Valgehobusemäe rattamaratoni kiireim “aerutaja” oli Dmitri Sorokin

Täna keskpäeval startinud Hawaii Express estonian Cup Valgehobusemäe rattamaraton pakkus osalejaile tõelise väljakutse – muidu kiire ja lauge trass oli lakkamatu seenevihma tõttu muutunud väga libedaks ning kohati meenutas rattasõit rohkem aerutamist.

Valgehobusemäe_võitjaMaratoni keskel oli selge, et võitja selgitatakse seitsmeliikmelisest juhtgrupist. Lõpplahendus selguski alles kilomeeter enne lõppu, kui eelviimasel tõusul oli enim püssirohtu alles Dmitri Sorokinil. Ülejäänud kohad selgitati omavahel alles vahetult enne lõppu. Sorokinile järgnesid Karl-Arnold Vendelin, Erki Pütsep, Peeter Tarvis, Caspar Austa, Sten-Erik Ottender ning Ivo Suur.

Naistest sai stardist kiireimana minema Liisa Ehrberg ning saavutatud edu ta enam kellegile ei loovutanud. Teisele kohale platseerunud Janelle Uibokand pidi aga rajal jagu saama nii kolmandaks tulnud Mari-Liis Mõttusest kui ka neljandaks jäänud Greete Steinburgist.

Pärast kuute etappi on liidrisärk meeste arvestuses endiselt Erki Pütsepa valduses ja ka naiste arvestuses jätkab senine liider Kelly Kalm. Premium7 vahefinishi ning aktiivseima ratturi tiitli sai Valgehobusemäel Erki Pütsep, sarja kokkuvõttes jätkab liidrina täna puudunud Peeter Pruus. Europark mägedekuningaks kuulutati täna Peeter Tarvis juunior, üldliidrina jätkab ka selles arvestuses Peeter Pruus. Hansgrohe kiirenduskilomeetri kiireim mees oli täna Kristjan Savisikk, kiireim naine Janelle Uibokand. Liidrisärkides jätkavad Erki Pütsep ja Kelly Kalm.

Fruitxpress poolmaratoni võitis täna Kuusalu rattaklubi “tuleviku-ootus” Stefan Lootus, kuid liidrisärgis jätkab Joosep Mesi.

Nööbiku lastesõitude kiireim poiss M12 vanuseklassis oli täna Joosep Veelma, tüdrukutest Annabrit Prants. Nööbiku üldliidrisärgid kuuluvad jätkuvalt Martin Krusemannile ning Karolin Survale.

Võistkondlikult oli täna parim Redbike-Actual Team, kiireima naiskonna auhinna sai Spordipartner Racing Girls.

Väga head rattavalitsemist nõudnud pingutuse võttis seekord ette 738 rattasõpra, võistluskeskuses maha märgitud Nööbiku lastesõitudel osales 116 last. Nädalavahetuse vabalt valitud Opeli mudeliga võitis seekord maratonidistantsi 316ndana lõpetanud Valdek Venno.

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarjas on ees veel kaks etappi – Jõulumäe ning Kalevipoja rattamaratonid. Eelkõige harrastajaile suunatud suur loosiauhind – &Moments poolt korraldatav rattamatk Hiina Rahvavabariiki selgub aga juba järgmisel etapil Pärnumaal Jõulumäel, kui õnneliku võitja loosib välja Jõulumäe Rattamaratoni võitja.

Toetajad