Sarja avaetapi võitis Alges Maasikmets

Eesti suurima rattamaratonide sarja Samsung Estonian Cup 13-hooaja avaetapi Mulgi Rattamaratoni võitis Alges Maasikmets, kes viimasel kilomeetril pani jõu ja kogemuse maksma Prantsusmaa profiklubis Cofidis pedaaliva maanteeprofi Gert Jõeääre ees. Kolmas oli täna Nissan Thule Pro Team rattur Taavi Selder.

Nimekatest ratturitest oli Samsung Estonian Cup uue hooaja avavõistlusel kohal kogu Eesti maastikuratturite paremik, teiste seas Estonian Cup rattamaratonide sarja mitmekordsed võitjad – Caspar Austa, Euroopa meister maastikurattamaratonis Allan Oras ja 44-aastane Alges Maasikmets ehk legendaarne Massa.

Otsustavad sündmused rajal toimusid sõidu esimesel neljandikul kui metsasinglil moodustus kolmeliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Alges Maasikmets, Gert Jõeäär ja Taavi Selder. Holstre-Polli mägedes takerdus Selder mudasesse rajalõiku ning Maasikmets ja Jõeäär said väikese edumaa. Liiderduo jäi Selderi nägemisulatusse kuni võistluse lõpuni, kuid 10-15 sekundist väiksemaks Selder kaotust liidritele kärpida ei suutnud.

“Arvasin, et oleme Kerdiga lõpuni kahekesi ja Selder on jäänud, kuid Taavi üllatas ja hingas sisuliselt võistluse lõpuni meile kuklasse,“ tunnistas võistluse võitnud Maasikmets. Premium7 vahefinisi võidu võttis Maasikmets, Jõeääre ja Seldri ees.

Veel 300 meetrit enne lõppu juhtis maratoni Jõeäär ning siis kiirendas Maasikmets. Enam kui sada meetrit sõitsid kaks meest kõrvuti, kuid siis pani Maasikmets lahtisel liival enda maastikuratturi oskused ja kogemused maksvusele ning Jõeäär andis alla.

Mulgi Massa finish 2013_foto Marko Mumm

Jõeäär tunnistas, et tal olid sõidu lõpufaasis krambid ja seetõttu ei suutnud ta Massa lõpuspurdile vastata. Sõidu kestel polnud tal aga enda hinnangul mõtet eest põgeneda, sest maratoni viimane veerand tuli sõita tugevas vastutuules.

13. Mulgi Rattamaratoni paremusjärjestus

1 Alges Maasikmets Amps-Extreme Sport 2:16:12
2 Gert Jõeäär Cofidis 2:16:24
3 Taavi Selder Nissan Thule Pro Team 2:16:45
4 Raido Kodanipork Arctic Sport Club 2:19:25
5 Allan Oras Arctic Sport Club 2:20:32
6 Caspar Austa A&T Sport Team 2:20:33


M18 vanuseklassis oli Viljandis kiireim lätlane Martins Blums, ületades finišijoone absoluutarvestuse 15-ndana. U23 vanuseklassis võitis Viljandis Margo Tamm (üldarvestuses 24 koht). Naisratturitest oli Viljandis kiireim Greete Steinburg, kes ületas finišijoone üldarvestuses 150 kohal.
Maasikmets tuli Mulgi Rattamaratoni võitjaks juba neljandat korda ning on kõige enam Mulgi rattamaratoni võite kogunud sportlane. Enda hinnangul võitis ta tänu õnnele ning pidas esikohta suureks eneseületuseks. Maasikmetsa kinnitusel oli teiseks jäänud Jõeäär temast tegelikult tugevam.

Võistkondlikus arvestuses võitis Samsung Estonian Cup avaetapi Amps-Extreme Sport, edestades Nissan Thule Pro Teami. Mõlema võistkonna neli kiireimat sõitjat mahtusid täna 14 kiireima sekka. Kolmas oli võistkondlikus arvestuses Arctic Sport Club. Naiskondadest oli täna parim Sparta Thule naiskond.

Poolmaratoni parim oli Kristjan Johanson Viljandi Rattaklubist ajaga 1:16.07. Talle järgnesid rohkem kui 40 sekundilise kaotusega Kirill Tarassov ja Siim Kiskonen.

Raja 37-38 kilomeetril asunud Hansgrohe kiirenduskilomeetril oli täna kiireim Sander Eilo. Naistest näitas Hansgrohe kilomeetril suurimat kiirust Sille Puhu.

Kokku osales Mulgi rattamaratonil 1706 ratturit, neist 973 startis 60 kilomeetri pikkusele põhisõidule, 443 ratturit 35-kilomeetrisele poolmaratonile ning Balbiino lastesõitudes osales kokku 290 väikest ratturit.

Mulgi start 2013_foto Marko Mumm

WEEKEND FESTIVAL PLENTY OF OLD
snooki weight loss Cheryl Cole Angelina Out Victoria Beckham is World’s Most Glamorous Celebrity

Both retailers were able to post earnings gains for the year
christina aguilera weight lossH is coming to Wheaton Westfield Shopping Center

Toetajad