Peeter Pruus viigistas Kullamaal seisu Martin Looga

Südasuvise kuumusega saabujaid võõrustanud Kullamaal sõideti täna Hawaii Express Estonian Cup selle hooaja esimene ühisstardiga rattamaraton. Eelregistreerunuid oli ligi üheksasada, üle stardijoone veeres kokku 638 ratturit.

Stardijoonele sättisid rattad erinevates liidrisärkides tänase Eestimaa absoluutses tipud – Peeter Pruus, Martin Loo, Gert Jõeäär ja Peeter Tarvis jun. Naabreid olid kimbutama tulnud Läti tiimi ZZK ratturid.

Poolel maal olidki ette saanud Loo, Pruus, Jõeäär ning lätlane Lauri Purnins. Kolmandas teeninduspunktis takerdus Loo, kümmekond kilomeetrit enne lõppu Marimetsa raba kaunitel liivamoreenidel vajutas gaasi põhja Pruus, kaasa jaksas tulla vaid Jõeäär. Nende kahe saagiks jäid ka Põltsamaa mäefinish ja Arctic Sport vahefinish. Üsna pea rauges ka Jõeääre jaks ning lõpujoonele saabus uhkes üksinduses maratoni eesti meistrivõistluseks väga hea ettevalmistuse teinud Pruus.

“Rada oli ropp-raske – ei ainsatki puhkamise kohta. Täisgaasiga kogu trass. Eestikateks  väga hea ettevalmistus. Loo võttis napilt minu ees Rakvere maratoni võidu, nüüd oleme siis tasa. Eestikatel saab päris huvitav olema” võttis tänase sõidu kokku värske olümpiakrossi Eesti meister.

“Mul sai täna lihtsalt aku tühjaks” sõnas Loo ” Raske rada, kogu aeg tuli hoog peal hoida, et edasi jõuda. Mäge nagu polegi, aga rada on salakaval. Üllatas korralikult, ei osanud oodata sellist tööpäeva. Ütleme nii, et Rakkes mütsiga lööma ei lähe, konkurente on rohkem kui üks ja mina ette kaotada ei kavatse. Selle aasta maastikumaratoni meistritiitel saab olema palaadiumiprooviga”.

Naistest võitis veenva edumaaga Mari-Liis Mõttus. “Nii kui stardist minema sain, nii ma ka üksi lõpuni sõitsin, teisi tüdrukuid seltsis täna polnud. Sõitsin oma sõitu, rada oli raske. Kümmekond kilomeetrit enne lõppu moreenide peal nägin tahapoole, et isa on kuskil 500 m tagapool. No teda ma küll endast ette ei tahtnus lasta, nii et täisgaasiga” naeris Mari-Liis peale lõpupingutust.

Gardena maratoni võitis võimsa lõpuspurdiga nooruke Romet Pajur, Jetoil poolmaratoni kiireim oli Haanjast kohale tulnud Mattias Mõttus. Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli täna Peeter Pruus ja kiireim naine Janelle Uibokand. MySnack lastesõitudes näitasid teravaimat jalga Georg Salupuu ja Marta Mõttus.

Hawaii Express Estonian Cup järgmine osavõistlus toob ratturid kokku Elvasse ja stardilähe antakse 08.08.2020.

Toetajad