Homme algab Eesti suurima rattamaratonide sarja Estonian Cup 15. juubelihooaeg

Üle tuhande jalgratturi stardivad laupäeval Vooremäel, kus tänavust hooaega alustab Eesti esimene ja suurim rattamaratonide sari Hawaii Express Estonian Cup. Lange Motokeskusest alguse saava Vooremäe OlyBet avaetapil asuvad teiste hulgas võistlustulle viiekordne sarja võitja Caspar Austa ning tuntud eestlastest koosnev rattasaadikute tiim.

Sarja avaetapi 66-kilomeetrisele maratonile antakse avastart keskpäeval ning 35-kilomeetrisele poolmaratonile 13:30. Estonian Cup peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul on hooaja algus alati ettearvamatu. „Esimene suurem võistlus annab esimese ülevaatliku pildi, missuguses vormis keegi uue hooaja alguses on ja kuidas on ratturid osanud hooaja eelse ettevalmistuse käigus võistlusvormi ajastada – üllatusi tõenäoliselt tuleb,“ kommenteeris Tõnissaar.

Avaetapi suurfavoriit on Caspar Austa, kuid teravat lahingut on Tõnissaare sõnul sarja viiekordsel võitjal oodata nii Alges Maasikmetsa, Peeter Pruusi, Erki Pütsepa kui Peeter Tarvise poolt. Hawaii Expressi Estonian Cupi rattasaadikute tiimis asuvad starti ka kolmikhüppaja Kaire Leibak, raadiohääl Madis Aesma ning muusikud Kristel Aaslaid ja Norman Salumäe.

Kokku kaheksast etapist koosnevas Hawaii Express Estonian Cup sarjas on Tõnissaare sõnul varasemate aastatega võrreldes lisandunud kuus uut etappi, mis pakuvad osalejatele rohkelt avastamisrõõmu.

Kokkuvõtliku paremusjärjestuse selgitamisel  läheb  nii maratoni kui ka poolmaratoni distantsil arvesse iga sõitja kuus parimat tulemust läbi hooaja. Lisaks selgitatakse aktiivseim rattur Premium7 vahefiniši punktide alusel, samuti Hansgrohe kiirenduskilomeetri parim, mille selgitamiseks liidetakse kõigi kaheksa etapi kiirenduskilomeetrite läbimise ajad. Uuendusena on alates käesolevast aastast võistlussarjas jagamisel ka EuroPark Mägedekuninga tiitel. Võistkondliku punktiarvestuse aluseks on iga võistkonna nelja parima ratturi kohapunktid kõigilt etappidelt. Iga etapi esialgsed tulemused avaldatakse hiljemalt võistlusjärgse päeva jooksul internetis aadressil: www.estoniancup.ee

Sarja nimitoetaja Hawaii Express on 15nda juubelihooaja puhul välja pannud loosiauhinna Mongoose Argus Sport Fatbike maastikuratta, mille massiivsete paksude rehvidega saab sõita aastaläbi nii lumistel kui ka liivastel metsavahe teedel.

Sellelgi hooajal hellitab sarja ametlik autopartner Opel õnnelikku osalejat autoga. Igal etapil võidab üks osaleja nädalalõpu Opeliga, võitjale sobival ajal! Juubelihooaja õnnenumbriks on “15”. Esimesel etapil tasub kogu jõud ja kavalus mängu panna just poolmaratoni distansil, sest finišeerudes 115 kohal ongi nädalalõpp Opeliga võidetud.

Eesti esimese ja suurima Hawaii Express Estonian Cup’i rattaspordi sariürituse korraldamist toetavad Kultuurkapital,  Hawaii Express, OlyBet, Opel, Premium 7, EuroPark, Arctic spordijoogid, Shimano, Kingitus.ee, Herkuless, Hansgrohe, SIS, Actual Print ja Bambona.

Lisaks sarja toetajatele tulid appi ka mitmed kohalikud toetajad Haaslava vald, HansoMK, Sahkar ning Lange Motokeskus.

Lisainfo esimese etapi kohta:

Avaetapi stardiprotokolli on tänaseks kantud üle 1000 osaleja. Hawaii Express Estonian Cup 2015 hooaja kõikidele sõitudele on registreerunud kokku 787 sõitjat.

Lange  Motokeskusest  alguse  saava maratoni  distantsi  pikkus  on 66  km  ja  poolmaratoni distants 35 km. Tegemist on täiesti uue ja kevadise  1/8/500 luurerühma  lemmik rajaga, kus on natuke kruusa, üksikuid asfaldilõike, mõnusat vahelduvat metsateed, mõned singlid, pikad laskumised ja sujuvad  tõusud.  Maratoni  start  antakse  keskpäeval 12.00  ning  Shimano poolmaraton  saab  stardi  kell 13.30. Uuendusena  rakendatakse Vooremäe maratonil viitstarti!

Maratoniraja    kõige  tehnilisem  ja  põnevam  esimene  singel  asub  raja  17ndal kilomeetril. See on koht, mida kutsutakse rahvasuus Jansenite lõiguks, kuna see asub  rajameistrite Kaupo ja Kristjani sünnikodu maadel. Premium7 vahefiniš asub Palumäe esimesel tõusul.

Poolmaratoni  kõige  olulisemad  sündmused  toimuvad  tõenäoliselt  18ndal kilomeetril,  kus  võetakse  Vooremäe  vana  slaalominõlva  tõus  ja  laskumine. Hansgrohe  kiirenduskilomeeter  asub  avaetapil  mõlema distantsi  lõpus  Lange Motokeskuse  krossirajal,  vahetult  enne  finišit ning see  annab  suurepärase võimaluse pealtvaatajatele lõpukiirendusele kaasa elada.

Põhisõidu rajal asub viis- ning poolmaratoni rajal kaks teenindus- ja joogipunkti. SiS energiageele jagatakse teises teeninduspunktis Palukülas.

Shimano poolmaratoni rajale stardib üle 300 osaleja. Herkuless lastesõidud, millest  möödunud  aastal  võttis  osa  keskmiselt  150 last, toimuvad Lange Motokeskuses asuvas võistluskeskuses.

Toetajad