õige rattur. Nüüd sain teist korda selle linnukese kirja,“ sõnas ta naerulsui. „Täna oli nii minu rada, tulingi siia hästi sõitma. Ma ei uskunud, et võidan, aga kolme parima sekka lootsin ikka sõita.“

„Tegin sõidu kohe alguses raskeks, panin ehk natukene liigagi kiire tempo peale, aga õnneks kestsin ära. Tempoga tuldi kaasa ja see mulle sobis – mida kiirem tempo, seda lihtsam minul bike-imeeste vastu. Natuke oli ka õnne, et maanteekingadega mudastest kohtadest hoolimata toime sain. Lõpus oli üsna enesekindel, et teistest finišis oma rattaga kiirem olen ja suutsingi oma võtta,“ rõõmustas võitja.

Naistest jõudis üle joone kindla paremusega Janelle Uibukand, kes edestas lähimat konkurenti Mari-Liis Mõttust veidi enam kui kahe minutiga. Uibokand on Elva raja kogenud sõitja ning see ei üllatanud teda ka täna. „Nagu ikka, on Elva ajal jälle hästi kuum ilm ja mulle väga meeldis vahelduseks selline kiirem maraton, mitte selline singleid täis, kus parmutoiduks jääda. Täna sain stardist tegelikult natuke kehvasti minema, aga varsti olime pundiga siiski koos. Kahekümnenda kilomeetri kandis läks punt laiali ja sain ise eest ära. Nii sõitsimegi lõpuni ka,“ sõnas väsinud võitja.

Gardena maratoni arvestuses oli Elvas kiireim Markku Ainsalu, kelle järel ületas finišijoone pea pool minutit hiljem Romet Pajur. Naiste parim oli Maris Kaarjärv, kolm minutit tema järel Kristi Kuldkepp.

JetOil poolmaratoni distantsil võidutses tõelises thrilleris meeste arvestuses Matthias Mõttus, keda jälitas vaid kaks kümnendikku hiljem lõpetanud Riko Tammepuu. Naiste seas ületas finišijoone esimesena Karolin Surva, edestades Mairit Kaarjärve napi kahe sekundiga. MySnack lastesõitude vanemas, kuni 10-aastaste vanuseklassis võtsid taas võidud Georg Salupuu ja Marta Mõttus, nooremate, kuni 8-aastaste seas olid kiiremad Kristofer Kivilo ja Elenor Rang.

HansGrohe kiirenduskilomeetri parimad tulemused said enda nimele Taavi Kannimäe ja Mari-Liis Mõttus.

Sarja liidrite seas murrangulisi muudatusi ei toimunud. Meeste seas jäi endiselt liidrikohale Elva rajal kukkumise läbi teinud Peeter Pruus, naistest endiselt esikohal Mari-Liis Mõttus. Arctic Sport vahefiniši särk kuulub jätkuvalt Gert Jõeäärele, Gardena maratoni oma Romet Pajurile, JetOil poolmaratoni oma Matthias Mõttusele ning HansGrohe kiirenduskilomeetri särk Mari-Liis Mõttusele. Omavahel vahetasid Elva etapi järel särke Peeter Pruus ning Gert Jõeäär – esimene on nüüd Põltsamaa mäefiniši särgi ning teine HansGrohe kiirenduskilomeetri särgi omanik.

Meeskondade arvestuses võitis Elva etapi Tartu2024/BalticChainCycling.com, kuid ei suutnud sellega siiski sarja arvestuses troonilt tõugata KoMo/Veloplusi. Naiskondadest on edukaim endiselt Hawaii Express naiskond, kes noppis esikoha ka nüüd.

Kokku oli 20. Elva Rattamaratonile registreerunud 1044 nooremat ja vanemat ratturit, kellest 789 panid rattad ka sõidupäeval joonele.

Hawaii Express Estonian Cupi järgmiseks etapiks kogunevad rattasõbrad 29. augustil, mil antakse start 21. Jõulumäe Rattamaratonil.

Toetajad