Estonian Cup rattamaratonide sarjas rekordiliselt osalejaid

Eesti suurimale maastikurattamaratonide sarivõistlusele Samsung Estonian Cup registreerus tänavu 117 võistkonda. Rattasarja 12-nda hooaja kõigile kaheksale etapile on end 10 päeva enne esimest starti kirja pannud 1133 osalejat, mis on 232 ratturi võrra enam kui möödunud aastal samal ajal ning märgib sarja uut eelregistreerimiste rekordit läbi aegade.

 

Möödunud aastal osales Estonian Cup rattasarjas 106 võistkonda ning kõigile kaheksale etapile registeerus osalema 901 ratturit. Korraldajad lootsid, et tänavu saavutatakse kõigile etappidele registreerunud ratturite  arvestuses esmakordselt tuhande registreerunud osaleja piir, kuid tegelik tulemus osutus märksa paremaks. Sarja kõigile etappidele registreeritud 1133-st ratturist on 831 pannud end kirja põhidistantsile ja 302 lühemale poolmaratonile.

Sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul osaleb igal Estonian Cup maratonidesarja võistlusel kokku kuni paar tuhat suurt ja väikest ratturit. „Kõigi juba registreerunud osalejate kõrval on stardijoonele oodata lisaks veel vähemalt pool tuhat rattasõpra, kes on enda jaoks välja valinud mõned konkreetsed etapid, lisaks Gutta lastesõitudes osalejad“, selgitas Tõnissaar. „Rõõmu teeb, et nende rattaspordi harrastajate hulk, kes on otsustanud kaasa lüüa kõigil kaheksal Samsung Estonian Cup rattamaratonil, on aastaga kasvanud koguni neljandiku võrra “, lisas peakorraldaja.

Tõnissaare sõnul on uuel rattahooajal Estonian Cup sarjas mitmeid olulisi uuendusi. „Sarjal on uus nimisponsor, kõigi kaheksa rattamaratoni rada sisaldab alates sellest aastast kuni ühe kilomeetrist täiendava ajavõtuga rajalõiku, mille läbimisaegade põhjal reastatakse kiiremad, nädal enne põhivõistlust toimub nii maratoni kui poolmaratoni rajal kõigile soovijatele tasuta avatud raja sõit“, loetles Tõnissaar. Korraldajate kinnitusel on ka rattasarja auhinnalaud muutunud pikemaks ning sarja uutelt toetajatelt on oodata ka rohkelt loosiauhindu. Kõigile kaheksale etapile registreerunud 1133 ratturi ning iga etapi kolme kiireima mees- ja naisratturi vahel loositakse hooaja lõpus välja sõiduauto Honda Civic kasutusõigus üheks aastaks. Honda loosikorvi läheb igalt etapilt kokku 10 nime ning oktoobris selgub nende 80 nime seast õnnelik võitja, kes võidab auto kasutusõiguse üheks aastaks.

Samsung Estonian Cup esimene osaõvõistlus toimub maikuu esimesel pühapäeval (06.05) Viljandis ning juba eeloleval pühapäeval (29.04) leiab aset kõigile osalejatele tasuta avatud raja sõit ning Rexona matk.

Samsung Estonian Cup’2012 kalender  
1. etapp 06. mai (pühapäev) Mulgi Rattamaraton
2. etapp 19. mai (laupäev) Tallinna Rattamaraton
3. etapp 09. juuni (laupäev) Rõuge Rattamaraton
4. etapp 08. juuli (pühapäev) Fuji Rakke Rattamaraton
5. etapp 28. juuli (laupäev) Honda Otepää Rattamaraton
6. etapp 11. august (laupäev) Kalevipoja Rattamaraton
7. etapp 25. august (laupäev) Jõulumäe Rattamaraton
8. etapp 08. september (laupäev) Elva Rattamaraton

Estonian Cup rattamaratonide sarja peatoetaja on maailma suurim televiisorite ja nutitelefonide tootja Samsung, kes võttis tänavu Elionilt üle rattamaratonide sarivõistluse nimisponsori positsiooni.

 

Lisainfo:
Allar Tõnissaar
Samsung Estonian Cup peakorraldaja
Tel: 50 14 427
e-mail: info@proklubi.ee
www.estoniancup.ee

black leather jacket
rob kardashian weight loss The Root Cause of Problems

the island nation of Taiwan is
snooki weight lossweek of August 9 to August 16

Toetajad