Estonian Cup 2015 rajatutvustus: Raplamaa Rattamaraton

13. Raplamaa Rattamaraton

Maraton 60 km
Poolmaraton 35 km

28. Juuni – Matk
5. Juuli – Võistluspäev

2015 aastal Estonian Cup raames sõidetav Raplamaa Rattamaraton on läbi 13- aastase ajaloo kandnud mitmeid erinevaid nimesid nagu heale lapsele kohane 🙂

Samas maratonirada, emotsioon ja väljakutse on laias plaanis olnud alati sarnased. Suurimaks üllatuseks osalejatele on olnud alati mäed nii Palukülas kui Keavas. Rapla Rattamaratoni stardipauk antakse Paluküla mägedes. Sealne suusarada on piisavalt lai mahutamaks ära Estonian Cupi mastaapi ürituse stardirivi. Olgem ausad – kohe mägedesse suunduv tõus annab võistlejatele esimese tuleproovi ja annab võimaluse tugevamatele kohe maratoni alguses edumaad kasvatada.
Poolmaraton kulgeb Palukülast Keava mägedesse ja ringiga sealtkaudu tagasi. Täispikk maraton liigub piki sedasama selgroogu, kust siis osalejad juhatatakse kordamööda nii vasakule kui ka paremale singleid vallutama.
Poolel distantsil ootab osalejaid Raplamaa maastikurattasõidu kvintessents – Keava mäed.
Rajameistrid on arvestanud ka Estonian Cupí sarjas 400+ kohtadele sõitva seltskonnaga. Kogu teekond ei ole rütmis “veri ninast välja”, sest rajameistrite tiim ei välista võimalust luua XCO formaadi eeskujul Keava mägedele ka kõrvaltkulgev “chicken-line” – küll pikem, kuid kergemini läbitav rajajupp. Maastik seda igatahes võimaldab.

Estonian Cup Rattamaratoni etapp on Rapla maakonna jaoks Selveri Suurjooksu ja EMT Suverulli kõrval üks spordiaasta tippudest. Raplamaa Rattaklubil KoMo on hea meel tõdeda, et meid toetab terve maakond. Oma panuse annavad nii Rapla Maavalitsus, Raplamaa vallad, Rapla Maakonna Spordiliit, Raplamaa Kaitseliidu malev, Rapla Haigla, Raplamaa Punase Risti Selts ja loomulikult Raplamaa vabatahtlike päästjate võrgustik.

15213770570_51d4791cf4_z Raplamaa Rattamaraton rajatutvustus Raplamaa Estonian Cup 2015 rajatutvustusRattamaraton 2015

Toetajad