Meistriteks krooniti Peeter Tarvis ja Liisa Ehrberg

EMV_finish

Hawaii Express Estonian Cup sarja neljandal etapil, 14ndal Raplamaa Rattamaratonil, selgitati välja selle hooaja Eesti meistrid maastikurattamaratonis.  Palavuses sõidetud raskel katsumusel suutsid nii naiste kui meeste absoluutarvestuses mõlemad tiitlikaitsjad kaitsa oma sinimustvalget meistrisärki.
Eesti meistrid maastikurattamaratonis on Raplamaa Rattaklubi KoMo rattur Peeter Tarvis jun. ning Sparta Proshop naiskonna esinumber Liisa Ehrberg. Juulikuises palavuses tegi võistlusstardi kokku 910 inimest.
Kodurajal startinud valitsev Euroopa meister Peeter Pruus ning Eesti meister Peeter Tarvis jun. panid oma võimu maksma juba raja algusosas. Juba kaheksandaks kilomeetriks, mil rada möödus võistluskeskusest, oli neil järel veel vaid Silver Schultz. Poolel maal Keava mägedes jäi ka tema maha. Kõik trassil olnud vahefinishid langesid tandemit vedava Peeter Pruusi kontole. Maratoni lõpuosas olnud Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis Peeter Tarvis. Finishisirgel oligi suurem motivatsioon võita Peeter Tarvisel.
Naiste arvestuses suutsid kaks tiitlipretendenti – Liisa Ehrberg ning Grete Steinburg, sõita üksteisel nägemisulatuses kuni Keava mägedeni, sealtmaalt suutis Liisa vahe sisse teha ning sarnaselt Peeter Tarvisega kaitsta oma tiitlilt.
Hawaii Express Estonian Cup sarjas jätkab üldliidrina ning Hansgrohe kiirenduskilomeetri särgihoidjana Erki Pütsep, Europark mäekuninga ning Premium7 aktiivseima ratturi särgid on järgmise etapini Peeter Pruusi valduses.
Naiste üldliidrina ja Hansgrohe kiirenduskilomeetri särgi hoidjana jätkab Kelly Kalm, hoolimata sellest, et täna tuli Hansgrohe kiirenduskilomeetri arvestuses alla vanduda Liisa Ehrbergile. Fruitexpressi poolmaratonil oli esimesena finishis Kren Kask, liidrina jätkab Stefan Lootus.
Nööbiku lastesõitude tänased tüdrukte võitja oli Annabrit Prants, Nööbiku liidrisärgis jätkab Karolin Surva. Poiste tänane võitja oli Romet Pajur, liidrina jätkab Martin Krusemann.

Eesti Meistrivõistluste võistlustulemused avaldatakse Eesti Jalgratturite Liidu kodulehel www.ejl.ee, Hawaii Express Estonian Cup võistlustulemused kõikide klasside kaupa sarja kodulehel www.estoniancup.ee

Eesti Jalgratturite Liit
Hawaii Express Estonian Cup orgkomitee

 

Toetajad