Rõuge Rattamaratoni võitis sarja üldliider Alges Maasikmets

Samsung Estonian Cup rattamaratonide kolmanda osavõistluse, 62 kilomeetri pikkuse Rõuge Rattamaratoni, võitis Alges Maasikmets. Kollases liidrisärgis pedaalinud Maasikmets edestas finišis sarja möödunud aasta võitjat Caspar Austat mitme minutiga. Kokku osales täna Rõuge Rattamaratonil 1401 ratturit.

Haanja kõrgustikul ja looduspargis sõidetud Eesti suurima rattamaratonide sarja Samsung Estonian Cup kolmas etapp toimus 25-kraadises suvesoojas. Raske rajaprofiiliga Rõuge rajale lisas vürtsi nädala keskel maha sadanud vihm, mis oli kohati muutunud raja mudast libedaks ja nõudis sõitjatelt head rattavalitsemise oskust.

Raja 27-ndal kilomeetril asunud Premium7 vahefinišisse jõudis esimenena Caspar Austa, Alges Maasikmetsa ees. Raskel Hansgrohe kiirenduslõigul, mis koosnes kahest tõusust ja kahest laskumisest, näitas täna oma võimu ja suurimat kiirust etapivõitja Alges Maasikmets. Õrnema soo esindajatest läbis Hansgrohe kilomeetri kõige kiiremini Sille Puhu.

Rõuge Rattamaratoni esikuuik

1. Alges Maasikmets Amps-Extreme Sport 2:23:24
2. Caspar Austa A&T Sport TYSK Team 2:25:26
3. Helmet Tamkõrv Amps-Extreme Sport 2:28:51
4. Martins Blums ZZK 2:28:52
5. Sigvard Kukk Spordipartner 2:29:14
6. Ivo Suur Nissan Thule ProTeam 2:29:38

Kiireim juunior Haanja kõrgustikel oli täna lätlane Martins Blums, kes lõpetas võistluse üldarvestuses kõrgel neljandal kohal. Parima U-23 ratturina ületas finišijoone kokkuvõttes 19-nda lõpetanud Sten Saarnits. Naistest oli pikal võistlusmaal täna kiireim Greete Steinburg (koht üldarvestuses 156).

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja üldarvestust juhib ülekaalukalt pärast kolme senitoimunud etappi Alges Maasikmets, Caspar Austa ja Ivo Suure ees. Naistest jätkab liidrina, seni kõik kolm Samsungi-sarja etappi võitnud Greete Steinburg. Võistkondlikult on kõige enam punkte Amps- Extreme Sport võistkonnal, kellele kuulus täna kaks poodiumikohta ja neli kiireimat sõitjat 13-ne hulka. Naiskondadest oli parim Sparta Thule naiskond, kes tõusis tänase tulemusega ka naiskondade liidriks.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri üldarvestust juhib Henno Puu (Fixus Sport). Premium7 aktiivseima ratturi arvestust juhib sarja liider Alges Maasikmets.

Poolmaratoni 35 km pikkusele võistlusmaale startis 361 ratturit. Lühikesel distantsil võttis võidu Kirill Tarassov (Rattagentuur Merida), kes oli poolmaratoni võitja ka eelmisel etapil – Tallinna Rattamaratonil.

Balbiino lastesõitudes osales kokku 159 last. Kuni 12-aastastest poistest oli täna kiireim Georg Sarapuu ja tüdrukutest Indra Kutser Mõlemad on lastesõitude liidrid ka kahe senitoimunud etapi kokkuvõttes.

Alges Maasikmets_finishis_foto Jarek Jõepera

Järgmine Samsungi-sarja rattavõistlus toimub 7. juunil Rakkes.

 

1930 taste
quick weight loss What Are the Benefits of L

Simply prepare by cutting asparagus spears
weight loss tips15 Consumer Goods Dividend Stocks

Toetajad