Tallinna Rattamaratoni stardis on kuni paar tuhat ratturit

15. korda toimuvale Tallinna Rattamaratonile on end osalejana registreerinud 1174 ratturit põhidistantsile ja 454 ratturit poolmaratonile. Koos lastesõitudes osalejatega ootavad korraldajad Samsung Estonian Cup rattasarja teisele etapile kaks tuhat osalejat.

Kõrvemaal peetava Tallinna Rattamaratoni põhidistantsil läbivad osalejad 58 km ning AXA poolmaratonil 28 km pikkuse võistlusmaa. Uuendusena on Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja teisel etapil kasutusel viitstardid, mis lähetavad stardigrupid rajale väikeste vahedega.

Tallinna Rattamaratoni korraldaja Jüri Voodla sõnul on osalejaid stardis palju ning viitstardi-süsteem aitab maandada stardirüsinas tekkivat rüsinat ja kokkupõrkeid. „Proovime ära, kas ja kuidas viitstardid rattamaratoni puhul Eestis toimivad – suuremate rattavõistluste puhul on mujal maailmas tegemist tavapärase asjaga,“ kommenteeris Voodla. „Iga võistleja aeg läheb käima stardijoont ületades,“ kinnitas Voodla.

Tallinna Rattamaratoni rada kulgeb traditsiooniliselt Kõrvemaa mitmekesisel maastikul asuvatel suusa- ja rattaradadel, kuhu korraldajad on ka tänavu teinud väiksemaid uuendusi. Premium7 vahefiniš, kus kiireimad neli ratturit saavad võimaluse teenida lisapunkte, asub raja 16-ndal kilomeetril, Pukimäe tõusul. Kõigi osalejate kiirust ühe-kilomeetrise rajalõigu läbimisel mõõdetakse Everesti kilomeetril, mis asub 14 kilomeetrit enne finišit ning sisaldab kahte tõusu. Everesti kiirenduslõigu läbimisaegade põhjal reastatakse kõik sõitjad ning parimad ka sarja kokkuvõttes.

Tallinna Rattamaratoni stardi-finišipaik asub Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses. Gutta lastesõidud algavad kell 10:30, põhisõidu start on kell 12:00 ning AXA poolmaratoni algus on 13:20.

Samsung Estonian Cup võistlussarja liidrina läheb kollases liidrisärgis rajale Caspar Austa, võistkondlikult on kõige enam punkte Nissan ProShop Teamil.

Tallinna Rattamaraton 2012 stardiprotokoll asub siin.

 

 

Trousers were long or short and the fabric was made of wool
rob kardashian weight loss Change Your Brain Change Your Body

For Red Carpet creations from Vera Wang
christina aguilera weight lossHow to Find Edgy Fashion on the Net

Toetajad