PRESSITEADE – HAWAII EXPRESS Estonian Cup alustab 17ndat hooaega

Juba sellel laupäeval stardib oma 17ndale hooajale Eesti suurim ja vanim rattamaratonide sari Hawaii Express Estonian Cup.
Tasuta Shimano Kuusalu matkasõidu raames tutvustatakse kõigile soovijaile esimese etapi – Kuusalu Rattamaratoni rada, stardikohaga Kolgaküla Rahvamaja esisel. Ees ootavad pikemal distantsil 51 kilomeetrit hingematvaid vaateid mööda Valgejõe ürgorgu ning üle Kolgaküla terviseradasid.

Traditsioonide kohaselt on sarjas 8 etappi ning kõigile eelneb nädalajagu varem toimuv Shimano rattamatk tulevastel võistlusradadel. Ratturite soove arvestades on sarjas toimunud rotatsioon – täiesti uue võistlustrassiga on sarjas tagasi Otepää rattamaraton. Lisaks on Põleva Kivi ning Raplamaa etappide rajameistrid ette võtnud põhjalikumad muudatused.
Stardijoonel on Eestimaa maastikuratturite eliit eesotsas Euroopa meistri Peeter Pruusi ning Eesti meistri ja eelmise hooaja võitja Peeter Tarvisega. Kaarte üritavad segada kodumaale naasnud eksproff Gert Jõeäär, sarja mitmekordne võitja Caspar Austa, alati võitlushimuline Erki Pütsep, aga ka pealekasvava põlvkonna esindajad Karl-Arnold Vendelin ning Sten-Erik Ottender.
Hooaeg lõpetatakse Jõulumäel ning suve jooksul väisatakse sarjana kogu mandri-eestit – Otepääst Ida-Virumaani.
Igal etapil saab üks õnnelik rattur omale võimaluse testida talle sobival nädalavahetusel vabalt valitud Subaru mudelit Mariine Autolt ning matkasõitudel osalejate vahel loositakse sügisel välja rattamatk &Moments Seiklusreiside eestvõttel Marokosse.

Soodusregistreerumine sarja lõpeb täna südaöösel kodulehel.

Võistluste ülevaated on järelvaadatavad sarja meediapartneri Postimees veergudel.
2017 hooajal on korraldusele lisaks Hawaii Expressile oma õla alla pannud FruitXpress, Gardena, A.LeCoq, EuroPark, Torq, Shimano, Hansgrohe, Metec; Würth ning Kingitus.ee.

Allar Tõnissaar – peakorraldaja
Pro Jalgratturite Klubi
+372 50 144 27

info@proklubi.ee

Toetajad