Jõulumäe rattamaraton lõppes valitseva Eesti meistri jõudemonstratsiooniga

Tänasel soojal ja päikesepaistelisel päeval Jõulumäe radadel sõidetud rattamaratoni stardirivi oli igati esinduslik – lisaks Eesti ratturite koorekihile olid kohal ka Läti parimad, puudus vaid valitsev Euroopa meister Peeter Pruus.

Jõulumäe võitja Peeter Tarvis

Kodumaad väisav Tanel Kangert sedakorda maratoni kerge treeninguna ei võtnud ja vajutas gaasi põhja kohe stardist. Viiendaks kilomeetriks oli tema tempo jõukohane vaid Peeter Tarvis juuniorile ning kahele Läti profiratturile, Martins Blumsile ja Arnis Petersonsile. Rattasport on tehniline ala, vahepeal tuli Kanksil ka ratast remontida. Pea pool maratoni võitles Peeter Tarvis üksi kahe lätlasega, kuniks Kangert kolmikule järele jõudis. Läti-Eesti maavõistlus lahenes viimase joogipunkti juures, kui ühel tõusul õnnestus Peeter Tarvisel sisse sõita viiesekundiline vahe ning üle õla tagasi ta enam ei vaadanudki.

Finishis oli valitseva Eesti meistri edu järgmiste ees üle kuue minuti. Tänane võit tähendas ühtlasi ka üldliidri vahetust sarjas – viimasel etapil stardib liidrisärgis Peeter Tarvis jun. Naiste arvestuses jätkus Liisa Ehrbergi võidukäik, teiseks platseerus taaskord Janelle Uibokand ning seekord spurtis kolmandale kohale Greete Steinburg. Ka naiste arvestuses vahetus üldliider ning viimasele etapile läheb Opeli liidrisärgis starti Greete Steinburg.

Premium7 vahefinishi ning aktiivseima ratturi tiitli sai Jõulumäel Martins Blums, sarja kokkuvõttes jätkab liidrina täna puudunud Peeter Pruus. Ka Europark mägedekuningaks kuulutati täna Martins Blums, üldliidrina jätkab ka selles arvestuses Peeter Pruus.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri kiireim mees oli täna Sten-Erik Ottender, kiireim naine Janelle Uibokand. Liidrisärkides jätkavad Erki Pütsep ja Kelly Kalm. Fruitxpress poolmaratoni võitis teist etappi järjest Kuusalu rattaklubi “tuleviku-ootus” Stefan Lootus ning see andis talle ka FruitXpressi liidrisärgi sarja üldarvestuses.Nööbiku lastesõitude kiireim poiss M12 vanuseklassis oli täna Martin Krusemann, tüdrukutest Elisabeth Ebras. Nööbiku üldliidrisärgid kuuluvad enne viimast etappi Martin Krusemannile ning Annabrit Prantsile. Võistkondlikult oli täna parim Veloplus Torq Pro Team, kiireima naiskonna auhinna sai Sparta ProShop.

Mööda laugeid Jõulumäe männimetsa aluseid radu kulgenud maratoni võttis seekord ette 770 rattasõpra, võistluskeskuses maha märgitud Nööbiku lastesõitudel osales 182 last. Nädalavahetuse vabalt valitud Opeli mudeliga võitis seekord maratonidistantsi 216ndana lõpetanud Aivar Uutar.

Jõulumäe absoluutne esikuuik loosis välja ka läbi terve hooaja Shimano matkasõitudel peaauhinnaks olnud &Moments rattamatka Hiina Rahvavabariiki – Peeter Tarvise valitud matkaja peab nüüd kiirelt andma sarjale vastuse, kas ta soovib kasutada loosiõnne. Vastasel juhul liigub valikuõigus juba etapil teise koha saanud Martins Blumsi poolt valitud matkajale.

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarjas on ees veel vaid viimane osavõistlus, Kalevipoja Rattamaraton Kuremaal.

Toetajad