Eriskummaline hooaeg võib lõppeda tuumafüüsikaga

Eesti vanim maastikurattamaratonide sari Hawaii Express Estonian Cup kulmineerub eriskummalisel 2020. aasta hooajal Ramudden Valgehobusemäe rattamaratoniga, mis leiab aset sügise esimesel nädalavahetusel, 26. septembril.

Sportlikus vaates on kaalul väga palju. Senise viie etapi kokkuvõttes juhib sarja Peeter Tarvis (KoMo/Veloplus), ent tema tiimikaaslasel Gert Jõeäärel on endiselt võimalik 6-etapilise sarja kaalukaim trofee enda auhinnakappi tirida. Muide, neljandat aastat järjest. Kuna kuuest etapist läheb arvesse viis ning Jõeäärel on üks osavõistlus aia taha läinud, on tal Tarvise edestamiseks väga head šansid. Võib isegi minna absurdse olukorrani välja. Tarvis juhib sarja, edestab Valgehobusemäel lähimat konkurenti Jõeäärt, ent kokkuvõttes peab Raplamaa mees sarja üldvõidu ikkagi Tallinlasele loovutama! Kõlab ebaloogiliselt, aga matemaatika ongi vahest nagu tuumafüüsika.

Üldarvestuse kolmas on Martin Loo (Hawaii Express), kellel on ülima õnne korral samuti teoreetiline variant esimeseks tõusta. Aga tema peab igal juhul Valgehobusemäel võidutsema ning Tarvis ja Jõeäär ei tohi mahtuda esikuuikusse. Mine tea, tehnikasport! Ka naiste osas on üldvõitja saatus lahtine. Mari-Liis Mõttuse (Hawaii Express) edu Janelle Uibokandi (Astro Baltics) ees on viis punkti, millest ei pruugi piisata. Fakt on see, et põnevust jagub mitmel rindel.

„Kui ilmataat taevaluuke nädala sees väga valla ei lase, tuleb kiire sõit,“ lubab korralduse taga seisev Peeter Dedov. „Kõige pikema distantsi ehk Grand Prix rada on sarnane mullusega. Lühematel distantsidel on sees väikesed muudatused, mis viivad kõik osalejad Valgehobusemäe tipust läbi. COVID-19 viirusega seoses joogipunktides topse käest kätte ei ulata, need tuleb sõitjatel laudade pealt endal haarata,“ annab Dedov teada ajastu eripäradest.

Kel vähegi võimalust, minge ja nautige värskes õhus liikumist. Jõukohase tempo saab igaüks ise valida. Korraldustiim on poolteist nädalat erinevaid rajalõike niitnud ja eelmise nädala tormi järgselt koguni 28 trassile langenud puud ära koristanud. Ikka selleks, et maratonile tulijad saaks sportlikku laupäeva täiel rinnal nautida.

Põhidistantsi ehk Grand Prix’ (60,6 km) algus on laupäeval kell 12.00, Gardena Maratonile (47 km) antakse lähe tund aega hiljem ehk 13.00 ja Jetoil Poolmaratonile (21,8 km) kell 12.30. Lastesõidud algavad nii nagu ikka kõige varem, kella 11.00 paiku. Detailse ajakava leiab võistluse kodulehelt: estoniancup.ee/etapp/valgehobusemae-rm

Sarja kokkuvõtte autasustamine algab kohe peale Valgehobusemäe etapi autasustamist (orienteeruvalt kell: 16:30) järgnevatele vanuserühmadele ja võistkondadele:

  • MYSnack Lastesõidud: MN10
  • Jetoil Poolmaraton: MN12; M14; N14-16; N50
  • Gardena Maraton: M16; M60; N18; N40
  • Hawaii Express GP kolme parimat: M18; MU23; M40; M50; NU23 ja Naiskonnad esikolmik
  • Hawaii Express GP esimesed kuus: Meeste üldjärjestus, Naiste üldjärjestus
  • Meeskonnad ning Asutuste/ettevõtete arvestuses parim võistkond
  • Põltsmaa vahefinis esikolmik
  • ArcticSport Mäefiniš esikolmik
  • Hansgrohe esikolmik mehed ja naised

Toetajad