Jõeäär pani võiduka finishiga hooajale võiduka punkti

Jõulumäe võitja Gert Jõeäär
Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari tõmbas tänase Jõulumäe etapiga oma hooajale joone alla. Peale profikarjääri kodumaistele sõitudele keskendunud Gert Jõeäär võitis nii tänase sõidu kui ka kogu sarja.
“Täna läks paremini kui ma üldse ootasin. Terve nädal olin kodus tõbine, ettevalmistus jäi kesiseks, erilisi ootusi ausalt öeldes polnudki. Poolel maal olime Silver Schultziga kahekesi eest ära, sealt edasi vedasime kordamööda. Suur aitäh talle pingutuse eest.
Paraku temal rauges jaks kümmekond kilomeetrit enne lõppu ja sealtmaad tulin juba üksinda. Veidi uskumatu endalegi. Aga sarja üldvõit on taskus, selle üle on väga hea meel. Nüüd on ees veel Tartu Rattamaraton ja eestikad Haanjas. Eks näis, kuidas seal minema hakkab.”
Schultz jäi lõpuheitluses alla ka klubikaaslasele Caspar Austale, esikuuiku lõpetasid Martin Laas, Peeter Tarvis ning Dmitri Sorokin.
Naistest võitis täna Janelle Uibokand. “Poolel maal olin alles neljas, mulle ongi veidi raske kohe algusest tulistama hakata. Aga seal lõpukolmandikus sain ees olnud tüdrukud ükshaaval kätte ja ega sealt edasi enam üle õla vaadanud ka. Võit on taskus ja tuju mega.” Naiste poodiumi madalamad astmed hõivasid Janika Lõiv ja Iris Takel.
Kui sõidetud oli pool distantsi ja ratturid põikasid korraks tagasi Jõulumäe tervisespordikeskusse, ootasid ees järjest nii Gardena vahefinish kui Europargi mäefinish. Esimese võitis Schultz, teise Jõeäär. Üldkokkuvõttes vastavates arvestustes võitjasärgid Dmitri Sorokinile ja Gert Jõeäärele.
Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid täna Kaupo Kattai meestest ja Janelle Uibokand naistest. Hooaja väledaimad kiirendajad üldkokkuvõttes on aastal 2017 Kaupo Kattai ning Greete Steinburg.
Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme A&T Sport Mobile, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon. Mõlemad võistkonnad lahkusid Jõulumäelt ka hooaja kokkuvõttes võitudega.
FruitXpressi poolmaratoni läbis kõige kiiremini Oskar Kontus, järgnesid Claid Põrk ja Kert Järva. Üldkokkuvõttes võitis täna eemale jäänud Kren Kask.
Herkuless lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Henri Valmsen, tüdrukutest kõik etapid võitnud Karolin Surva. Mõlemale kuulub ka hooaja kokkuvõttes üldvõit.
Hawaii Express Estonian Cup jätkub uuel hooajal veidike uut moodi, uuendustega tullakse avalikkuse ette hiljemalt Rattalaadal 21.oktoobril Tallinnas.

Toetajad