Estonian Cup’i sporditoidu partner SiS soovitab

  1. Ära unusta süsivesikute laadimist enne võistlust

Lihasglükogeeni varude kogumiseks tuleks suurendada toidusedelis süsivesikute hulka vähemalt 48 tundi enne starti. Vahepaladena võiks kasutada kas GO Energy laadimisjooki või Go Energy batoone.

  1. Proovi toitumist juba trennis

Püüa teada saada, kas sinu organism suudab omastada ühe tunni jooksul grammi süsivesikuid kehakaalu kilogrammi kohta. Proovi ära, kas sulle sobivad paremini geelid või hoopiski energiabatoonid. See sõltub sinu ainevahetuse kiirusest, kuid ka valitud sõidutempost ja maastikust. Tippratturid kasutavad rahulikuma sõidu ajal ning siledamal maal GO Energy batoone. Kui aga maastik on varieeruv ja tempo kõrgem, siis omastab organism kergemini GO geele.

SIS

  1. Proovi ära ka vedeliku tarbimine

Lisaks toitumise testimisele trennis proovi ära ka vedelikutarbimine. Ühes tunnis omastav vedeliku hulk on 500 – 1000 ml vahel. Lisaks vedeliku kogusele vaata üle ka joogi kangus. 50 grammi pulbrit 500 ml vee kohta annab nt juba 10%-lise spordijoogi. Soovitav oleks piirduda 6-8%-lise spordijoogiga.

  1. Ära unusta vedeliku laadimist enne starti

Enne starti võiks juua vähemalt 500 ml – 1000 ml vedelikku. Juhul, kui on tegemist pikema sõiduga, siis võiks tarbida peale hommikusööki GO Energy laadimisjooki. Juhul, kui aga satub olema palav ilm, siis sobib ideaalselt GO Hydro, mida võib juua isegi kuni 1,5 liitrit. GO Hydro aitab ennetada võimalikke lihaskrampe, sest sisaldab rohkem naatriumi, magneesiumi ning kaltsiumi.

SIS estonian Cup

  1. Toitu rajal targalt

Sõidu esimesel poolel võiks piirduda GO Hydro spordijoogiga ning manustada GO+ L-karnitiiniga geele. Seda selleks, et käivituks paremini rasvade ainevahetus. Sõidu teisel poolel võib minna üle GO Electrolyte spordijoogile. Joogipudeli külge võiks teipida kuni 3 GO geeli kofeiiniga. Selle hooaja uus hitt-toode on topeltespresso-maitseline geel, milles olev kofeiinikogus on kahekordistunud (enne 75 mg, nüüd 150 mg). Kofeiin ergutab kesknärvisüsteemi ning aitab paremini toime tulla kuhjuva väsimusega.

Toitu targalt Estonian Cup

  1. Ära alahinda taastumist

taastumine 220-30 minuti jooksul pärast võistlust on ideaalseks taastumisjoogiks REGO Rapid Recovery. REGO sisaldab nüüd koguni 50% rohkem valku.
SiSi koostöö tipprattatiimiga Katusha on näidanud seda, et ratturitel, kes kulutavad pikemate sõitude ajal 6000 kalorit päevas, on enimnõutud tooteks hoopiski valgubatoon (Protein Bar).

Samuti kasutavad tipptiimide ratturid õhtul enne magamaminekut SiSi “ööjooki” REGO Night. Seda tuleks juua umbes tund aega enne magamaminekut selleks, et une ajal kiireneks meie taastumine.taastumine SIS

 

 

 

Toetajad