Võistkonnad

ESTONIAN CUP (EC) 2024
EESTI RATTAMARATONIDE SARIVÕISTLUS
Võistkonnaarvestuse juhend

1. Registreerimine

1.1. Registreerimine EC 2024. aasta sarivõistlusele algab 14. oktoober 2023.a.
1.2. Registreerimine EC etappidele toimub ainult internetis sarja veebilehel: www.estoniancup.ee
1.3. Pärast esimese etapi toimumist ei ole võistkonna liikmete asendamine lubatud.
1.4. Võistkondliku registreerimise puhul on iga võistkonna liikme registreerimistasu suurus sama, mis individuaalsel registreerimisel ettemaksuna sarja kõigile etappidele.
1.5. Võistkondade registreerimine lõpeb koos sarjaks etteregistreerimisega 30.04.2024 aastal kell 24:00.
1.6. Võistkonna põhikoosseisu saavad kuuluda vaid need ratturid, kes on registreeritud terveks hooajaks ehk kõigile seitsmele etapile. Kaks hiljem lisanduvat liiget võivad osaleda ka ainult ühel etapil, aga nad saavad hooaja jooksul kuuluda vaid ühe võistkonna koosseisu ja ei tohi käesoleval hooajal omada ühtegi tulemust.

2. Võistkondlik arvestus

2.1. Võistkondlik arvestus toimub eraldi meeste- ja sega võistkondadele ning naiste võistkondadele ehk naiskondadele.
2.1.1. Võistkonna liikmed võivad osaleda nii Grand Prix, Maratoni kui ka Poolmaratoni distantsil.
2.1.2. Meeste võistkonda võivad kuuluda ka naised, kui nad on registreeritud Võistkonna koosseisus.
2.1.3. Naiskondlikku arvestust peetakse ainult naistest koosnevatele võistkondadele ehk Naiskondadele.
2.2. Võistkonda kuulub 3 kuni 8 liiget. Nendest vähemalt 3 tuleb fikseerida enne esimese etapi toimumist ning kuni kaks on võimalik võistkonna koosseisu liita hooaja jooksul (edastades sellekohase soovi e-posti teel info@estoniancup.ee). Hiljem lisatavad kaks ei pea olema registreeritud terveks hooajaks ehk võivad olla registreeritud kas terveks hooajaks või vaid etapiti. Hiljem võistkonna koosseisu lisatavad liikmed ei tohi lisamise hetkel omada käesolevast hooajast ühtegi tulemust.
2.3. Võistkondlikusse punktiarvestusse lähevad võistkonna liikmete Grand Prix, Maratoni ja Poolmaratoni distantsi individuaalsed punktid.
2.4. Võistkondlikus arvestuses liidetakse igal etapil võistkonna kolme (3) parema lõpetaja individuaalsed punktid, mille alusel selgitatakse võistkonna koht etapil ning jagatakse võistkondlikud kohapunktid nii võistkondlikus kui naiskondlikus arvestuses alljärgnevalt:

  • 1.koht: 150 punkti;
  • 2.koht: 145 punkti;
  • 3.koht: 142 punkti;
  • 4.koht: 140 punkti;
  • 5.koht: 139 punkti
  • jne.

2.5. Kui võistkonnad saavad etapil võrdse arvu individuaalpunkte, siis suurema arvu võistkondlikke kohapunkte saab võistkond, kelle parim sõitja oli Grand Prix distantsil eespool.
2.6. Võistkondliku ja Naiskondliku arvestuse võitja sarja kokkuvõttes on võistkond, kes seitsme (6) etapi kokkuvõttes kogub kõige enam võistkondlikke kohapunkte.
2.7. Võrdsete võistkondlike punktide korral saab paremuse selgitamisel määravaks võistkonna koht viimasel etapil.
2.8. Iga etapi esialgsed tulemused avaldatakse hiljemalt võistlusjärgse päeva jooksul internetis aadressil: www.estoniancup.ee
2.9. Teateid võimalike vigade parandamiseks etapi finišiprotokollis võetakse vastu võistlusele järgneva kolmapäeva õhtuni, meiliaadressil: info@estoniancup.ee

3. Võistkondlik autasustamine

3.1. Igal etapil autasustatakse parimat Võistkonda ja parimat Naiskonda karika või meenega.
3.2. Sarja kokkuvõttes autasustatakse kuut parimat Võistkonda ja kuut parimat Naiskonda rahaliste või esemeliste auhindadega

Toetajad