8. augustil toimub Põleva Kivi Rattamaraton

Laupäeval, 8. augustil, toimub esmakordselt Hawaii Express Estonian Cup sarjas Põleva Kivi Rattamaraton. 66. kilomeetrine maraton saab stardipaugu Ida-Virumaal Niinsaare Puhkekeskusest Konsul. Maraton ulatub Kuremäe kloostrist kuni taastatud vana Narva põlevkivikarjäärini, mille vahele jääb Kurtna maastikukaitseala oma kaunite järvedega. Rattamaratonile on oodata üle 1000 osaleja.

Registreerimine Hawaii Express Estonian Cup Põlevakivi Rattamaratonile lõpeb 5. augusti, südaööl.

[button url=”http://2015.voistlus.ee” style=”primary”]Registreeru kohe[/button]

 

Vaata Põleva Kivi Rattamaratoni ajakava, rajakirjeldust ja asukohta siit
Oma stardinumbrit näed siit
Registreeri oma pisipere Herkuless tasuta lastesõitudele siit

Poleva-kivi

 

Põleva Kivi Rattamaratoni lähe antakse 8. augusti keskpäeval, kaunist Niinsaare puhkekeskusest. Stardikoridor on rajatud keskuse kõrvale põllumaale ning esimesed 1,3 km kulgevad üsna kitsal põllu- ja metsarajal. Edasi keeratakse asfaltteele, mis peagi sujuvalt kruusateeks läheb ning laiemat teed saab sõita kuni viienda kilomeetrini, mil metsateest saab pikkamööda mõnus singlijupp. Raja 8 – kilomeetril ootab rattureid esimene tõus, olles sissejuhatuseks eesolevale Kuremäe lõigule, mis kohalikus mõistes üsna „mägine“. Siinsamas kaheteistkümnendal kilomeetril Kuremäe tipus, Kuremäe nunnakloostri juures, mängivad esimesed ratturid välja Europark mäefinisi punktid. Pärast väsitavaid tõuse ootab rattureid 13- kilomeetril asuv esimene, Nunna teeniduspunkt. Kuremäelt juhatavad rattureid välja metsateed, kuni Jõhvi-Vasknarva maanteeni, mida ületades tuleb võistlejatel raja 18.-l kilomeetril  ette võtta tehniline kahe kilomeetrine singlilõik. Kui sellega ühel pool, saab jalga puhata kruusalõigul, misjärel keeratakse metsateele. Mõnusaid metsateid saab sõita pikalt, ligi 10 km jagu. Siia jäävad ka Mustajõe teeninduspunkt 28.-l kilomeetril, Hansgrohe kiirenduskilomeeter 29.-l kilomeetril ning Premium 7 vahefinish 33.-l kilomeetril. Kui vahefinish läbitud, tuleb ratturitel ette võtta kaks vana raudteetammi sirget, mida kohalikud kutsuvad „motivatsioonisirgeteks“. Esimese lõigu märksõnaks oleks kivid ning teist sirget iseloomustab liiv. Pööre paremale, veidike turbateed, ning rattureid ootab ees tehismaastik – 12 km pikkune rekultiveeritud Narva põlevkivikarjääri lõik, mille vanemas osas lõppes tegevus juba ligi 50 aastat tagasi. Siia jäävad kivised singlid, lai betoontee, „kanjon“ ning palju muud põnevat. Karjäär läbitud, ootab võistlejaid päästev Raudtee toitlustuspunkt 50.-l kilomeetril, kus oma jõuvarusid täita, et suunduda lõpuosale. Lõpuosa viib ratturid läbi Kurtna maastikukaitseala järvedevahelistest teedest ja radadest. Siit leiab lõiguti liiva, juurikaid, kruusa, sõita saab tõusunukke ja siledat, rajaosale jääb ka viimane, Veehoidla teeninduspunkt 57.-l kilomeetril, et ratturid finishini söögi ja joogiga varustada. Viimased poolteist kilomeetrit nõuavad võistlejatelt veel viimast pingutust, et sõita metsanoorendikku sisselõigatud rajakeselt purdeni. Siit viib niidetud põllupealne lõik justkui kiusu pärast veidi loogeldes ratturid finishisirgele, mis parajalt tõustes veel viimsegi jõuraasu maratoonoritelt võtab. Finishis ootab kõiki lõpetajaid aga jahutav jook, ratta- ja enesepesu, supp ning hea tuju.

Poolmaratonil jäävad välja Kuremäe ning põlevkivi karjääri osad, rajale jääb 3 toitlustuspunkti.

Ilmaennustus lubab võistluspäevaks päikest ja kuni 28 soojakraadi.

Tule koos pere ja sõpradega ja veeda Ida- Virumaal üks kaunis nädalalõpp!

Ida-Virumaa ootab seiklema ja puhkama

Ida-Virumaa võõrustab Hawaii Express Estonian Cupi esmakordselt. Tasub võtta üks pikem nädalalõpp ja peale sõitu minna ka mujale seiklema, kuna samal nädalavahetusel toimub teisigi põnevaid sündmusi.

Narva linnuses toimub 7.-9.august Ajaloofestival “Narva lahing”, kus saab näha Põhjasõja lahingut. Kolmel päeval on linnuse vallutanud sõjamehed ja üles löönud sõjalaagri. Seal kõrval toimetab põlisrahva küla ja Põhjaõues toimub vana aja laat. Linnuses näidatakse ÖÖKINO, kus Narva Hermanni linnuse müüride vahel näeb kolmel suveõhtul vürst Mõškini ja Jane Eyre´i, Renoiri ja Molière´i, Oliver Twisti ning teisigi väärikaid külalisi. Narvas jätkub tegemist-vaatamist terveks päevaks vaid mõned märksõnad oleks: Jõepromenaad, Rootsi Lõvi, Raekoda, Kunstigalerii, Kreenholmi kompleks jne.

Narva-Jõesuu peab linnapäeva ja 8 augustil on oodatud sellest osa saama ka kõik külalised.  Linna eri paikades kõlab muusika ja toimuvad esinemised. 9 augustil toimub linna Heledas pargis Puhkpillilahing, kus muusikalisel lahinguväljal kohtuvad kolm orkestrit Eesti eri paikadest ja esitavad muusikat oma repertuaarist.

Lisaks sündmustele leiad pea kolmekümnest ettevõttest üle maakonna spikrid Ida-Viru põnevatest ja kvaliteetsetest külastuskohtadest   nn.spikrid „Ida/Viru üllatab“ on sooduskupongid, mis annavad ideid kuhu minna ja mida külastada ning lisaks pakuvad  erinevaid soodustusi.

Rohkem infot võimaluste kohta: http://ida-virumaa.ee ,  http://bit.ly/1NgoWuA

Toetajad