Topelt mõõduvõtt Jõulumäel lõppes Loo ja Uibokandi võitudega

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari jätkus Pärnumaal, Jõulumäe tervisespordikeskuses. Ilmateade lubas vihma, kuid õnneks püsisid taevaluugid kinni sõidu lõpuni. Erinevates startides läks oma võimeid proovile panema üle 700 ratturi.

Liivasel ja juurikarohkel rajal tegid väga võimsa stardi Gert Jõeäär ja Martin Loo. Trassi teisel kilomeetril olnud ArcticSport vahefiniši võitis Jõeäär Loo ees ja läinud see duo teiste ees oligi. Järele suutis poolel maal jõuda vaid Läti eliitklubi ZZK kasvandik Rodzers Petaks, aga temagi jõud rauges Põltsmaa mäefinišiks Jõulumäe keskuse veerel. Raja teine pool viis võistlejad Uulu poole ja uuesti tagasi jõudis esimesena Martin Loo.

„No täna oli ikka üpris raju sõit, Gerdiga koos panime kohe alguses gaasi põhja. Noor lätlane ilmus mingi hetk meile taha, aga muidugi kukkus kohe hädaldama ka, et tema ees tööd teha ei jaksa. Mäefinišiks oli poiss küpse. Gerdiga vaheldumisi tegime tööd ja kusagil 8 kilomeetrit enne lõppu juhtusin mina nii-öelda mudaravila singlil ees olema. Silmanurgast nägin, et Gert takerdus hetkeks. Panin kohe gaasi põhja ja kütsin, nii et silme ees must. Ära kestsin õnneks“, naeris võidumees finišis. Gert Jõeäärele jäid aga lohutuseks sarja kolm erinevat liidrisärki selga. Sarja üldliidriks tõusis täna kolmandana lõpetanud Peeter Tarvis

Samasugune pinevus valitses naiste arvestuses, kus täna sai võidurõõmu maitsta Janelle Uibokand. „Tegin oma emale sünnipäevakingituse. Mari-Liis sai alguses minema, Häädemeeste pool kuulsal seinamäel sain temast ette. Sattusin väga mõnusasse meeste punti ja korralikult lõpuni. Elvas tegin üldarvestuse mõttes suure vea, pingutasin hansgrohe kiirenduskilomeetril veel eraldi ja Elvas jäin pundi lõppu, väärtuslikud sarja punktid läksid kaduma. Täna tegin juba enne lõppu selge otsuse, et tuleb korralik lõpulahing meestega. Saingi pundist esimesena üle joone. Liidrisärki veel ei saanud, seega Valgehobusemäel tuleb absoluutselt kõik mängu panna“, olid Janelle muljed.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid täna Vahur Valvas ja Janelle Uibokand. Gardena maratoni võitjaks tuli lõunanaaber Ivo Erbe, Jetoil poolmaratoni rindel toimus kõik muutusteta – võitis ja liidrisärgi säilitas Matthias Mõttus.

My Snack lastesõitude kiireimad olid Georg Salupuu ja Marta Mõttus.
Võistkondliku võidu meestest võttis KoMo/Veloplus, parim naiskond oli täna Hawaii Express naiskond.

Hawaii Express Estonian Cup sarja juubelihooaja viimane etapp toimub 26. septembril Valgehobusemäel.

Toetajad