19. Jõulumäe Rattamaraton

18.august - SYNLAB tervisesõit
25.august - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 25.08.2018
Distantsid HWXPRSS Grand Prix, Gardena Maraton, FruitXpress Poolmaraton ja Põltsamaa Lastesõidud
Stardid 12:00 Grand Prix;
12:30 Poolmaraton;
13:00 Maraton
Lastevõistlused algavad alates kell 11:00 (vaata Ajakava)
Stardiprotokollid Grand Prix, Maraton, Poolmaraton
Video
Pildigalerii
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€

Üritus toimub oma tuntud headuses ja raskuses jällegi Uulu asula ja Tolkuse raba vaatetorni vahelisel alal looduskaunis parkmetsas. Rajale jagub paar kruusalõiku, hulgaliselt pehmet metsaalust, kõvapõhjalist metsarada, liivaseid lõigukesi ja sõltuvalt vihma rohkusest ka paar mudast auku.

Selle aasta rada kattub suures osas eelmise aasta omaga (mõned künkad ja lõigud väljas, mõned uued aga juures). Suurim erinevus seisneb selles, et maratoni esimene osa ja poolmaraton sõidetakse tavapärasele vastupidises suunas ehk päripäeva. Sel aastal jõuavad ratturid oluliselt kiiremini päästva lõpujooneni, sest rada on ca 3km võrra lühem. Poolmaratonil osalejatel on jällegi meeldiv võimalus Jõulumäe küngastel pealtvaatajate ergutuste saatel oma jalga proovida. Poolmaratonil viimane 1 km koos maratoniga.

Aga muidu, kes osaleb esimest korda, saab numbri kätte hommikul, kohapeal saab registreeruda, enda kui ratta saab puhtaks pesta, suppi ja maitsvat pirukat jagatakse. Seega, tere tulemast!

PESEMINE

Võistlusjärgselt rattapesu (voolik pihustiga, mitte survepesu) asub kolmes kohas: autasustamislava kõrval, välisöökla juures ja sekretariaadist vasakule majade vahel.
Võistlejad saavad
ennast pesta Jõulumäe Tervisekeskuse peamajas. Pesemine maksab 1 euro.

Matkasõit toimub 18. augustil 2017, stardiga Jõulumäe Tervisespordikeskusest alates 12.00.
Matkasõidule saab registreeruda kohapeal , täites matkapassis (saadaval kohapeal) etapi kupongi.
Kupongi vastu anname igale osalejale ühe Europark parkimismaja 3h kinkekaardi ning kupongi täitja osaleb sügisel &Moments Maroko rattamatka suurloosis.
Samuti loosime igal matkasõidul osalejate vahel  A.Le Coq, Hansgrohe, Gardena, Torq ning Europark meened. Osalemine tasuta ja omal vastutusel

 • Teeninduspunkt asub maratonirajal
 • Teeninduspunkt avatud 12:00-16:00
 • Matkasõitude rajale liikumine koos juhendajaga algab kell 12:00
 • 9:00 – 12:30 Jõulumäe 19. Rattamaratonile registreerimine ja numbrite väljastamine Maratoni distantsile
 • 9:00 - 13:00 Jõulumäe 18. Rattamaratonile registreerimine ja numbrite väljastamine Poolmaratoni distantsile
 • 9:00 – 11:40 Lastesõitudele registreerumine
 • 11:40 Avatakse stardikoridor maratonist osavõtjatele
 • 12:00 Maratoni (59 km) start staadionil
 • 12:10 Lastesõidud
  Tillusõit (kuni 6 aastased) – ca 260m, stardipaik staadionil
  N/M12 (1800m), N/M10 (1300m) ja N/M8 (900m) vanusegruppide stardid staadionil
 • 13:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress poolmaratonist osavõtjatele
 • 13:30 FruitXpress Poolmaratoni (31 km) start staadionil
 • 13:45 Autasustamine laululaval - Lastesõitude M/N8 ja M/N10 vanuseklassid
 • 15:30 Autasustamine laululaval
 • 16:30 Finiši sulgemine

Nagu ikka kulgeb kogu rada kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne. 2018a rada kattub suures osas 2017a rajaga kuna keskkonnaalased nõuded seavad omad piirid. Muudatusena on sel aastal rada ca 3km lühem ning esimene osa (Uulu ring) sõidetakse tavapärasele vastupidises suunas ehk päripäeva. Tulevad väikesed muudatusi kogu raja ulatuses, mõned tõusud ja lõigud on väljas, mõned uued jällegi sees.

Maratoni I pool (ja poolmaraton) on siledamal maal suunaga Uulu poole ja tagasi Jõulumäele. Aga kuna metsaalune on pehme ja kruusast metsateed jagub ainult mõne kilomeetri jagu, siis hõlpu ei saa olema kellelgi. Singlite peal tuleb olla tähelepanelik punaseks värvitud kändude osas. Januseid ja näljaseid ootab meie I TP 12 km-l. Kes ennast esimese poolega punasesse sõidab, sellel saab teisel poolel raske olema.

Poolel maal jõutakse Jõulumäele tagasi, kus saab pealtvaatajate marulise ergutuse saatel jalga Jõulumäe tõusudel proovida. Algab see staadioni tõusuga, mille otsas asub Vahefinish (27km). Mõnesaja meetri pärast leiate II TP. Rada jätkub Päkapiku singliga, Jõulumäe tõusu ja Kelgumäe tõusuga, mille otsas asub mäefinish (29 km).

Raja 29 km-l toimub Maratoni ja Poolmaratoni lahknemine. Poolmaraton keerab vasemale finishi poole (ca 1 km sõita) ja Maraton suundub paremale raja kolmandale veerandile, mis kulgeb Jõulumäelt Riia poole paralleelselt Via Balticaga. Enamus rajast metsateedel ja luitepealsetel, leidub paar liivasemat lõigukest. Sellele osale rajast jääb ka Hansgrohe kiirenduskilomeeter algusega 42 km-l. Peale suurt kiirendust saab hingamise taastada 44 km-l asuvas III TP-s. Seal tasub keelt kasta ja midagi põske pista, sest nüüd läheb alles sõiduks. Ergutajatel punkti leidmine väga lihtne, sest see asub Riia mnt ääras paar kilomeetrit enne Tolkuse raba matkaraja parklat.

Raja viimane veerand turnib rabaäärsetel luidetel, kus olenevalt vihma hulgast võib esineda väikeseid mudamülkaid. Neid rünnates olla ettevaatlikud. Samuti olla tähelepanelikud laskumistel, mis kohati on juurikased. Viimane paakide tankimise võimalus asub meie IV TPs 51 km-l.

Nagu ikka kulgeb kogu rada kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne. 2017a maratoni rada kattub suures osas 2016a rajaga kuna keskkonnaalased nõuded seavad omad piirid. Muudatusena on sel aastal rada ca 1km lühem ja kulgeb vastupidises suunas ehk päripäeva. Rajameister on teinud väikeseid muudatusi kogu raja ulatuses, mõned tõusud ja lõigud on väljas, mõned uued jällegi sees.

Poolmaratoni rada ühtib Maratoni raja I poolega. See toimub siledamal maastikul suunaga Uulu poole ja tagasi Jõulumäele. Aga kuna metsaalune on pehme ja kruusast metsateed jagub ainult mõne kilomeetri jagu, siis hõlpu ei saa olema kellelgi. Singlite peal tuleb olla tähelepanelik punaseks värvitud kändude osas. Januseid ja näljaseid ootab meie I TP 12 km-l.

27 km-l jõutakse tagasi Jõulumäele, kus saab pealtvaatajate marulise ergutuse saatel jalga Jõulumäe tõusudel proovida. Algab see staadioni tõusuga, järgneb Päkapiku singliga, Jõulumäe tõus ja Kelgumäe tõus. Raja 29 km-l toimub Maratoni ja Poolmaratoni lahknemine. Poolmaraton keerab vasemale finishi poole (sõita jääb ca 1 km) ja Maraton suundub paremale.

Sõida 24 km Pärnust Riia suunas, sealt pööra vasakule (silt näitab Jõulumäele) ja sõida umbes 3 km ning oledki kohal.

Jõulumäe Tervisespordikeskus  - http://joulumae.ee/index.php?id=2

Etapi korraldaja

Klubi Püha Loomaaed
Peeter Strikholm
joulumae@estoniancup.ee
+372 53 409 409