Hawaii Express Estonian Cup 15. juubelihooaeg sai avapaugu tänase pressikonverentsiga

PRESSITEADE 

Estonian Cup rattamaratonide sari alustab uut hooaega uue nimega.

15. juubelihooaega alustav Eesti esimene ja suurim rattamaratonide sari kannab käesolevast aastast nimetust Hawaii Express Estonian Cup. Uue hooaja avastart antakse 2. mail Vooremäel.

Kuu enne registreerimise lõpptähtaega on sarja kõikidele etappidele registreerunud juba üle 500 ratturi, sealhulgas viiekordne sarja võitja Caspar Austa. Oma lubaduse vabadel hetkedel sõitma tulla on andnud ka olümpialootus Martin Loo. Põnevust lisab Hawaii Express Estonian Cup Rattasaadikute tiim, kuhu kuuluvad multitalent Kristel Aaslaid, muusik Norman Salumäe, raadiohääl Madis Aesma, kolmikhüppaja Kaire Leibak ja tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.

Sarja kõikidele etappidele eelregistreerimine lõpeb 19. aprillil.

Estonian Cup maastikurattasari on ilmestanud spordiürituste kalendrit tänaseks juba 15 aastat, pakkudes suurematele ja väiksematele rattasõpradele võimalust end proovile panna hooaja jooksul kaheksal etapil erinevais paigus üle Eestimaa. Estonian Cup sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul on uus hooaeg nii mitmeski mõttes eriline ja uuenduslik.

“Juubeliaastal on sarjas mitmeid toredaid uuendusi. Rattasõpradel on võimalus avastada uusi põnevaid rattaradu paljudes erinevates Eestimaa kaunites paikades. Osavõistluste arv on endiselt 8, kuid võrreldes eelmiste aastatega on lisandunud lausa 6 uut etappi, mis pakuvad avastamisrõõmu nii uutele kui ka juba kauaaegsetele sõitjatele,” selgitas Tõnissaar.

Raskusastmelt ega kilometraažilt pole uued rajad ei pikemad ega raskemad, kuid samuti ka mitte kergemad. “Pigem arvestame raja kujundamisel meeleolukate vaatamisväärsuste ja ajalooliste paikadega kui lisatõusude ja ränkraskete laskumistega,” täpsustab Tõnissaar.

Hawaii Expressi turundusjuht Priit Salumäe sõnul on maratonide sarjale õla allapanek mingis mõttes juurte juurde naasmine. “Oleme küll flirtinud suusatamise ja rulluisuga, aga öeldes “Hawaii Express”, mõtled esmalt ikkagi rattasõidule. Loodame, et suudame oma 21-aastase eduka rattamaailmas eksisteerimise kogemusega sarja kindlasti atraktiivsemaks ja põnevamaks muuta,” ütles Salumäe.

Rattamaratonide sarja programm võimaldab valida maratoni ja poolmaraton distantsi vahel ning need, kes võistelda ei soovi, saavad looduskauneid radasid nautida nädal varem samal rajal ning samas asukohas toimuvatel matkasõitudel. Lisaks toimuvad traditsioonilised Herkuless lastesõidud, seega Estonian Cup on spordiüritus kogu perele.

“Meie siiras soov ning eesmärk on innustada noori ja ürituse toimumispaikades olevaid kohalikke harrastajaid julgelt osalema nädal varem samal rajal ja samas kohas toimuval Avatud Raja üritusel, kus toimuvad ka tasuta Actual Print Matkasõidud. Rattasõpradel, kes pole siiani söandanud maratonirajale tulla, on sellest aastast võimalus läbida distants vajadusel koos juhendajaga, kes aitab sõitjaid kohapeal nii nõu kui ka jõuga,” lisas Allar Tõnissaar.

Lisaks uuele nimitoetajale Hawaii Expresile ja kauaaegsetele partneritele – Opel, ArcticSport, Premium7, Hansgrohe, SIS – löövad uuest hooajast rattaspordi edendamisele kaasa ka Shimano, Europark, OlyBet ja Kingitus.ee.

Käesolevast hooajast sarja toetajatega liitunud OlyBet on loonud tasuta mängu Estonian Cup sarja iga etapi tulemuste ennustamiseks. Igal soovijal läheb arvesse kuni 3 ratturi tulemuse ennustamine, seega saab näiteks ennustada iseenda tulemust, oma sõbra tulemust ja etapi võitjat. Ennustamine läheb lukku iga etapi toimumise päeval kell 12:00 ja peale võistluse lõppu võrreldakse kõiki ennustusi kõigi tegelike tulemustega.

Hawaii Express Estonian Cup`2015 hooaja kalender

Etapp Matkasõit Võistluspäev
Vooremäe OlyBet Rattamaraton Matkasõit 25. aprill Võistluspäev 2.mai
Kuusalu ACE Logistics Rattamaraton Matkasõit 10.mai Võistluspäev 17.mai
8. Kalevipoja Rattamaraton Matkasõit 30.mai Võistluspäev 6.juuni
13. Raplamaa Hansgrohe Rattamaraton Matkasõit 27.juuni Võistluspäev 4. juuli
Lähte Premium7 Rattamaraton Matkasõit 18.juuli Võistluspäev 25.juuli
12. Alutaguse Rattamaraton Matkasõit 1 august Võistluspäev 8.august
Valgehobusemäe Rattamaraton Matkasõit 15.august Võistluspäev 22.august
Jõulumäe Arctic Sport Rattamaraton Matkasõit 29.august Võistluspäev 5.september

Eesti maastikurataste sarivõistlus Estonian Cup sai alguse 2001. aastal. Esimesed kolm aastat kandis sari nimetust Toyota Estonian Cup. Aastatel 2004.-2011. aastatel nimetati rattamaratonide sarja peasponsor Elioni järgi. 2012. ja 2013. aastal oli sarja nimisponsoriks aga maailma juhtiv tehnoloogiaettevõte Samsung. Alates juubelihooajast on sarjal uus nimitoetaja ning selleks on Hawaii Express.

Toetajad