Frequently asked questions

Virtuaalarvestusega etapp tähendab seda, et tähistatakse  20-25 km pikkune rada, mida on võimalik sõita endale sobivalt ette antud ajavahemikul.
Raja läbimisel tuleb sisse lülitada enda nutiseade, mis võimaldab salvestada GPS jälge ning selle faili saad mainitud ajavahemikus meie kodulehele üles laadida. Üleslaetud tulemused järjestatakse pingeritta ning saamegi konkreetse etapi tulemused.
Samuti mängitakse välja aktiivseim, mägedekuningas ja Hansgrohe kilomeetri parimad.

Meil on enamikes võistlusklassides distantsiülene arvestus. Eri pikkusega võidusõidud annavad eraldi alaneva rea tulemuspunkte (GP võitja saab 1600 punkti, maratoni võitja 1500 punkti, poolmaratoni võitja 1300 punkti) ja igal etapil poodiumile kutsume vanuseklasside kaupa esikolmiku, vastavalt etapil saadud punktidele. Teisisõnu - enamikus vanuserühmades arvestatakse selle vanuserühma kõikide erinevate distantside punkte.

Näide: M50 rattur stardib maratonidistantsil ja on finishis esimene. Tema saagiks on 1500 punkti. Kui parasjagu lõppenud GP distantsil on üks M50 rattur üldises järjestuses eespool kui 91 koht, siis maratoni võitja on tollel päeval vanuseklassis M50 teine.

Ning saab sarja koondarvestuses omas vanuseklassis samuti teise koha.

Tähelepanu ! Küsisime mitmetelt kogenud treeneritelt ja spordiarstidelt nende arvamust. Tuginedes sealt saadud tagasisidele, oleme osadele vanuseklassidele siiski mõningad piirangus seadnud - puudutab see nimelt vanuseskaala ääri. Vt. allapoole, igale sellisele vanuseklassile oleme välja toonud neile mõeldud põhi- ja (erakordselt hea vormi korral, omal vastutusel) asendusdistantsi ning vastavad punktisummad.

Iga rattur saab hooajalise numbri. See ei muutu isegi siis, kui tekib otsus vahetada mõni etapp distantsi Maratonilt GP-le või vastupidi. Terveks hooajaks registreerunud saavad nimelise numbri. Ka üksikutel etappidel kohapealt soetatud number jääb kehtima terve ülejäänud hooaja!

GP-lt või Maratonilt Poolmaratonile või vastupidi ümber registreerides antakse uus number. Järgmisteks etappideks jäävad kehtima mõlemad numbrid olenevalt osaletavast distantsist.

Kes on unustanud numbri koju, saab ajutise numbri sekretariaadist. Tõsi küll, siis juba 5 eur tasu eest.
Kes on numbri lõplikult kaotanud, saab asendusnumbri sekretariaadist. Taaskord - 5 eur tasu eest.

Me eeldame, et rattur tunneb oma võimeid. Aga lubame iga etapipäeva hommikul siiski lisatasuta GP ja Maratoni vahel distantsi muuta, vajalik on sellisel juhul sekretariaadist läbi käimine.
Poolmaratonile ümber registreerimine on siiski tasuline 10€.
Poolmaratonilt pikemale distantsile ümber registreerimine on samuti tasuline ja maksab 15€.

Vaikimisi eeldame tungivalt maratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start M50 ja punkte saab samuti M50 etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt maratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida GP-l, läheb see sõit kirja kui start M18-23 ja punkte saab samuti M18-23 etapi- ja hooaja arvestusse.

Vaikimisi eeldame tungivalt poolmaratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida maratonil, läheb see sõit kirja kui start N18 ja punkte saab samuti N18 etapi- ja hooaja arvestusse.

Tungivalt soovitame mitte üle pingutada GP distantsi valikuga !

Vaikimisi eeldame tungivalt poolmaratonidistantsil osalemist. Kui on siiski soov startida maratonil, läheb see sõit kirja kui start M16 ja punkte saab samuti M16 etapi- ja hooaja arvestusse.

Tungivalt soovitame mitte üle pingutada GP distantsi valikuga!

Tere tulemast maratonimaailma :-)

Teile on mõeldud poolmaratoni distants ja veel eelmine hooaeg olite kõik lastesõitudel. Seega üks samm korraga ja poolmaraton on igati vääriline väljakutse.

Võidab tiim, kus kolme parima (sõltumata distantsist) punktide summa on suurim. Kokku on ühes tiimis maksimaalselt 8 ratturit.
Naised saavad anda oma panuse võistkonnale (võistkonnas soovi korral nii mehed kui naised), mehed naiskonnale mitte (nimetus naiskond määrab ära ka osalejad....)

Kolisime M/N12 ratturid 2018 aastast poolmaratonile üle, seega lastesõidud toimuvad etappide võistluskeskustes kolmele vanuseklassile - tillud, M/N8 ja M/N10. Uuel hooajal kannavad lastesõitude liidrisärke 10 aastaste kiireim poiss ja tüdruk.

Juhendid ütlevad nii:

... hooaja alguses saab rattur stardikoha eelmise hooaja tulemuste pealt. Peale kahte maratoni juba jooksva hooaja pealt. Osalejate puhul, kes pole käesoleval aastal kahte tulemust kirja saanud, arvestatakse lisaks ka tema eelmise aasta tulemusi.

Milline on aga ratturi stardikoridor, kui tema poole hooaja pealt "hüppab" näiteks GP-lt maratonile või vastupidi (ja pidagem meeles, et see ei kehti poolmaratonilt maratonile või GP-le üle tulles)?

2018 hooajal on ratturi stardikoridor täpselt see, mis ta oleks pidanud olema nii-öelda ratturi põhidistantsil.

Ehk siis - kui maratoni distantsil esimesest stardigrupist startinu otsustab osaleda GP-l, siis on tema stardikoht ikka esimene koridor. Ja vastupidi. Täpselt nii tugev, kui on rattur seniste tulemuste järgi, on temal ka stardikoht.

2018 paneme käima (lisaks võistkondade ja naiskondade arvestusele) firmaspordi edetabeli. Nii-öelda ettevõtte tiimi saab moodustada kõigist neist ratturitest, kellel pole ja kes kohe kindlasti ei kavatse võtta EJL ratturi litsentsi.

Ehk siis - võistkondades ja naiskondades on meie nägemuses pigem nii-öelda sportlased, firmaspordis harrastajad.

Kas selline nägemus tähendab, et võistkonnas/naiskonnas PEAB olema litsentsiga rattur?

Vastus - ei pea, küll aga ei TOHI OLLA firmaspordi tiimis ühtegi litsentsiga ratturit.

Kas rattur (kellel pole litsentsi) saab olla nii võistkonna (naiskonna) kui ka firmaspordi arvestuses?

Vastus - korraga ikka ühes arvestuses.

Kuidas firmaspordi arvestust peetakse?

Täpselt samamoodi, nagu võistkonna/naiskonna arvestust - võidab suurima punktide arvuga tiim.

Toetajad