Hawaii Express Estonian Cup avas oma hooaja Gravel jalgratastele sobiva etapiga

Täna avas oma 23nda hooaja Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari 2009. aasta Euroopa meistri Allan Orase koduradadel Kõllestes. Esmakordselt Eestis reklaamiti etappi kui üha rohkem moodi minevate Gravel ratastele sobivat.

“Eesti Jalgratturite Liit korraldab sellel aastal esmakordselt nii-öelda kruusarataste eestikad, seega kusagil tuleb need kogemused ratturitel ju saada. Lisaks Kõllestele on enne eestikaid Valgas veel võimalik meie sarjas ka Elvas Graveliga rajale tulla. Vaadates võistlejate seas ringi, tundub, et asi läks täie ette”, sõnas sarja peakorraldaja Allar Tõnissaar.

70 kilomeetrise pikkusel GP distantsil eraldus kohe kuus meest.

Kübartriki ehk SFS vahefinishi, Mariine auto mäefinishi ja etapivõidu võttis meie tulevikulootus Madis Mihkels.

“Tänane sõit polnud mitte mingil juhul mingisugune nurgatagune veeremine. Siim Kiskonen ja Markus Parkus andsid niimoodi hagu alla, et andis pundis püsida. Kuidagimoodi õnnestus vahekas ja mäefinish ära võtta, lõpukilomeetritel literdati kordamööda ja umbes kaks kilomeetrit enne õnnestus klassikaline kontrarünnak ja saingi pisikese vahe sisse. Jumal tänatud, et kruusarattaga tulin, kiirused läksid vahepeal ikka päris suureks. Korralik võidukihutamine”, võttis võitja muljed kokku.

Naiste kiireim oli täna Liisa Ehrberg Janelle Uibokandi ees.

“Sain kenasse meeste seltskonda ja eks see aitas ka, et minul oli kruusaratas, Janelle tuli siiski maastikurattaga. Hirmus mõelda, kuidas eesotsas tänaste kiirustega Janelle hakkama sai. Aga ilm oli ilus ja teed väga ei tolmanudki, mina rahul”, sõnas Liisa Ehrberg.

Segafredo seeniorite meeste arvestuse võitis täna Tarmo Neemela, naistest tõusis kõrgeimale poodiumiastmele president Kersti Kaljulaid.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Taavi Kannimäe, naistest Janelle Uibokand.

Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme Velohunt ProTeam, naiskondadest Hawaii Express naiskond.

Gardena maratoni võitis lätlane Ivo Irbe, Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Egert Tammeleht.

Sarja lastesõitude avaetapi nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli täna lätlanna Sofia Saicane.

Toetajad