Hauka Laada Rattamaratoni peaauhind – lihaveis rändab Lätti

Täna Antslas Hauka Laada melu sees toimunud rattamaratoni ilmestas olümpiakrossi U23 maailma karikavõitja Martins Blumsi starti tulek. 
Tugeva jalaga noorele lätlasele suutsidki lõpuni vastupanu osutada vaid KoMo-Veloplusi esinumbrid Gert Jõeäär ning Peeter Tarvis juunior.

Võitja intervjuu

 

Esikolmiku kohad otsustati sadakond meetrit enne finishit, kui lätlane kiirendas lõputõusul ning finishisse tuldi järjekorras Blums, Jõeäär ning Tarvis. 
Esikohaks saadud auhind – täiskaalus lihaveis kergitas noore lätlase kulmud üpriski kõrgele.
“On see nüüd mingi nali, millest mina aru saa, või kuidas ? “, muigas Blums finishis.
 Esikolmik jagas omavahel ka vahefinishid – Europark mäefinishis oli esimesena päral Martins Blums, Küüslaugufesti aktiivsusfinishis Gert Jõeäär.

 Naistest võitis sellel hooajal teistest selgelt kiirem Greet Steinburg.
“Mul oli täna väikene trump tagataskus, nädal tagasi sõitsin siinsamas Kaika maratoni ja teadsin veidi, et trassid kattuvad. Seega Ähijärve taha jõudes olin juba omas elemendis.  Sinnani oli aga hirmus pingutamine, sain ühele meeste pundile saba peale ja hambad ristis kannatasin ära. Sõidu ajal kole-kole, nüüd on väga hea tunne, et ära kestsin.”

Hansgrohe kiirenduskilomeetri kiireimad olid täna Anti Arumägi ja Greete Steinburg, üldarvestuses on liidrid Anti Arumägi ja Maris Kaarjärv.

Võistkondliku esikoha hõivas traditsiooniliselt KoMo-Veloplus team, parimaks naiskonnaks sõitis end Hawaii Express Cyclon.

Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, kiiremad nende arvestuses olid Kristjan Savisikk ja Frank Aron Ragilo.

Kõige noorematele rattasõpradele oli võistluskeskuses maha märgitud eraldi rajad Põltsamaa auhindadele ja auhinnad viisid koju poistest Sebastian Suppi ja tüdrukutest Maria Jürisaar.

Järgmisena suundub sari Pärnumaale, kui Jõulumäe Tervisespordikeskuse antakse start Jõulumäe Rattamaratonile 25ndal augustil.

Toetajad