Hepa 22. Raplamaa Rattamaraton

Failid

GPX rajafailEstcup23-raplamaa-rajakaart-gp-A3estcup23-raplamaa-linnak-297×210

Kirjeldus

Kes varasemalt Rapla Rattamaratonil käinud, see teab, et kerge pole siin olnud ning raja raskusastet on suurel määral mõjutanud just ilm. Andmaks osalejatele põnevust ja uusi emotsioone oleme sisse viinud üksjagu muudatusi, mille tulemusena on rada sõidunaudingut pakkuvam. Kuid samas nii, et Raplamaa rattamaratoni vaimsus on jäänud, ehk et trass läbib endiselt Keava mägesid ning Paluküla hiiemäge, kuid seda kõike väheke teistmoodi.

Võrreldes varasemate aastatega on trassi algus osa saanud täiesti uue arvestatavalt pika (ca 9km) lõigu ning ülejäänud tuttavaid rajalõike läbitakse, võrreldes varasemate aastatega, enamjaolt vastupidises suunas.

Rajalahknemistel, Keavas, gaasitrassil, Palukülas ja Palukülast Laukataguse poole tagasiteel, olla tähelepanelik!

Grand Prix stardib Laukataguse puhkeküla territooriumilt väljudes Lau küla suunal. Vahetult enne Lau küla toimub väike põige väiksesse karjääri. Lau külast, ületades kõvakattega maantee, suundutakse valdavalt kruusaseid, põlluvahe ning metsateid Keava mägede suunal, kus jõutakse esmalt vasakpoolsesse ossa, sealt suundutakse üle sõidutee parempoolsesse ossa. Kui parempoolne osa läbitud, suundutakse taas vasakpoolsesse ossa, kus saab oma võimeid ikka ja jälle proovile panna. Kui jõutakse Keava mägedest välja kruusateele, ootab ees TP1 (18km) kerge kosutusega ning kel soovi saab ka korra jala sirgeks lasta.

Edasi võetakse põhisuund Paluküla poole.

Nagu eelpool öeldud, Keava mägedest väljudes liigutakse kruusakattega teele ning peagi järsu vasakpöördega põlluvahelistele teedele kus vahetult enne Vainu talu tõusunukil asub SFS vahefiniš (19km). Peale seda jõutakse kõvakattega kiirteele ning liigutakse Tarsi talu suunal.

Kiirteelt paremale mahapöördelt saab kogutud hoogu realiseerida Tarsi talu territooriumile jõudes algaval Hansgrohe kiirenduskilomeetril (21km). Tarsi talu nukkide ja kurvide lõppedes lõppeb ka kiirenduskilomeeter (22km) ning metsatukast väljudes jätkub laiaulatuslike möödasõiduvõimalustega võidusõit põllupealsel.

Peale põllumaal toimunud jõuvahekordade paikapanemist saab võtta rahulikumalt ning kulgeda kruusateel kuniks enne metsatukka paremale suunav nool juhatab rattureid tõusunukiga algavale metsa- ja rabajärve singlile, millelt väljudes satutakse esimest korda gaasitrassile. Gaasitrassile jõudes suunab GP seltskonna paremale.

Tuur ümber metsatuka võetakse suund kruusateid, põllumaid ning Kungla talu metsasingleid pidi raudtee äärde. Seejärel liigutakse raudteega paralleelselt Lelle suunal, kuniks pööratakse vasakule põlluvahe teele, mis läheb üle peagi kruusateeks. Kruusalt maha vasakule läbi Sauna-Antsu hoovi ning metsatuka jõutakse jällegi gaasitrassile.

Gaasitrassilt alla veeredes suunab nool vasakule kruusakattega sõiduteele kuniks jõutakse järgneva suunaviidani, mis seda korda paremale juhatab. Pisike langus annab võimaluse hetkeks jalga sirutada ning peale vasakule suunavat noolt saab taas gaasitrassil sõitmist nautida. Siit edasi jõutakse juba teadatuntud lambakoplisse, kust väljutakse taas kruusateele ning umbes 200 meetri pärast toimub järsk pööre vasakule, kus koheselt ootab ees TP2 (33,5km).

Ohekatkus TP2 -st väljudes jõutakse viiendat korda gaasitrassile, kust suundutakse vasakule metsasinglile. Metsasinglilt väljudes läbi Animatsi hoovi jõutakse taas kruusateele, mis viib raudteeni ning raudteeülesõidu juurest vasakpöördega edasi Paluküla suunas.

Palukülla jõudmiseks tuleb läbida nii kruusakattega teid kui ka metsarada. Paluküla hiiemägi kostitab taas pulssi tõstvate tõusudega ning jahutavate langustega. Mäe kõrgem osa saab ehitud Subaru Mariine Auto mäefinišit tähistavate reklaamidega (44km).

Kui Paluküla nukid ja käänakud võetud, suundutakse Sepa-Jüri singlile. Kui Sepa-Jüri singli tõus ületatud, saab veidike kergemalt hingata ning peale vasakule pööret jõutakse TP3 (53km).

Peale TP3 võetakse suund Lau poole, läbides Kunilepa ja Nipernaadi singlid.

Ja nüüd, kel varusid alles ning jalas jõudu, võimalus kruusakattega teel enda kiirust taas teistele näidata. Kuid kruusateelt 2km enne lõppu vasakule suunav mahapööre viib sõitjaid taas rohumaadele ning sealt edasi kraaviäärsele metsavaheteele. Targalt on sõitnud see rattur, kes selleks viimaseks lõiguks parajas annuses jõuvaru hoidnud ning säästetu siin nüüd kasutusele võtta.

 

Teeninduspunkte on rajal kolm - Keava mägedest väljudes 18 -ndal kilomeetril, Ohekatkus 33,5 -ndal kilomeetril ja Palukülast Lau poole Laiaaru teel 53 -ndal kilomeetril.

 

SFS vahefinish Keavas Vainu talu juures, Hansgrohe kiirenduskilomeeter asub Tarsi talu territooriumil ning Subaru Mariine Auto mäefinish Palukülas "pilvede all".

 

Trassi pikkus ca 64 km.

 

TÄHELEPANU - GP trassiga EI SAA iseseisvalt täies mahus tutvuda, kuna rada ületab mitmeid elektrikarjusega piiratud karjamaid, kus jalutavad väga erineva suuruse ja iseloomuga elusloomad ning nende käitumine võib olla vägagi ettearvamatu.

Matkasõiduks ja võistluspäevaks on loomad mõistagi ajutiselt viidud üle mujale ning karjused on teisaldatud.

 

TP1 – 18km

TP2 – 33,5km

TP3 – 53km

 

Vahefiniš – 19km

Kiirenduskilomeetri algus – 21km

Kiirenduskilomeetri lõpp – 22km

Mäefiniš – 44km

INTERAKTIIVNE RAJAKAART

Failid

GPX rajafail MaratonEstcup23-raplamaa-rajakaart-maraton-A3estcup23-raplamaa-linnak-297×210

Kirjeldus

Kes varasemalt Rapla Rattamaratonil käinud, see teab, et kerge pole siin olnud ning raja raskusastet on suurel määral mõjutanud just ilm. Andmaks osalejatele põnevust ja uusi emotsioone oleme sisse viinud üksjagu muudatusi, mille tulemusena on rada sõidunaudingut pakkuvam ning lihtsam. Kuid samas nii, et Raplamaa rattamaratoni vaimsus on jäänud, ehk et trass läbib endiselt Keava mägesid ning Paluküla hiiemäge, kuid seda kõike üksjagu teistmoodi.

Võrreldes varasemate aastatega on trassi algus osa saanud täiesti uue arvestatavalt pika (ca 9km) lõigu ning ülejäänud tuttavaid rajalõike läbitakse, võrreldes varasemate aastatega, enamjaolt vastupidises suunas.

Rajalahknemistel, Keavas, gaasitrassil, Palukülas ja Palukülast Laukataguse poole tagasiteel, olla tähelepanelik!

Maraton stardib Laukataguse puhkeküla territooriumilt väljudes Lau küla suunal. Vahetult enne Lau küla toimub väike põige väiksesse karjääri. Lau külast, ületades kõvakattega maantee, suundutakse valdavalt kruusaseid, põlluvahe ning metsateid Keava mägede suunal, kus jõutakse nn vasakpoolsesse ossa. Kui singlid läbitud ja tõusud võetud, saab Keava mägedele tänu avaldada, et nad meil siin ikka olemas on ning pikal metsavahesirgel enne TP1 oma kiiruslikke võimeid proovile panna. Niipea kui jõutakse kruusateele, ootabki ees TP1 (14,5km) kerge kosutusega ning kel soovi saab ka korra jala sirgeks lasta.

Edasi võetakse põhisuund Paluküla poole.

Nagu eelpool öeldud, Keava mägedest väljudes liigutakse kruusakattega teele ning peagi järsu vasakpöördega põlluvahelistele teedele. Peale seda jõutakse kõvakattega kiirteele ning liigutakse Tarsi talu suunal.

Kiirteelt paremale mahapöördelt saab kogutud hoogu realiseerida Tarsi talu territooriumile jõudes algaval Hansgrohe kiirenduskilomeetril (17,5km). Tarsi talu nukkide ja kurvide lõppedes lõppeb ka kiirenduskilomeeter (18,5km) ning metsatukast väljudes jätkub laiaulatuslike möödasõiduvõimalustega võidusõit põllupealsel.

Peale põllumaal toimunud jõuvahekordade paikapanemist saab võtta rahulikumalt ning kulgeda kruusateel kuniks enne metsatukka paremale suunav nool juhatab rattureid tõusunukiga algavale metsa- ja rabajärve singlile, millelt väljudes satutakse esimest korda gaasitrassile. Gaasitrassile jõudes suunab maratoni seltskonna vasakule.

Gaasitrassilt alla veeredes suunab nool vasakule kruusakattega sõiduteele kuniks jõutakse järgneva suunaviidani, mis seda korda paremale juhatab. Pisike langus annab võimaluse hetkeks jalga sirutada ning peale vasakule suunavat noolt saab taas gaasitrassil sõitmist nautida. Siit edasi jõutakse juba teadatuntud lambakoplisse, kust väljutakse taas kruusateele ning umbes 200 meetri pärast toimub järsk pööre vasakule, kus koheselt ootab ees TP2 (23,5km).

Ohekatkus TP2 -st väljudes jõutakse kolmandat korda gaasitrassile, kust suundutakse vasakule metsasinglile. Metsasinglilt väljudes läbi Animatsi hoovi jõutakse taas kruusateele, mis viib raudteeni ning raudteeülesõidu juurest vasakpöördega edasi Paluküla suunas.

Palukülla jõudmiseks tuleb läbida nii kruusakattega teid kui ka metsarada. Paluküla hiiemägi kostitab taas pulssi tõstvate tõusudega ning jahutavate langustega. Mäe kõrgem osa saab ehitud mäefinišit tähistava kaarega.

Kui Paluküla nukid ja käänakud võetud, suundutakse Kunilepa sigli poole. Vahetult enne singlit võimalus TP3 (37,5km) taas lasta jalg sirgu ning kosutavaid jooke ja head seltskonda nautida.

Peale TP3 võetakse suund Lau poole, läbides Kunilepa singli, misjärel jõutakse kruusale. Ja nüüd, kel varusid alles ning jalas jõudu, võimalus kruusakattega teel enda kiirust taas teistele näidata. Kuid kruusateelt 2km enne lõppu vasakule suunav mahapööre viib sõitjaid taas rohumaadele ning sealt edasi kraaviäärsele metsavaheteele. Targalt on sõitnud see rattur, kes selleks viimaseks lõiguks parajas annuses jõuvaru hoidnud ning säästetu siin nüüd kasutusele võtta.

 

Teeninduspunkte on rajal kolm - Keava mägedest väljudes 14,5 -ndal kilomeetril, Ohekatkus 23,5 -ndal kilomeetril ja Palukülast Lau poole Laiaaru teel 37,5 -ndal kilomeetril.

 

Hansgrohe kiirenduskilomeeter asub Tarsi talu territooriumil.

 

Trassi pikkus ca 46 km.

 

TÄHELEPANU - Maratoni trassiga EI SAA iseseisvalt täies mahus tutvuda, kuna rada ületab mitmeid elektrikarjusega piiratud karjamaid, kus jalutavad väga erineva suuruse ja iseloomuga elusloomad ning nende käitumine võib olla vägagi ettearvamatu.

Matkasõiduks ja võistluspäevaks on loomad mõistagi ajutiselt viidud üle mujale ning karjused on teisaldatud.

 

TP1 – 14,5km

TP2 – 23,5km

TP3 – 37,5km

 

Kiirenduskilomeetri algus – 17,5km

Kiirenduskilomeetri lõpp – 18,5km

INTERAKTIIVNE RAJAKAART

Failid

GPX rajafail poolmaratonEstcup23-raplamaa-rajakaart-poolmaraton-A3estcup23-raplamaa-linnak-297×210

Kirjeldus

Kes varasemalt Rapla Rattamaratonil käinud, see teab, et kerge pole siin olnud ning raja raskusastet on suurel määral mõjutanud just ilm. Andmaks osalejatele põnevust ja uusi emotsioone oleme sisse viinud üksjagu muudatusi, mille tulemusena on valminud poolmaratonile uus trass. Esmakordselt on poolmaratonil osalejatel võimalus tutvust teha ratturite seltskonnas palju kõneainet pakkunud Keava mägedega. Seda muidugi mõõdukas võtmes, et osaleja nägu oleks ikka naerul ning sära silmis.

Rajalahknemistel, Keavas ja Peale Vainu talu kõvakattega teele jõudes, olla tähelepanelik!

poolmaraton stardib Laukataguse puhkeküla territooriumilt väljudes Lau küla suunal. Vahetult enne Lau küla toimub väike põige väiksesse karjääri. Lau külast, ületades kõvakattega maantee, suundutakse valdavalt kruusaseid, põlluvahe ning metsateid Keava mägede suunal, kus jõutakse nn vasakpoolsesse ossa. Kui singlid läbitud ja tõusud võetud, saab Keava mägedele tänu avaldada, et nad meil siin ikka olemas on ning pikal metsavahesirgel enne TP1 oma kiiruslikke võimeid proovile panna. Niipea kui jõutakse kruusateele, ootabki ees TP1 (13km) kerge kosutusega ning kel soovi saab ka korra jala sirgeks lasta.

Edasi võetakse suund Vainu talu poole.

Nagu eelpool öeldud, Keava mägedest väljudes liigutakse kruusakattega teele ning peagi järsu vasakpöördega põlluvahelistele teedele. Peale seda jõutakse kõvakattega kiirteele, kus toimub järjekordne rajalahknemine. Poolmaraton võtab suuna taas Keava mägede poole, kuid seda puhku mööda kõvakattega kiirteed.

Kui tõustud Keava mägade kõrgeimale astmele saab nautida tehtu tööd laskumisega alla, kuniks paremale viitav nool sõitjad väiksele metsasinglile juhatab. Metsasinglilt väljudes üle karjamaa viib rada teid liivakarjääri.

Karjäärile ring peale tehtud liigutakse rohumaale, kus esmalt ületatakse Vigala jõgi ning seejärel mõningase põllukraavid.

Ja nüüd, kel varusid alles ning jalas jõudu, võimalus kruusakattega teel enda kiirust taas teistele näidata. Kuid kruusateelt 2km enne lõppu vasakule suunav mahapööre viib sõitjaid taas rohumaadele ning sealt edasi kraaviäärsele metsavaheteele. Targalt on sõitnud see rattur, kes selleks viimaseks lõiguks parajas annuses jõuvaru hoidnud ning säästetu siin nüüd kasutusele võtta.

Teeninduspunkte on rajal üks - Keava mägedest väljudes 13 -ndal kilomeetril.

Trassi pikkus ca 24 km.

 

TÄHELEPANU - Poolmaratoni trassiga EI SAA iseseisvalt täies mahus tutvuda, kuna rada ületab elektrikarjusega piiratud karjamaad, kus jalutavad väga erineva suuruse ja iseloomuga elusloomad ning nende käitumine võib olla vägagi ettearvamatu.

Matkasõiduks ja võistluspäevaks on loomad mõistagi ajutiselt viidud üle mujale ning karjused on teisaldatud.

 

TP1 – 13km

INTERAKTIIVNE RAJAKAART

Failid

Estcup23-raplamaa-rajakaart-lasteestcup23-raplamaa-linnak-297×210

Kirjeldus

Lastesõidud toimuvad Laukataguse Puhkeküla territooriumil

Toetajad