Raskelt ilusal Otepääl vedas ilmaga

Üliõnnelik Otepää võitja Caspar Austa
Hawaii Express Estonian Cup eelviimasel etapil  Mapri Ehitus Otepää Rattamaratonil hoidsid kõik startinud hinge kinni lootuses, et nädalajagu väldanud vihmahood pole rajast üleüldist mudaauku teinud.Eilsest selginenud ilm suutis trassi niipalju kuivatada, et see oli siiski läbitav rattalt maha tulemata.

10ndal kilomeetril Otepää servas Apteekrimäe metsas olnud Europargi mäefinishisse jõudis üksinda ette spurtinud Silver Schultz, järgnesid Peeter Tarvis ja Lauris Burnins.

34ndal kilomeetril olnud Gardena vahefinishis olid teistest ette saanud juhttrio Dmitri Sorokin, Peeter Tarvis ja Caspar Austa. Vahefinishi võitnud Sorokin jäi maha viis kilomeetrit enne lõppu ja võitja selgus Austa ning Tarvise finishisheitluses. Seekord jäi peale vanem ja kogenum Austa.
“Mul on tänase võidu üle väga hea meel – ei saanud ma eelmine aasta võite Estonian Cupil ja tundus juba, et seegi aasta läheb nii. Rada oli väga võimas, Eesti kohta pea tuhatkond tõusumeetrit on ülikõva. Ja olgem ausad – tundub, et Otepää mehed said ilmataadiga ikka väga hea diili. Vihmaga seda rada sõita poleks kuigi lõbus.”

Naistest tegi stardist finishini soolosõidu Greete Steinburg. “Poolel maal öeldi mulle, et edumaa teiste ees on üle kolme minuti, lõpus lasin veidi tempot maha ja finishis tuli järgmine tüdruk umbkaudu minuti pärast. Väga lahe rada ja vihmaga läks küll napilt. Hea meel on selle üle, et Hansgrohe kiirenduskilomeetri ära võitsin”, sõnas õnnelik Steinburg finishis.Naistearvestuses tuli teisena üle lõpujoone Janelle Uibokand, kolmandana Iris Takel.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Caspar Austa, naistest Greete Steinburg, liidritena jätkavad Kaupo Kattai ning Mairis Õispuu. Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme A&T Sport Mobile, naiskondadest Sparta pr Shop.

FruitXpressi poolmaratoni läbi kõige kiiremini Kren Kask, kes jätkab ka liidrina.
Herkuless lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Henri Valmsen, kes sai oma valdusse ka liidrisärgi.. Tüdrukute nobedaim oli ja liidrisärgis jätkab Karolin Surva.

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratoni viimane etapp toimub Pärnumaal Jõulumäel 9ndal septembril.

Toetajad