20. Jõulumäe Rattamaraton

31.august - SYNLAB tervisesõit
7.september - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 7.09.2019
Distantsid HWXPRSS Grand Prix, Gardena Maraton, FruitXpress Poolmaraton ja Põltsamaa Lastesõidud
Stardid 12:00 – Grand Prix – 60km;
12:30 – Poolmaraton – 21km;
13:00 – Maraton – 46km;
Lastevõistlused algavad alates kell 11:00 (vaata Ajakava) – Lastesõidud 260m, 900m, 1300m
Stardiprotokollid Grand Prix, Maraton, Poolmaraton
Video (2018)
Pildigalerii (2018)  Põltsamaa lastesõidud; Siim Saksingu galerii;Poodium;Stardid; Rajalt
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€

Üritus toimub oma tuntud headuses ja raskuses jällegi Uulu asula ja Tolkuse raba vaatetorni vahelisel alal looduskaunis parkmetsas. Rajale jagub paar kruusalõiku, hulgaliselt pehmet metsaalust, kõvapõhjalist metsarada, liivaseid lõigukesi ja sõltuvalt vihma rohkusest ka paar mudast auku.

Selle aasta rada kattub suures osas eelmise aasta omaga (mõned künkad ja lõigud väljas, mõned uued aga juures). Suurim erinevus seisneb selles, et GP ja Maraton stardivad esmalt künklikumale Riia poolsele ringile (varem olnud teiseks ringiks) ja siis teevad tiiru Uulu poolsel siledamal ringil. Poolmaraton stardib nagu ikka Uulu poole, kus siledam metsaalune.

Kes teeb sarjas esimest sõitu, saab numbri kätte hommikul sekretariaadist, kohapeal saab registreeruda, enda kui ratta saab puhtaks pesta, suppi ja maitsvat pirukat jagatakse. Seega, tere tulemast!

PESEMINE

Rattapesu (voolik pihustiga, mitte survepesu) asub kolmes kohas: autasustamislava kõrval, välisöökla juures ja sekretariaadist vasakule majade vahel.

Ennast saab pesta Jõulumäe Tervisekeskuse peamajas. Pesemine maksab 1 euro.

Matkasõit toimub 31. Augustil 2019, stardiga Jõulumäe Tervisespordikeskusest alates 12.00.

 • Osalemine tasuta ja omal vastutusel
 • Teeninduspunkt avatud 12:00-15:00
 • Matkasõitude rajale liikumine koos juhendajaga algab kell 12:00

REGISTREERIMINE

 • 9:00 – 10:45 „Põltsamaa“ Lastesõitudele registreerimine ja numbrite väljastamine
 • 9:00 – 11:30 Jõulumäe RM registreerimine ja numbrite väljastamine Grand Prix distantsile
 • 9:00 – 12:00 Jõulumäe RM registreerimine ja numbrite väljastamine Poolmaratoni distantsile
 • 9:00 – 12:30 Jõulumäe RM registreerimine ja numbrite väljastamine Maratoni distantsile

STARDID

 • 11:00 „Põltsamaa“ Lastesõitude stardid:
  • TILLUSÕIT (kuni 6-aastased)
  • N/M10
  • N/M8
 • 11:40 Avatakse stardikoridor Grand Prix´st osavõtjatele
 • 12:00 Grand Prix start
 • 12:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress Poolmaratonist osavõtjatele
 • 12:30 FruitXpress Poolmaratoni start
 • 12:40 Avatakse stardikoridor Maratonist osavõtjatele
 • 13:00 Gardena Maratoni start

AUTASUSTAMINE

 • 12:05 „Põltsamaa“ Lastesõitude autasustamine. Vanuseklassid N/M-8 ja N/M-10.
 • 15:30 Jõulumäe RM autasustamine: Poolmaraton, Grand Prix, Maraton.
 • 17:30 Finiši sulgemine.

Video 2018a rajast -> https://www.youtube.com/watch?v=W2Fm3JfLXFA

Linnakukaart

Nagu ikka kulgeb kogu rada kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne. 100 m jagu on ka asfalti.

GP rada algab ratturitele 2,5 km pikkuse ringiga Jõulumäe ümbruses, et siis pealtvaatajate marulise kaasaelamise saatel staadionilt läbi kihutada ja suund Riia poolsele Rannametsa ringile võtta. Kuid veel enne seda ootab ees Päkapiku singel ja Jõulumäe tõus, mille otsas (3,8 km-l) asub Vahefinish. See on ka magus koht pealtvaatajatele.  

GP I pool on sel aastal pehmemal ja künklikumal Riia poolsel Rannametsa ringil. Raja 15,5 km-l toimub raja lahknemine – GP keerab paremale (kollase tasutaga nool) ja Maraton läheb otse (punase taustaga nool). GP rada teeb 10 km pauna Tolkuse raba vaatetorni juurde, et siis 26 km-l jõuda TP 1-te. Samas TP juures liitub ka Maratoni rada. Edasi on suund Jõulumäe poole. Sellel lõigul olla laskumiste ja juurikatega väga tähelepanelik!!

Enne Jõulumäele jõudmist ootab kiireid jalgu Hansgrohe kiirenduskilomeeter. Natuke puhkust ja Jõulumäe keskusesse jõudes Kelgumäe juures 34,5 km-l saab kosutust TP 2-st. Staadioni külje alt möödudes jõutakse laululava tribüüni tagusele künkale (35 km) kus asub Mäefinish. Edasi võetakse suund siledamale Uulu poolsele ringile. Kellel jalga jagub saab nüüd vajutada.

Uulu ring kattub suuremas osas Maratoni ja Poolmaratoni rajaga. 45 km-l asub TP 3, 47 km-l lahkneb GP (kollase taustaga nool) Maratoni (punase taustaga nool) ja Poolmaratoni (lilla taustaga nool) rajast tehes väikese lisapauna. 53 km-l asub viimane tankimispeatus TP 4 (Riia mnt ääres ja teelt hästi nähtav). Sealt ongi ainult natuke jäänud ja.. finish.

Video 2018a rajast -> https://www.youtube.com/watch?v=W2Fm3JfLXFA

Linnakukaart

Nagu ikka kulgeb kogu rada kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne. 100 m jagu on ka asfalti.

Maratoni rada algab ratturitele 2,5 km pikkuse ringiga Jõulumäe ümbruses, et siis pealtvaatajate marulise kaasaelamise saatel staadionilt läbi kihutada ja suund Riia poolsele Rannametsa ringile võtta. Pealtvaatajatel on võimalik rattureid toetada veel Jõulumäe tõusul kohe staadioni kõrval (raja 3,8 km-l).  

Maratoni I pool (ja GP) on sel aastal pehmemal ja künklikumal Riia poolsel Rannametsa ringil. Raja 15,5 km-l toimub raja lahknemine – Maraton (punase taustaga nool) läheb otse ja GP (kollase taustaga nool) keerab paremale. 400m pärast on TP 1. Samas TP juures liitub ka GP rada. Edasi on suund Jõulumäe poole. Sellel lõigul olla laskumiste ja juurikatega väga tähelepanelik!!

Enne Jõulumäele jõudmist ootab kiireid jalgu Hansgrohe kiirenduskilomeeter. Natuke puhkust ja Jõulumäe keskusesse jõudes Kelgumäe juures 24,5 km-l saab kosutust TP 2-st. Staadioni külje alt möödudes võetakse suund siledamale Uulu poolsele ringile. Kellel jalga jagub saab nüüd vajutada.

Uulu ring on sama mis Poolmaratonil. 35 km-l asub TP 3, 37 km-l toimub raja lahknemine kui Maraton (punase põhjaga nool) pöörab vasakule koos Poolmaratoniga (lilla põhjaga nool). GP rada hoiab paremale. Raja 39 km-l asub viimane tankimispeatus TP 4 (Riia mnt ääres ja teelt hästi nähtav). Sealt ongi ainult natuke jäänud ja.. finish.

Linnakukaart

Nagu ikka kulgeb kogu rada kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne.

Poolmaratoni rada võtab staadionilt lahkudes suuna Uulu poole. Rada on üsna tasase reljeefiga sisaldades mõnda lühemat tõusunukki. 10 km-l asub Poolmaratoni rajal TP 3. 12 km-l toimub raja lahknemine kui Poolmaraton (lilla põhjaga nool) pöörab vasakule koos Maratoniga (punase põhjaga nool). Peale TP 4 läbimist on veel vaid 7 km lõpuni.

Sõida 24 km Pärnust Riia suunas, sealt pööra vasakule (silt näitab Jõulumäele) ja sõida umbes 3 km ning oledki kohal.

Jõulumäe Tervisespordikeskus  - http://joulumae.ee/index.php?id=2

Etapi korraldaja

Klubi Püha Loomaaed
Peeter Strikholm
joulumae@estoniancup.ee
+372 53 409 409

Etapi toetajad