Proffide jõukatsumise võitis Martin Loo

DSC_6155Täna Lähte põrgupalavuses toimunud Hawaii Express Estonian Cup Lähte rattamaratoni võitis Martin Loo Gert Jõeääre ning Alo Jakini ees. Rajameister oli koostanud 63 km trassi kahest pea identsest ringist ning esimene osa sõitis esikolmik koos. Poole peal pudenes liidrite selja tagant kõigepealt Jakin, seejärel Jõeäär ning finishis oli Loo edumaa teise koha ees pea viis minutit.

“Mulle rada sobis väga hästi, oli palju metsasingleid ja tehnilisi kohti, õnneks tänane palavus sobis ka. See muuseas pole alati nii, aga täna läks õnneks.”

“Iga kord, kui täna metsasinglitele jõudsime, tegi Martin väikese vahe sisse. Minul polnud muud võimalust, kui esimesel võimalusel tee laienedes järgi võtta. Esimese ringi kannatasin selle kummipaela efekti veel kuidagimoodi ära, teisel ringil enam mitte. Ootasin Alo järele, kahekesi ikka kergem sõita. No ja lõpptulemuse jätsime lõputõusu peale, minul jagus täna jalga rohkem”. Esikuuiku lõpetasid Caspar Austa, Karl-Arnold Vendelin ja Ivo Suur. Europargi mäefinish Linnamäe tipus mõõdeti täna sõitjatele esimesel ringil, Gardena vahefinish teisel. Mäekuningaks jäi endiselt Gert Jõeäär, vahefinishi võitis Martin Loo.

Gardena aktiivse ratturi liidrisärgis jätkab endiselt Peeter Pruus, kes homme stardib Slovakkias Euroopa meistrivõistlustel. Naistepoodiumi kõrgeima astme hõivas täna Janika Lõiv, teine Iris Takel ja kolmas Mairis Õispuu. Mairis tõusis ühtlasi ka naistearvestuse liidriks. Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Kaupo Kattai, naistest Sille Puhu, liidritena jätkavad Kaupo Kattai ning Mairis Õispuu. Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme A&T Sport Mobile, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon. FruitXpressi poolmaratoni läbis kõige kiiremini Kren Kask, järgnesid Oskar Kontus ning Claid Põrk. Liidrina jätkab Kren Kask. Herkuless lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Henri Valmsen, kes sai oma valdusse ka liidrisärgi. Tüdrukute nobedaim oli ja liidrisärgis jätkab Karolin Surva.

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratoni sari jätkub 26.augustil Otepää Rattamaratoniga.

Toetajad