Kalevipoja Rattamaratonil ei andnud Raplamaa Peetrid teistele võimalust


Hawaii Express Estonian Cup hooaja viimane, kaheksas osavõistlus sõideti sügiseselt soojal päeval Kuremaa ümbruses. Ees ootas tuline lahing 67 kilomeetrisel trassil, mis sügisvihmade kartuses oli tehtud tavapärastest radadest veidi tugevama põhjaga teedele. Meie piiritagused maanteemehed olid esindatud seekord Rein Taaramäe, Gert Jõeääre ning Martin Laasi näol. Neile astusid vastu Peetrid Raplamaalt, Erki Pütsep, Caspar Austa 
ja kogu ülejäänud Eesti maastikusõitjate koorekiht.

kalevipoja_rm_v6itja_pruus_webKohe stardist moodustus juhtgrupp, kuhu kuulusid Rein Taaramäe, Ivo Suur, Caspar Austa, Gert Jõeäär, sarja liidrisärgis Peeter Tarvis jun ning selle-aastane Euroopa meister Peeter Pruus. Maratoniraja alguses olnud Premium7 vahefinishi ja sellega kaasnenud aktiivspunktid võitis Pruus. Vooremaa rattaseltskond oli tänase Hansgrohe kiirenduskilomeetri “lõiganud sisse” kahemeetri kõrguse maisipõllu sisse. Juhtgrupp sisenes sinna sisse koos, kuid väljudes olid teistest ette rebinud juba Jõeäär ning Pruus. Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitiski meeste arvestuses Peeter Pruus, naiste kiireim oli Liisa Ehrberg.

Europark mäefinishis oli ees veel Jõeäär, kuid üsna kohe järgnenud Laiuse mäe Würth’i tõusul ründas otsustavalt Pruus ning edumaa säilis lõpuni. Jõeäärele jõudis Kuremaa aleviku serval järele ka Tarvis, finishikiirenduses oli tal jalg veidi teravam ja nii võtsid Raplamaa Peetrid täna absoluutarvestuse kaks esimest kohta. Kolmas oli Jõeäär, neljas Taaramäe, viies Austa ning kuues Ivo Suur. Hooaja üldarvestuses tähendas tänane tulemus seda, et peale pikki Caspar Austa valitsemise aastaid tõusis täna püünele noorema põlvkonna esindajana Peeter Tarvis juunior.

Naiste arvestuses sai kohe alguses ees minema Liisa Ehrberg, teisel kohal sõitnud Greete Steinburgi ning Janelle Uibokannu vahel säilis silmside aga pea terve distantsi. Tänased mudased ja tehnilised kohad sobisid aga Greetele rohkem ning teisena tuli üle finishijoone just tema. Hooaja üldvõit aga tänasele võitjale Liisa Ehrbergile.

FruitXpressi poolmaratoni võitis täna Erki Laanemäe, kuid hooaja arvestuses tuli selle aastaseks võitjaks Stefan Lootus.

Nööbiku lastesõitude kiireim poiss M12 vanuseklassis oli täna Joosep Veelma, tüdrukute kiireim oli Karolin Surva. Hooaja kokkuvõttes tulid Nööbiku sõitude võitjateks Martin Krusemann ning Annabrit Prants.

Võistkondlikult oli täna parim KoMo-FixusSport, hooaja võistkondlik võit kuulub Veloplus Torq Pro Team’ile. Naiskondade parim oli täna ning ühtlasi hooaja kokkuvõttes Sparta Proshop Naiskond.

Mööda Vooremaa radu kulgenud maratoni võttis seekord ette 705 rattasõpra, võistluskeskuses maha märgitud Nööbiku lastesõitudel osales 132 last. Nädalavahetuse vabalt valitud Opeli mudeliga võitis seekord FruitXpress poolmaratoni 116ndana lõpetanud Gunnar Tungal.

Hawaii Express Estonian Cup hooaja pidulik lõpugala ning üldvõitjate autasustamine toimub sellel aastal 29ndal oktoobril.

 

Toetajad