Mulgi rattamaratoni rajalt leiab lund

Poolteist nädalat enne Mulgi rattamaratoni starti leidub 60 kilomeetri pikkusel maratonirajal veel lund. Kas Eesti suurima rattamaratonide sarja Samsung Estonian Cupi avavõistlusel osalejad saavad 6. mail lisaks tavapärasele maastikusõidule proovida ka lumes väntamist, sõltub aga saabuvate päevade ilmast.

Kindlasti saavad lumes sõitu proovida aga need ratturid, kes saabuval pühapäeval, 29. aprillil kell 11 stardivad avatud raja sõidule või võtavad iseseisvalt osa Rexona rattamatkast ja läbivad Mulgi rattamaratoni pika distantsi. Lund on trassil veidi vähem kui kilomeetri ulatuses.

Viljandimaa metsades, põldudel ja teedel kulgeva maratoni ettevalmistused on praegu täies hoos. Enamus rajast on tähistatud sinivalgete nooltega ning Samsung Estonian Cup kirju kandvate lintidega. Maratonipäevaks lisandub kindlasti nii suunavaid nooli kui linte.

FOTOL: Mulgi rattamaratoni rada Holstre-Pollis teisipäeva õhtul.

Selle nädala algul kõrvaldasid rajameistrid distantsilt kümneid talvel rajale langenud puid. Kohati on aga trass veel märg ning kohati tuleb arvestada mudaste oludega. Kevadel taheneb pinnas aga kiirelt ning piisab vaid mõnest päikselisest ja tuulisest päevast, et kogu rada kuivaks.

Mulgi rattamaratoni trass on suures osas sama, mis mullu. Samas on rajameistrid leidnud ka kohti, mis üllatavad neidki osalejaid, kes on Mulgi rattamaratoni sõitnud aastaid ja teavad rada juba peast. Üllatusi leiab nii Sinialliku metsast kui Holstre-Polli mägedes. Uus on ka maratoni finišipaik, mis on kolitud Viljandi staadioni kõrvale samale platsile, kust antakse ka start.

XII Mulgi rattamaratoni ametlikud üritused algavad sel pühapäeval avatud raja sõidu ning Rexona matkaga. Ametlik maratonipäev on 6. mail ning teisipäeva õhtuks oli end 60 kilomeetri pikkusele sõidule kirja pannud 713 osalejat. AXA Poolmaratonile oli end samal ajal üles andnud 293 inimest. Lisaks nimetatud kahele võistlusele on samal päeval Viljandi staadioni juures kavas ka Gutta lastesõidud. Kokku on mai esimesel pühapäeval Viljandisse oodata ligi 2000 ratturit.

LISAINFO
Veiko Šmidt
Viljandi rattaklubi president
510 7516

the place to start great retail business handy apparel continue to keep
snooki weight loss Silk scarves bring themselves easily to stylish treatments for any apparel

In a classic fashion
christina aguilera weight loss3 Steps To Great Abs

Toetajad