Valgas selgitati Eesti kruusateede valitsejad

Eesti ajaloo esimese gravelrataste meistriteks krooniti täna Valgas Markus Pajur, Rait Ärmi ning Siim Kiskoneni ees ja Mari-Liis Mõttus Laura-Lizette Sanderi ning Janelle Uibokandi ees.

Piirilinnas tehti piiriülest koostööd naabritega ja nii asusid stardijoonele nii meistrivõistluste arvestuses ratturid kui ka Hawaii Express Estonian Cup ning Läti Kalnu Divritenu Maratons harrastajad.

Rada kulges kahe kolmandiku osas Läti pinnal ja otsustavad sammud tehti alles poole peal.

“Ühe tobeda sammu tegin – kohe peale esimest ringi panin üksi eest minema. Et siis aru saada, et jalad pole parimad. Vajusin kümnesesse jälitavasse guppi tagasi ja kusagil 75ndal kilomeetril Ärmi ja tiimikaaslase Kiskoneniga proovisime uuesti. Saimegi minema ja eks see pidi jäämagi lõpu peale. Tegin vigade paranduse ja ülihea meel on. Palav ka muidugi…” muljetas finishis ajaloo esimene gravelrattasõidu eesti meister.

Rajal olnud SFS vahefinishi võitis Gert Jõeäär, Mariine Auto mäefinish langes aga hilisema võitjakolmiku kätte – võitja Pajur, teine Kiskonen Rait Ärmi ees.

“Too good to be true, ei ole võimalik”, rõõmustas pere keskel värske naiste eliidi võitja Mari-Liis Mõttus. “Esimesel ringil ühel turbasemal lõigul panin tähele, et Liisal on vist raske. Teisi tüdrukuid ei näinudki. Sain eesotsa meestega minema, Caspar Austa ja kes seal kõik olid. Kuniks kümmekond kilomeetrit enne lõppu tuiskas mööda ikka päris esikümne rattur, kellel vist oli olnud tehniline. Punt ribadeks ja minul pisarad silmas, et  nüüd tuleb tagant järgmine grupp koos tüdrukutega selga. Viimane viis kilomeetrit tuli täiesti üksi vunkida. Taha ei julgenud vaadata.”

Mari-Liisi mured olid täna siiski asjatud, hõbedale tulnud Laura-Lizette Sander ja pronksmedali omanik Janelle Uibokand kaotasid talle pea seitse minutit.  Võistkondlikus arvestuses olid meestest esimesed KoMo-Veloplus ja naistest Hawaii Express naiskond.

Gardena maratonil lõid platsi puhtaks lõunanaabrid eesotsas Girts Cirvelisega, teine Rainers Zviedirs ja kolmas täna Dominiks Timsans.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Rando Marten Evendi, naistest Laura-Lizette Sander.

Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini sarja liidrisärgis Egert Tammeleht.

Sarja lastesõitude nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli Sofia Saicane.

Erinevate vanuseklasside eesti meistrimedalite omanikud leiab EJL ametlikult kodulehelt peale protokollide lõplikku kinnitamist.

Toetajad