HWXPRSS Estonian Cup alustab. Juba homme

EC-cup-event

Homme stardib oma 16ndale hooajale Eesti esimene ja suurim maastikurattasari Hawaii Express Estonian Cup.
Avapauk antakse tänavu Kuusalu vallas Kolgakülast, kus ees ootab pikimal distantsil 51 kilomeetrit hingematvaid vaateid mööda Valgejõe ürgorgu, piki Joaveski kärestikke ning üle Kolgaküla terviseradasid.
703 rattasõpra on ennast kirja pannud maratonidistantsile, FruitXpress poolmaratoni nimekirjas on 328 ratturit ning Nööbiku lastesõitude stardijoonele asub 142 pisikest pedaalijat. Võistkondlikus arvestuses jahib kõrgeid kohti sellel hooajal tervelt 92 rattatiimi. Kokku on stardinimekirjades 1173 nime.
Traditsioonide kohaselt on sarjas 8 etappi ning kõigile eelneb nädalajagu varem toimuv Shimano rattamatk tulevastel võistlusradadel.
Stardijoonel on Eestimaa maastikuratturite eliit eesotsas sarja 6 kordse võitja Caspar Austaga, jätkumas on tõenäoliselt duell kahe Peetriga – Eesti meistrisärki kandva Peeter Tarvis juuniori ning Läti profiklubi ridades sõitva Peeter Pruusiga.
Avaetapil soovib kaardipakki segada kindlasti ka igapäevaselt Prantsuse profiklubis leiba teeniv Alo Jakin. Ka naiste arvestuses tõotab tulla põnev võistlus, kuivõrd U23 klassi kuuluv Iris Õunmaa ambitsioonid ulatuvad kindlasti juba kõrgemale kui võit omas vanuseklassis.
Rattaspordiharrastajate elustiiliüritus Hawaii Express Estonian Cup lisab alanud hooajal tippudele pisut vürtsi juurde sellega, et  sarja Raplamaa etapil mängitakse välja 2016 aasta meistrisärgid maastikurattamaratonis.
Hooaeg lõpetatakse Jõgevamaal ning suve jooksul väisatakse sarjana kogu mandri-eestit – Jõulumäest Ida-Virumaani.

2016 hooajal on korraldusele oma õla alla pannud Hawaii Express, FruitXpress, Shimano, Opel, Europark, Premium7, Hansgrohe, A.Le Coq, Salvest, Eesti Leivatööstus, Würth, Actual Print, &Moments Seiklusreisid, Postimees, Metec, Kingitus.ee ning Scandinavian Fuel Company.

Toetajad