Kalevipoja Rattamaraton lõpetab Eesti suurima maastikurattasarja hooaja

kolmik
Tuleval laupäeval peetakse Jõgeva valla teedel Estonian Cup rattamaratonide sarja viimane etapp IX Kalevipoja Rattamaraton võistluskeskusega Kuremaa mõisapargis. Lisaks põhisõidule (67 km) on võimalik osaleda matkasõidul (37 km) ja Nööbiku lastesõitudel.

„Kalevipoja Rattamaraton on sellel aastal rahvasportlastele oluliselt sõbralikum ja hea ettevalmistuseks järgneval nädalavahetusel toimuvaks Tartu Rattamaratoniks. Lisaks kohalikele ässadele on starti tulemas Eesti profiratturid Rein Taaramäe, Gert Jõeäär, Martin Laas ning valitsev Euroopa meister Peeter Pruus“, sõnas rattamaratoni peakorraldaja Tarmo Raudsepp.

Peakorraldaja sõnul ligikaudu pool põhisõidu distantsist on täiesti uutel teedel, mida mööda ei ole rattamaratoni varem sõidetud. Suur osa distantsist sõidetakse kruusateedel, millele pakuvad vaheldust Kuremaa suusarajad, voorede vahelised metsa- ja põlluteed, Laiuse mägi, maisilabürint, Kivijärve turbamaardla.

5. septembri seisuga on Kalevipoja Rattamaratonile registreerunud koos lastesõitudega ligikaudu 1200 jalgratturit. Võistlustele on võimalik registreerida sarja kodulehel www.estoniancup.ee kuni kolmapäeva südaööni ja võistluspäeval võistluskeskuses.

Toetajad