4. Põleva Kivi Rattamaraton

5.mai - SHIMANO Matk
12.mai - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 12.05.2018
Distantsid 54km, 35km, Lastesõidud
Stardid alates kell 12:00 (vaata Ajakava)
Lastevõistlused algavad alates kell 12:10 (vaata Ajakava)
Stardiprotokollid Maraton, FruitXpress Poolmaraton
Video Vaata 1-8-500 kevadlaagri sõitu Põleva Kivi radadel
Pildigalerii Võistluskeskus ja põhisõidu start; Herkuless lastesõidud ; FruitXpress poolmaratoni start ; Rajalt
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€

STARDIPAIGA MUUDATUS

NB! Stardi asukoht on muutunud (tulles palume jälgida teejuhiseid).
Uus võistluskeskus asub Kurtna Noortelaagri territooriumil. 

LASTESÕIDUD

Lastesõidud toimuvad ringil. Ringi pikkuseks on 800 m. Ringide arv vastavalt vanuseklassile. Täpsemalt vaata lastesõitude rajakaarti.
Tillusõidu (kuni 6 aastased) raja pikkus on ca 200 m.

MAJUTUS

Päev varem saabujatele

Niinsaare Puhkekeskus - www.niinsaare.ee
Toila Sanatoorium - www.toilaspa.ee
Kuremäe Apteegi hostel - www.copsmax.ee
Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus - www.alutaguse.com

PARKIMINE

Tiimi parklasse saab ainult vastava kleebisega.

Palume tulla kohale aegsasti, kuna parkimine toimub Kurtna Noortelaagri territooriumil majade vahel ja selle korraldamine võib see läbi rohkem aega võtta.


ETAPIST 

3. Põleva Kivi Rattamaraton toimub uuenenud keskusega Kurtna Noortelaagis Konsul Ida-Virumaal. Maraton tuleb seekord tsipa lühem kuid kulgeb endiselt Kuremäe kloostrist kuni taastatud vana Narva põlevkivikarjäärini, mille vahele jääb Kurtna maastikukaitseala oma 42 järvega.

Start ja finiš asuvad Kurtna Noortlaagis, mis paikneb Räätsma järve kaldal. Järv ise jääb küll veidi peitu, kuid kellel soov ja tahtmine see leiab üles. Raja esimeses pooles liigutakse läbi Kurtna maastikukaitseala, mille sisse jääb nii mändide aluseid metsaradu kui ka suusaraja lõigud. Sealt edasi läbi turbavälja vana taastatud põlevkivikarjääri radadele. Peale karjääri liigutakse läbi mitmete raudteetammi lõikude uuesti mööda männimetsa aluseid radu „Konsu“ singli poole ning sealt edasi Kuremäe poole. Peale Kuremäed võetakse suund juba läbi tuttavate radade finiši poole. Kogu raja ulatuses näeb looduskauneid kohti kui ka inimese poolt muudetud loodust. See on rada, mille sarnast on mujalt Eestist raske leida.

Numbrid saab kätte võistluspäevahommikul, registreeruda saabka kohapeal, enda kui ka ratta saab puhtaks pesta, peale maratoni söönuks ja lõpetuseks maitsvat pirukat.
Seega, tere tulemast!

PESEMINE

Võistluskeskuses on rattapesu ja välidušš, kus kõik soovijad saavad nii rattast kui ennast pesta. Täpsema asukohta vaata linnaku kaardilt.

Rataste pesemine järves on keelatud!

NB! GPS rajakaarti korraldaja ei jaga. Kuna tegu on rajaga mis liigub üle maastikukaitse alade siis on parim võimalus rajaga tutvumiseks SHIMANO matkasõit.

Rada on märgistatud hõredalt ning sõit toimub koos grupijuhtidega.

SHIMANO matkasõit 6. Mai 2017, stardiga Kurtna Noortelaagrist.

 • Osalemine tasuta ja omal vastutusel
 • Teeninduspunkt avatud 12:00-16:00
 • Liikumine rajale koos juhendajatega algab kell 12:00
 • SHIMANO Matkasõitude rajale liikumine koos juhendajaga algab kell 12:00
  Maraton 12:00 ( tempo kiire ) Arvo Sala 56265245
  Maraton 12:10 ( tempo mõõdukas ) Tauri Selder 54630957
  Poolmaraton 12:10 ( tempo mõõdukas ) Janno Kasemaa 5219522

 

 • 9:00 – 11:30 Põleva Kivi Rattamaratonile registreerumine, ümberregistreerumine ja numbrite väljastamine MARATONI distantsile
 • 9:00 - 13:00 Põleva Kivi Rattamaratonile registreerumine, ümberregistreerumine ja numbrite väljastamine POOLMARATONI distantsile
 • 9:00 – 11:40 Lastesõitude registreerimine
 • 11:40 Avatakse stardikoridor maratonist osavõtjatele
 • 12:00 Maratoni start Kurtna Noortelaagrist
 • 12:10 Lastesõidud
  • Tillusõit (kuni 6 aastased) – ca 300m
  • N/M12, N/M10 ja N/M8
 • 13:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress poolmaratonist osavõtjatele
 • 13:30 FruitXpress Poolmaratoni start Kurtna Noortelaagrist
 • 13:45 Lastesõitude M/N8 ja M/N10 autasustamine
 • 15:30 Autasustamine
 • 16:30 Finiši sulgemine

Raja- ja linnakukaardid

Rajakirjeldus sõnades

Start – 200 m („Algus“, kiirus aeglane):
Maratoni ja poolmaratoni stardid antakse KurtnaNoortelaagri niidetud staadionilt.Start ja finiš on ühe kaare all. Peale stardijoont on kohe väike S kurviga pudelikael. Pärast seda võib rämedalt gaasi põhja vajutada.

0,2 km – 4 km („Grupisõit“, kiirus kiire):
Kohe pärast 200m läbimist pööratakse paremaleasfaldile, mis läheb kohe üle kruusateeks. Need kes vajutada armastavad, siis see on teile, seda kiiret sektsiooni on kannatada kokku umbes nelja kilomeetri jagu. Pole välistatud suuremate gruppide tekkimine.

4 km – 8 km („Suusarajad 1“, kiirus keskmine):
Siin tasub olla tähelepanelik, kuna rada teeb järsu parempöörde kerge tõusuga. Pärast tõusu kulgeb rada mõned kilomeetrid mööda kõvemad liivapõhjaseid suusaradu ja männimetsa aluseid teid, loogeldes üles-alla, kohati leidub ka kergelt lahtiseliivaga lõike. Seejärel jõutakse uuesti Pannjärve keskuse suusaradadele, mis loogeldes juhib maratoonaridläbi mitme tõusu ning päädib Gardena vahefinišiga.

8 km – 13 km („Suusarajad 2“, kiirus keskmine):
Peale vahefinišit jätkubkergelt liivased suusarajalõike mõne kilomeetri jagu,mille jooksul leidub järsemaid tõuse ja kiireid pööretega laskumisi, kus tasub olla tähelepanelik ning jälgida hoolikalt hoiatavaid ja suunavaid rajatähistusi. Liivjärve äärest lahkudes jõutakse taas korraks kruusateele, mis suundub „Raudtee“ nimelisse toidupunkti, kus tasub korralikult tankida ja amordidlukust lahti teha, kuna sisenetakse pikale karjäärilõigule.

13 km – 23 km („Karjäär“, kiirus aeglane):
Turbalõigud ja kaks kitsast purret juhatavad ratturid vanasse Narva põlevkivikarjääri, mille kivised ja juurikalised singlid ning teed panevad proovile ka osavamad maastikuratturid, mistõttu tuleb siin olla eriti tähelepanelik! Vahele on pikitud ka laiad betoonteed, mida aastakümneid tagasi suured Belazkallurautod põlevkivi transpordiks kasutasid. Karjäärist juhatab välja taas üks turbane lõik.

23 km – 28 km („Sirged“, kiirus keskmine):
Kui karjäär õnnelikult läbitud, keeratakse vasakule ja jõutakse kolmekilomeetrisele raudteetammi lõigule, „Raudteetammisingel 1“, mis on üsna liivane. Sellel järgnevad „Raudteetammisingel 2 ja singel 3“ onsedakorda rohused ning lõigu lõpetab TP2 toitlustuspunkt.

28 km – 36 km („Vaheosa“, kiirus keskmine):
Kui TP2 on seljataha jäetud, kulgetakse paari kilomeetri jagu mööda männimetsa aluseidliivaseid teid ning läbi väikese „Männi“ singli kiirenduskilomeetri poole. Enne seda tuleks veidi kosuda,et olla valmis endast maksimumi andma Hansgrohe kiirenduslõigul, mis kulgeb üsna laialmetsaalusel teel ning võimaldab mööduda aeglasematest ratturitest. Pärast Hansgrohekiirenduskilomeetritjätkub rada männimetsa all kergelt liivasel pinnasel veel umbes pooleteise kilomeetri jagu. Seejärelootab ees üks kiire laskumine, kus soovitame olla tähelepanelik, ning jõutakse maastikuratturite„Paris-Roubaix’le“, ehk jämeda killustikuga (kohalikele „parooda“) kaetud kilomeetrisele rajalõigule. Edasi lahkneb maraton poolmaratonist – maratoonarid jätkavad sõitu „paroodal“ veel paar kilomeetrit ja poolmaratoonarite jaoks saab see lõbus õudus läbi paarisaja meetriga.

36 km – 41 km („Konsu“, kiirus aeglane):
Rada suundub edasi läbi metsa Kuremäe poole. Sektsiooni algusesse jääb kolmekilomeetrine „Konsu“singel ning järgi tulevad erinevad lühemad metsatee- ja singlilõigud ning lõppu ka üks kruusatee.Sektsiooni „Konsu“ lõpetab kohalikus mõistes korralik tõus, mille tipus tasub naeratada, kuna siintehakse ka pilti.

41 km – 45 km („Kuremäe“, kiirus keskmine):
Tõusunukil näeb paremale vaadates Kuremäe mäe otsas asuvat kloostrit, mistõttu võetakse siinselsektsioonil veel mitmeid tõuse. Pärast laskumist ja paarisajameetri läbimist tehakse pööre paremale, mis viib ratturid üle Vasknarva mnt, ning ratturid jõuavad juba päris Kuremäe asulasse, misjärel jõutakse Kuremäe kloostri nõlvadele, kus ootavad rattureid veel mitmed singlisedtõusud ja laskumised, aga ka EuroPark'i mäefiniš. Kui siinsed põntsakad läbitud, ollakse jällekruusateel ja suundutakse pooleteise kilomeetri kaugusel asuva „Kloostrimetsa“ toitlustuspunktipoole.

45 km – 54 km („Lõpuosa“, kiirus aeglane):
Pärast toidupunkti viimast kosutust liigutakse Kuremäe kloostri nunnade hallatavate põldude jaiseäralike puuriitade vahelt viimast korda raudteetammile. Seejärel juhatatakse ratturid raskele, ningmullu palju kiidusõnu saanud „Raudi“ singlile. Singel läbitud, liigutakse korraks veel metsateele, kunijõutakse viimase tõusunukini. Siin aga ei tasu vee spurtida, kuna lõpuni jääb veel ligi viis rasketkilomeetrit. Ette võetakse esialgu „Konsuküla“ singel ja „Pioneeri“ singel. Seejärel jõutakse veel korrakslaiemale teele ning poolmaratoni rada liitub maratonirajaga. Lõpuni jääb veel ca. 700m.

Rajakirjeldus kirjeldatud koos maratoni distantsi kirjelduses.

Võistluskeskus asub Jõhvi-Vasknarva maantee 14 kilomeetril, tee äärest ca 2 km kaugusel, Konsu Noortelaager. Tartu poolt tulijad peaksid kasutama peale Iisakut jäävat Jõuga-Raudi teed. Tallinna poolt tulijad jõuavad ajaliselt kõige kiiremini kohale sõites ümber Jõhvi, ning peale CircleK Narva mnt teenindusjaama (endine Premium 7 => Statoil) keerates Vasknarva poole. PS. PS: Tallinna poolt tulijad - esimene CircleK teenindusjaam on Tallinna mnt teenindusjaam. Sellest tuleb edasi sõita ja nö "mööduda" Jõhvist. 

Tiimi parklasse saab ainult vastava kleebisega.

Etapi korraldaja

Alutaguse Rattaklubi MTÜ
Ahti Leppik
alutaguse@estoniancup.ee
+372 525 0983

Alutaguse Rattaklubi

Etapi toetajad