Peeter Pruus näitas kodurajal võimu

Hawaii Express Estonian Cup neljandal osavõistlusel Raplamaa Rattamaratonil kasutas koduraja eelised täiel määral ära maailmameistrivõistlustelt 15ndana naasnud Peeter Pruus.

Raplamaa Rattamaraton pressifotoEelnevate päevade vihmasajud olid raja teinud väga pehmeks, kuid sõidu ajaks oli taevataat juba pilveluugid sulgenud. Nobedaimalt sai stardist rajale Gert Jõeäär, kes suutis juba esimeste kilomeetritega üksi eest ära sõita.

Paluküla mägedes olnud Europargi mäefinishi võit tõstis Jõeääre ka sarja mägedekuninga arvestuses üldliidriks. Talle järele sõitmiseks oli jaksu vaid Peeter Pruusil ja paarisrakendina tehti tööd üle poole distantsist. Gardena vahefinishis näitas teravamat jalga omakorda Pruus ja napsas nii etapi kui aktiivse ratturi üldarvestuse liidrisärgi.

Kui jõudsid raja kõige nõudlikumale osale Keava mägede oldi veel koos, siis Keava mägede lõpuks oli vahe juba poolteist minutit koduradadel sõitnud Pruusi kasuks. Tagasi võistluslinnakusse jõudes sai Peeter Pruus tõsta ratta pea kohale uhkes üksinduses ja sammuda üle lõpujoone.

“Mul oli täna väike eelis, ma olen ju Keava mägedel sisuliselt ratturiteed alustanud”, sõnas võitja finishis.

“Pruus on vintske vend, Keava mägedes lihtsalt läks eest ära”, lisas teise koha saanud Jõeäär. Esikuuikusse mahtusid täna veel Dmitri Sorokin, Sten-Erik Ottender, Silver Schultz ning Ivo Suur.

Naistest oli pikka aega liider Mari-Liis Mõttus,Keavaks oli talle järele jõudnud ka Greete Steinburg. “Sain Keavas isegi väikese vahe sisse Mari-Liisiga, aga siis suutsin ühel tõusul jala kinga seest kätte saada ning saime jälle kokku. Finishis tuli Mari-Liis tuulest ja tänane võit kuulus temale.”

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Peeter Pruus, naistest Mairis Õispuu, liidritena jätkavad Kaupo Kattai ning Mairis Õispuu. Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme A&T Sport Mobile, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon.

FruitXpressi poolmaratoni läbi kõige kiiremini Kren Kask, järgnesid Joosep Mesi ning Oskar Kontus. Liidrina jätkab Kren Kask.

Herkuless lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Henri Valmsen, liidrisärk jäi veel Kristofer Märtsonile.

Tüdrukute nobedaim oli ja liidrisärgis jätkab Karolin Surva. Hawaii Express Estonian Cup rattamaratoni sari jätkub 15.07 Kalevipoja Rattamaratoniga.

VAATA KA KOKKUVÕTVAT SAADET:

Toetajad