Markus Pajur kindlustas sarja üldvõidu

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasari jätkus täna Pärnu külje all Segafredo 24. Jõulumäe Rattamaratoniga. Siinne traditsiooniliselt liivaste metsateede ning juurikatega rada tingis küll rattavahetuse – gravel ratastelt koliti tagasi maastikuratastele, aga võitja ei muutunud sellegipoolest. Nii Elvas kui Valgas nobedaim olnud Tartu 2024 Cycling tiimi esindav Markus Pajur võttis ka siit võidu ja sellega koos kindlustas omale 2023 hooaja üldvõidu.

“Alguses oli punt üllatavalt suur, siis hakkisime selle pooleks, veel pooleks ja neljakesi saime eest minema. Kaks Gerti (Kivistik ja Jõeäär) ja Josten Vaidem. Noorem Gert väsis vist esimesena, Jõeäär teisena, Josteniga panime koos lõpuni. Eelviimasel tõusul ründasin ja vormistamise küsimus” oli liidrisärgis finishiseerinud Pajuri rahulolev kommentaar.

Naiste seas suutsid kolm favoriiti Janelle Uibokand, Mari-Liis Mõttus ja Liisa Ehrberg koos püsida üldliidritest maha jäänud suuremas meestegrupis pea pool distantsi.
“Kõigepealt jäi maha Janelle, siis mõne aja pärast Mari ja ega minulgi pikka pidu polnud. Viimased 20 versta tulin siis juba praktiliselt üksi. Mõned mehed sain eestpoolt kätte, aga abi neist suurt polnud. Tagant poolt ei näinud kedagi lähenemas. Selline eraldistardi tunne, aga maastikurattaga. Minu jaoks raske rada, eriti see Ikla poolne osa, aga täna õnneks oli liiv niiske ja kinni ja vihma ka ei sadanud”, sõnas rahulolev naiste arvestuse võitja.

Rajal olnud SFS vahefinishi ning selles arvestuses ka liidrisärgi võitis Gert Jõeäär, Mariine Auto mäefinish langes aga hilisema võitja Pajuri kätte, temalgi selles arvestuses liidrisärk kindlustatud.

Gardena maratonil taastas oma esikoha positsiooni lätlane Ivo Irbe, viimasele etapile lähebki üldarvestuse võitu jahtiv lätlane liidrisärgis.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Rando Marten Evendi, naistest Sille Puhu.

Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Kalevi Jalgrattakooli kasvandik Magnus Normak, liidrisärk jäi siiski täna teiseks jäänud Egert Tammelehele.

Sarja lastesõitude nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli Karolina Lilenbach.

Sarja viimane etapp leiab aset juba kahe nädala pärast Järvamaa serval Valgehobusemäel.

Toetajad