Rand&Tuulberg 21. Elva rattamaratoni võitsid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand

Hawaii Express Estonian Cupi neljandal etapil, Rand&Tuulberg 21. Elva rattamaratonil võidutsesid Gert Jõeäär ja valitsev Eesti meister Janelle Uibokand.


Foto: Imre Avaste

70-kilomeetrisel vihmamärjal rajal olid viimaseks kümneks otsustavaks kilomeetriks ette jäänud neli meest: Jõeäär, Peeter Tarvis, Ivo Suur ja Romet Pajur. Esimesed kaks neist esindamas KoMo/Veloplus meeskonda ja viimased kaks VeloHunt ProTeami. Elva kiire soosib teistest etappidest enam tiimitööd ja nii võttis esmalt rünnaku ette Tarvis. Kui tema oli kätte saadud, pani kaks kilomeetrit enne finišit gaasi põhja Jõeäär, pälvides järjekordse etapivõidu ajaga kaks tundi, viis minutit ja 57 sekundit. Jõeääre järel sai teise koha Pajur (+0.10), kolmas oli Tarvis (+0.11) ja neljas Suur (+0.13).

„Rometil on väga hea finiš ning kuna ta oli seekord stardis klassikalise maastikuratta asemel cyclo-crossi rattaga, siis lasin neil Peetri püüdmisel vaeva näha,“ rääkis Jõeäär. „Seejärel oli kaks kilomeetrit enne finišit kitsam koht, läksin ise ette, sain sealt kenasti läbi ja seejärel enam tagasi ei vaadanud. Tänane märg rada võrdsustas kindlasti erinevate rataste tüüpide vahel seisu, sest mudasemates kohtades tundsid maastikuratastega mehed end kindlamalt. Enesetunne ei olnud nädala alguses saadud vaktsiini tõttu super, aga selline enam-vähem.“

Naiste seas oli parim Uibokand ajaga 2:17.48. Tihedas finišiheitluses pälvis teise koha Mari-Liis Mõttus (2:24.18), jättes sama aja saanud Merili Sirveli kolmandaks.

„Väga raske sõit oli,“ tunnistas Uibokand finišis. „Sõidan enamasti meestega võidu, sest üldarvestuses antakse punkte üldseisu järgi. Seega tuli lõpuni pingutada. Metsa vahel oli üsna porine ja mehed tegid seal ikka vigu. Seetõttu pidin ka ise mitmel korral rattalt maha tulema. Kokkuvõttes ikka väga raske sõit.“

Põltsamaa mäefinišis oli parim Jõeäär ning Hansgrohe kiirenduskilomeetril Taavi Kannimäe ja Sille Puhu. Võistkondlikult teenisid esikohad Komo/Veloplus ja Hawaii Express naiskond.

Kokkuvõttes jätkavad sarja üldliidritena Jõeäär ja Liisa Ehrberg. Jõeäär on lisaks liider Põltsamaa mäefiniši ja Hansgrohe kiirenduskilomeetri arvestustes. Naiste seas on selles pingereas parim Uibokand.

50-kilomeetrisel Gardena maratonil pälvis esikoha lätlane Arturs Nummurs ajaga 1:33.02. Teise koha sai Virgo Mitt (+0.01) ja kolmanda Mathias Mõttus (+0.02). Naiste arvestuses olid parimad Laura Lepasalu (1.41.56), Maris Kaarjärv (+0.02) ja Mari Kruuser (+1.04). Sarja üldliidrina jätkab Mihkel Einblau.

20-kilomeetrise Jetoil poolmaratonil võidutses Riko Tammepuu (39.21), edestades Sebastian Suppit ja Karel Gustav Reid. Naiste seas oli kiireim Maribel Rannala. Kokkuvõttes on liider Egert Tammeleht.

M-10 vanuseklassis olid kõige kiiremad Steven Sumberg, Simon Suppi ja Kevin Teeäär. Tüdrukute seas mahtusid esikolmikusse Kertu Mitt, Eleanor Rang ja Melissa Kivi. Liidritena jätkavad Sumberg ja Mitt.

Kuni kaheksa-aastaste poiste seas võidutsesid Hugo Bazõlev, Emils Lacis ja Carl Christer Irbe. Kuni kaheksa-aastaste tüdrukute seas aga Sofija Saicane, Linda Saan ja Sandra Eensoo. Sarja liidrid on jätkuvalt Bazõlev ja Karolina Lilenbach.

Hawaii Express Estonian Cupi viies etapp, E-Piim 18. Kullamaa rattamaraton toimub 14. augustil.

 

Toetajad