Elva rattamaratonist kujunes rahvapidu

Vitaalne Lõuna-Eesti väikelinn Elva võõrustas sellel nädalavahetusel liikumise festivali, mille naelaks oli kahtlemata kohapealse rattalegendi Caspar Austa korraldatav 22. Elva Rattamaraton.

Elva võidusõidul startis teiste seas rajale ka kohalikku ellu palju panustanud suurettevõtja ja Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand: “Sünnilinn Elva on nii ilusaks tehtud, tänane ilm oli superkaunis ja kuidas ma seda kõike pealt vaatan, muidugi kippusin rajale. 50 versta ära teha veidi üle kahe tunniga – seeniori kohta kenasti ja liikumine aitab hoida hinge noorena”

Tipptasemel võidusõiduks läks aga Grand Prix 70 kilomeetrisel distantsil, kus Raplamaa Rattaklubi oli ees raskekahurväe Gert Jõeääre, Peeter Tarvise ja Oskar Nisuga.
Võidu võttis Tarvise ja Ivo Suure ees seekord Jõeäär: ” Eks punt oli alguses suhteliselt suur. Meie “noorrattur” Nisu kaotas vist kannatuse ja tegi eest lõiget. Eks see Küüslaugufesti vahefinishi ja Mariine Auto mäefinishivõit tuli talle paraja üllatusena. Noor rattur, kõll õpib. Keerasime Peetriga ise ka veidi tempot ja kaasa tuli vaid Ivo Suur. Mäefinishi järel kruttis Suur omakorda tempo üles ja vedas meid Peetriga Nisule järele. Enne lõppu läks Oskaril kahjuks rehv, millest on veidi kahju. Oleks võinud proovida vormistada kolmikvõit KoMole. Aga seekord sedamoodi ja ega nädala pärast on juba eestikad maratonisõidus.”
Kollases üldliidri särgis jätkab Gert Jõeäär.

Naistest võttis võidu Janelle Uibokand: “No seekord oli see sõit mulle ikka raske. Grupp püsis sel korral nii kaua meie kõige tugevamate meestega koos, et järjest jäid naised maha. Ka minul sai jaks lõpuks otsa ja jäin mõneks ajaks üksi sõitma, kuni sain hüpata väiksemasse gruppi, kuhu polnud ühtegi teist naist pidama jäänud. Selle grupiga sain liikuda naiste arvestuses uhkes üksinduses lõpuni.”
Poodiumi madalamatele astmetele tõusid täna Liisa Ehrberg ja Mari-Liis Mõttus.
Liisale jäi siiski naiste arvestuse roosa liidrisärk.

Gardena maratonidistantsil võidutsesid meestest Martin Parv ja naistest Mari Kruuser.
Segafredo seeniorite arvestuse võitis täna Tarmo Neemela, liidrisärgis jätkab siiski kuuekordne seeniorite maailmameister murdmaasuusatamises Virgo Karu.
Jetoil poolmaratoni kiireim oli täna Herlen Kajo, üldarvestuses jätkab liidrina Egert Tammeleht.
Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid Taavi Kannimäe ja Janelle Uibokand.
Põltsamaa Lastesõitudes kutsuti poodiumi kõrgeimale astmele tüdrukutest Eleanor Rang ja poistest Kevin Teeäär.
Estonian Cup rattasari jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Kullamaal, kui sarja etapiga samal ajal selgitatakse ka Eesti meistrid maastikurattamaratonis.

Toetajad