Rohkem kui 750 osalejat on juba Mulgi rattamaratoni stardinimekirjas

5. mail toimuvale Mulgi rattamaratonile on kolm nädalat enne starti end kirja pannud üle 750 osaleja. Neist 559 on minemas pikale distantsile ja 192  poolmaratonile. Kogu suve vältava ning kaheksast etapist koosneva rattamaratonide sarja avavõistlus toob Viljandisse igal aastal ligi 2000 ratturit ning sellist osalejaskonda on oodata ka tänavu.

On viimane aeg sügisel talvekorterisse viidud jalgratas sealt välja tuua ning sõidukorda seada, sest mai algul stardib Eesti populaarseima rattavõistluste sarja Samsung Estonian Cupi avavõistlus – Mulgi rattamaraton.

«Traditsiooniliselt on Mulgi rattamaraton aasta esimene suur võidusõit. 5. maiks tunnevad sajad ratturid võistlusnälga ning soovivad mulluste konkurentidega taas jõudu katsuda,» selgitas Viljandimaa metsadel, põldudel ja matkaradadel kulgeva maratoni populaarsust Viljandi rattaklubi president Veiko Šmidt.

Maratoni peakorraldaja sõnul leiab Mulgi rattamaratonilt endale sobiva sõidu iga rattasporti armastav huviline. Kui pikemale, 60 kilomeetri pikkusele võistlusele asudes tuleb arvestada, et rada nõuab vastupidavust ning kohati ka häid rattavalitsemise oskuseid, siis 35 kilomeetri pikkune poolmaraton sobib ka vähetreeninud matkajale.

«Poolmaratoni rada sobib suurepäraselt neile, kes armastavad rattaga puhkepäevadel matkamas käia ja soovivad proovida võistlusega kaasaskäivat melu,» julgustas ta rattureid. «35 kilomeetri pikkune rada on tehtud nii, et selle jõuaksid läbi vändata ka väikese ettevalmistusega ratturid.»

XIII Mulgi rattamaratoni esimene üritus on aga kavas juba nädal enne põhistarti, sest 28. aprillil on kavas avatud raja sõit ehk matk. Tänavu on korraldajad seadnud maratonieelse pühapäeva sõidud nii, et matk on kavas nii pikal distantsil kui poolmaratoni rajal. Rohkelt startijaid jätkub kindlasti ka pikale distantsile, sest lisaks tavapärastele uudistajatele on tänavu kavas ka uuenduslik üritus 1/8/500.

Lahtiseletatult tähendab see, et ühe nädala jooksul sõidavad osalejad läbi kõik kaheksa suviste maratonide rada ning kokku läbitakse ligi 500 kilomeetrit. 1/8/500 sõitudel osaleb paarkümmend ratturit ning Mulgi maratoni raja sõit on neile järjekorras neljas.

Mulgi rattamaratoni põhisõidule ja poolmaratonile saab registreeruda Samsung Estonian Cupi veebilehel www.estoniancup.ee. Lastesõitudele saab tavapäraselt kirja panna kohapeal.

Mulgi rattamaratoni põhisõidu start antakse Viljandi staadioni kõrval asuvast parklast 5. mail kell 12, poolmaratoni sõitjad alustavad kell 13.20. Lastesõidud algavad kell 12.10.

Because of this inevitability
rob kardashian weight loss Eyewear That Is Simply Spectacular

which took place before an English backed church court in Rouen
christina aguilera weight lossAustralian Online Featured Food and Fashion Vouchers

Toetajad