Korduma kippuvad küsimused

Estonian Cup rattamaratonide korraldustoimkond allub igati valitsuse poolt kehtestatud reeglitele ja juhindub nendest.
Juba praegu on teada, et juuni lõpuni on massiüritused keelatud ja seetõttu olemegi juba praegu välja kuulutanud, et kahel esimesel etapil rakendame virtuaalset arvestust.

Kaks esimest etappi toimuvad 2020 aastal virtuaalse arvestusena. Igale etapile tähistatakse 20-25 km pikkune rada, mida on võimalik sõita endale sobivalt ajavahemikul 25.05-28.06.
Raja läbimisel tuleb sisse lülitada enda nutiseade, mis võimaldab salvestada GPS jälge ning selle faili saad mainitud ajavahemikus meie kodulehele üles laadida. Üleslaetud tulemused järjestatakse pingeritta ning saamegi konkreetse etapi tulemused.
Samuti mängitakse välja aktiivseim, mägedekuningas ja Hansgrohe kilomeetri parimad.

2020 aastal pikendame sarjaks registreerimist kuni mai lõpuni. Erilisest olukorrast tulenevalt saab seda teha soodushindadega:
- GP-le ja Maratonile registreerimine 100€ ning 80€ (2002 ja hiljem ning 1960 ja varem sündinutele)
- Poolmaratonile registreerimine 80€ ning 65€ (2002 ja hiljem ning 1960 ja varem sündinutele).
*kõigile kes on ennast sarjale registreerinud enne mai algust võimaldame kompensatsioonina registreeruda 2021 aastaks 20% soodsama hinnaga.

Samuti oleme kehtestanud soodushinnad ka virtuaalse arvestusega etappidele:
- GP-le, Maratonile ja Poolmaratonile registreerimine 15€ ning 10€ (2002 ja hiljem ning 1960 ja varem sündinutele) ehk kõigile kolmele distantsile on osalustasu sama.

Ka 2020 aastal toimub võistkondlik arvestus ning võistkond peab olema komplekteeritud mai lõpuks ning seda on võimalik teha kas registreerimisel või juba varem registreeritud inimesed võistkonnaks koondada e-postiga info@estoniancup.ee.
Sealjuures on 2020 aastal võistkondade koostamisel vabamad reeglid.

  • võistkonna (või ka naiskonna) koosseisu saab kuuluda 3-8 liiget
  • hooaja alguseks ehk hiljemalt 31.05.2020 peab olema võistkonnaks koondatud vähemalt kolm inimest
  • hooaja jooksul on võimalik võistkonda juurde lisada kuni kaks liiget, kes ei ole käesoleval hooajal varem sarjas osalenud

 

 

Jah, ka kahel esimesel etapil paneme paika koondarvestuse.
Täpsemalt liidame juba sõidetud tulemused kokku kahel korral:
kuni 14.06 kell 24.00 üles laetud tulemuste koondarvestus
kuni 28.06 kell 24.00 üles laetud tulemuste koondarvestus

Sealjuures saab eelise see, kellel on konkreetseks kuupäevaks rohkem radu läbi sõidetud, kuna liidame kokku konkreetse osaleja kõik selle aasta sooritused. Ühelt etapilt siiski saab üks osaleja üles laadida ühe rajaläbimise faili.

Kui osaleja on registreeritud ühele esimestest etappidest, mille läbiviimine eriolukorra tõttu saab olema virtuaalse arvestusega, siis on tal võimalik enda osalus sarja siseselt kanda mõnele teisele selle aasta etapile. Ja seda ilma ümberregistreerimistasuta. Selleks tuleb saata enne virtuaalse arvestusega etappide "lõppu" (hiljemalt  27.06.2020) e-kiri info@estoniancup.ee. Kas ja millised etapid toimuvad virtuaalse arvestusega ja millised tavapärasel moel, sõltub eriolukorra reeglitest.

Kui osaleja on registreeritud terveks 2020 aasta hooajaks, siis saab ta osaleda selle aasta kõigil etappidel hoolimata sellest, kas need saavad olema virtuaalse arvestusega endale sobival ajal sõidetavad või klassikalised ühisstartidega rattamaratonid.
Kui registreerimine on tehtud enne 1.05.2020 siis saab see osaleja 2021 aasta hooajaks registreerida 20% soodsama hinnaga.
Kui 2020 aastal ikkagi osaleda ei soovi, siis on võimalik enda osalus kellegi teise nimele ümber vormistada ja seda tasuta (selleks kirjuta info@estoniancup.ee).

Meil saab olema enamikes võistlusklassides distantsiülene arvestus. Eri pikkusega võidusõidud annavad eraldi alaneva rea tulemuspunkte (GP võitja saab 1600 punkti, maratoni võitja 1500 punkti, poolmaratoni võitja 1300 punkti) ja igal etapil poodiumile kutsume vanuseklasside kaupa esikolmiku, vastavalt etapil saadud punktidele. Teisisõnu - enamikus vanuserühmades arvestatakse selle vanuserühma kõikide erinevate distantside punkte.

Näide: M50 rattur stardib maratonidistantsil ja on finishis esimene. Tema saagiks on 1500 punkti. Kui parasjagu lõppenud GP distantsil on üks M50 rattur üldises järjestuses eespool kui 91 koht, siis maratoni võitja on tollel päeval vanuseklassis M50 teine.

Ning saab sarja koondarvestuses omas vanuseklassis samuti teise koha.

Tähelepanu ! Küsisime mitmetelt kogenud treeneritelt ja spordiarstidelt nende arvamust. Tuginedes sealt saadud tagasisidele, oleme osadele vanuseklassidele siiski mõningad piirangus seadnud - puudutab see nimelt vanuseskaala ääri. Vt. allapoole, igale sellisele vanuseklassile oleme välja toonud neile mõeldud põhi- ja (erakordselt hea vormi korral, omal vastutusel) asendusdistantsi ning vastavad punktisummad.

Iga rattur saab hooajalise numbri. See ei muutu isegi siis, kui tekib otsus vahetada mõni etapp distantsi. Terveks hooajaks registreerunud saavad nimelise numbri. Ka üksikutel etappidel koahpealt soetatud number jääb kehtima terve ülejäänud hooaja!

Kes on unustanud numbri koju, saab ajutise numbri sekretariaadist. Tõsi küll, siis juba 5 eur tasu eest.
Kes on numbri lõplikult kaotanud, saab asendusnumbri sekretariaadist. Taaskord - 5 eur tasu eest.

Me eeldame, et rattur tunneb oma võimeid. Aga lubame iga etapipäeva hommikul siiski lisatasuta distantsi muuta, vajalik on sellisel juhul sekretariaadist läbi käimine.

Vaikimisi eeldame tungivalt maratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start N-Põhiklassis ja punkte saab samuti N-Põhiklass etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt maratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start M50 ja punkte saab samuti M50 etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt maratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start M18 ja punkte saab samuti M18 etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt poolmaratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida maratonil, läheb see sõit kirja kui start N-40 ja punkte saab samuti N40 etapi- ja hooaja arvestusse. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start N-Põhiklass arvestuses ja punkte saab samuti N-Põhiklass etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt poolmaratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida maratonil, läheb see sõit kirja kui start N18 ja punkte saab samuti N18 etapi- ja hooaja arvestusse.

Tungivalt soovitame mitte üle pingutada GP distantsi valikuga !

Vaikimisi eeldame tungivalt poolmaratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida maratonil, läheb see sõit kirja kui start M16 ja punkte saab samuti M16 etapi- ja hooaja arvestusse.

Tungivalt soovitame mitte üle pingutada GP distantsi valikuga!

Tere tulemast maratonimaailma :-)

Teile on mõeldud poolmaratoni distants ja veel eelmine hooaeg olite kõik lastesõitudel. Seega üks samm elus korraga ja poolmaraton on igati vääriline väljakutse.

Võidab tiim, kus kolme parima (sõltumata distantsist) punktide summa on suurim. Kokku on ühes tiimis max. 8 ratturit.
Naised saavad anda oma panuse võistkonnale (võistkonnas soovi korral nii mehed kui naised), mehed naiskonnale mitte (nimetus naiskond määrab ära ka osalejad....)

Kolisime M/N12 ratturid poolmaratonile üle, seega lastesõidud toimuvad etappide võistluskeskustes kolmele vanuseklassile - tillud, M/N8 ja M/N10. Uuel hooajal kannavad lastesõitude liidrisärke 10 aastaste kiireim poiss ja tüdruk.

Juhendid ütlevad nii:

... hooaja alguses saab rattur stardikoha eelmise hooaja tulemuste pealt. Peale kahte maratoni juba jooksva hooaja pealt. Osalejate puhul, kes pole käesoleval aastal kahte tulemust kirja saanud, arvestatakse lisaks ka tema eelmise aasta tulemusi.

Milline on aga ratturi stardikoridor, kui tema poole hooaja pealt "hüppab" näiteks GP-lt maratonile või vastupidi (ja pidagem meeles, et see ei kehti poolmaratonilt maratonile või GP-le üle tulles)?

2018 hooajal on ratturi stardikoridor täpselt see, mis ta oleks pidanud olema n-öelda ratturi põhidistantsil.

Ehk siis - kui maratoni distantsil esimesest stardigrupist startinu otsustab osaleda GP-l, siis on tema stardikoht ikka esimene koridor. Ja vastupidi. Täpselt nii tugev, kui on rattur seniste tulemuste järgi, on temal ka stardikoht.

2018 paneme käima (lisaks võistkondade ja naiskondade arvestusele) firmaspordi edetabeli. Nii-öelda ettevõtte tiimi saab moodustada kõigist neist ratturitest, kellel pole ja kes kohe kindlasti ei kavatse võtta EJL ratturi litsentsi.

Ehk siis - võistkondades ja naiskondades on meie nägemuses pigem n-öelda sportlased, firmaspordis harrastajad.

Kas selline nägemus tähendab, et võistkonnas/naiskonnas PEAB olema litsentsiga rattur?

Vastus - ei pea, küll aga ei TOHI OLLA firmaspordi tiimis ühtegi litsentsiga ratturit.

Kas rattur (kellel pole litsentsi) saab olla nii võistkonna (naiskonna) kui ka firmaspordi arvestuses?

Vastus - korraga ikka ühes arvestuses.

Kuidas firmaspordi arvestust peetakse?

Täpselt samamoodi, nagu võistkonna/naiskonna arvestust - võidab suurima punktidearvuga tiim.

Toetajad