Lätlased maksid Balti Tuuri kahe etapivõidu eest eestlastele kätte

j6ulum2e_v6itjaTäna Jõulumäel sõidetud Estonian Cup seitsmendal osavõistlusel maksid lätlased kätte Balti Keti Velotuuril tegusid teinud eestlastele – Gert Jõeääre puudumisel võeti lausa kolmikvõit.
Tänavune Jõulumäe sõideti tagurpidi – enne Ikla poolne ring ja seejärel Uulu suunal, enne kui võistluskeskusesse naasti.

Peagrupp püsis koos tervelt 20 kilomeetrit, seejärel panid lätlased omavahelise koostööna paremuse maksma. Finishis oli esimesena päral Oskars Muiznieks, teine Ivars Prokofjevs, kolmas Dimitry Sorokin. Esimene eestlane oli neljandana lõpetanud Caspar Austa,, kohe tema järel Sten-Erik Ottender ning Peeter Tarvis juunior. Viimasele läks ka sarja üldliidri särk. Lätlaste saagiks sai ka Eurpargi mäefinish (Muiznieks), vaid Küüslaugufesti vahefinishi napsas lõunanaabrite eest Austa.
Naiste võit kuulus täna Janelle Uibokandile. “Veidi kahju täna, et Greetet polnud, tunne on pärast Austria ja Slovakkia rattauure nii hea, et….”, spekuleeris Janelle.
Kuivõrd selle hooajal pidevalt võite noppinud Greete Steinbrug täna ei startinud  ning seetõttu tal vajalaikku kuute sõitu kirjas veel pole, kuulub naiste liidrsiärk enne viimast etappi veel Merili Sirvelile.

Võistkondlikult võitsid Jõulumäel sarja üldvõidud kindlustanud KoMo/Veloplus meestest ja Hawaii Express/Cyclon naistest.
Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid täna Anti Arumägi ja Mari-Liis Mõttus. Arumägi seljas on kiirenduskilomeetri liidrisärk, naistest juhib Maris Kaarjärv.

Gardena maaratoni kiireim oli täna Ivo Irbe, FruitXpressi poolmaratoni võitis Joosep Veelma. Põltsamaa lastesõitude võidud viisid koju Loore Lemloch ning Markus Aleksander Saar.

Estonian Cup sarjas jab sõita veel vaid üks etapp ning sarja ajaloo jooksul esmakordselt toimub see mandri-eestist väljapool, Karujärve ümbruses Saaremaal.

Intervjuu võitjaga ja parima eestlasega

Toetajad