Gert Jõeäär tõusis Estonian Cup maratonisarja kuuenda üldvõiduga Caspar Austaga samale pulgale

Hawaii Express Estonian Cup lõpetas selle-aastase hooaja Valgehobusemäel, kuuendat korda üldvõidu noppinud Gert Jõeäär aga sihib veelgi enamat. 

Ilmataadilt olid korraldajad saanud suurepärase rattasõiduilma ja ka stardirivi oli Grand Prix distantsil esinduslik.

Lisaks  sarja regulaarsetele sõitjatele tulid oma osa noolima maanteeprofid Mihkel Räim, Martin Laas ja Gert Kivistik. Sõidus kordus siiski eelmine etapi stsenaarium – teistelt said eest ära Vaidem, Tarvis, Jõeäär ja Kivistik.

“Jõeäär pudenes Jänedal, tulime koos Tarvise ja Kivistikuga kolmekesi lõpuni välja. Gert pani kilomeeter enne lõppu korraliku nipli ja Peetriga algas siis kassi-hiiremäng. Sain viimasele laskumisel esimesena peale ja silmad kringlid peas võtsin võidu” oli tänavusele Eesti meistrile pähe teinud mullune Eesti meister Jostem Vaidem üliõnnelik.

Sarja nüüdseks kuuekordne üldvõitja Gert Jõeäär sai oma trofee aga väga napilt.

“Enne starti oli selge, et kui Tarvis juunior võidab, pean olema vähemalt kolmas. Jänedal purunes aga rattakett, suutsin selle parandada, aga aega läks omajagu. Vist umbes seitsmekümnendalt kohal alustasin siis sisuliselt eraldistarti, kohale jõudsin neljandana. Finishis kuulsin, kui napilt Tarvis teiseks jäi ja siis see vererõhk küll korra lainetas. Kuues üldvõit on käes, Austaga oleme tasa, aga Elvalasele kurb uudis – ma tahan ka seitsmendat üldvõitu”, muigas Jõeäär. Hooaja kokkuvõttes järgnesid Peeter Tarvis, Josten Vaidem, Karl-Arnold Vendelin, Ken Post ning Kaspar Neemesto. KüüslauguFestivali vahefinishis oli esimene Peeter Tarvis, Mariine Auto mäefinishis Gert Kivistik, üldkokkuvõttes pälvis mõlemad võitjasärgid Gert Jõeäär.

Naistest võidutses sarnaselt eelmise etapiga Janelle Uibokand, hooaja kokkuvõttes aga Liisa Ehrberg.

“Mul oli hooaja alguses välissõidud, kõiki starte kaasa ei teinud ja sinna see võit läks. Täna sõnusime Liisaga vist asja ette ära, nädala pärast on Taanis MM, teeme täna turvaliselt. Ja siis hakkas pihta. Panime vastu puid, panime rajalt välja ja mida kõike veel. Aga lõpuni saime, terveks jäime, mulle etapivõit, Liisale sarja üldvõit. Uuel aastal uue hooga”, sõnas Janelle. Ehrbergi ja Uibokandi järel hõivasid madalamad kohad Maris Lillep, Laura Lepasalu, Krista Karing ning Liis Tuur.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Martin Laas, naistest Janelle Uibokand, hooaja kokkuvõtte parimad olid Taavi Kannimäe ning Liisa Ehrberg.

Võistkondadest oli sarja parim KoMo-Veloplus, naiskondadest Velohunt Sparta. Juba mitmendat hooaega peetakse ka eraldi arvestus firmaspordi kategoorias, hooaja parimana tõusis püünele HKP Team Harjumaalt.

Gardena maratonil oli hooaja üldvõidu juba ette kindlustanud Martin Parv, Valgehobusemäel võidutses tema puudumisel Kristo Prangel.

Jetoili poolmaratoni üldkokkuvõttesärgi sai Valgehobusemäel selga Herlen Kajo.

Põltsamaa lastesõitudel oli nii täna kui hooaja üldkokkuvõttes nobedaim poiss Kevin Teeäär. Tüdrukute nobedaim oli täna Eleanora Rang, üldkokkuvõtte võidu võttis lõunanaaber Lätist Sofia Saicane.

Kuigi Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari on oma käesolevale hooajale joone alla tõmmanud, pole sellega siiski läbi kõik sõitmised. Juba nädala pärast on kõikidel maastikuratturitel võimalik osa võtta ratturite laulupeost ehk siis Tartu Rattamaratonist.

Toetajad