Elva rattamaratonil toimus gravel eestikate peaproov

Hawaii Express Estonian Cup selle hooaja kolmas võistlus korraldati suviselt imeilusa Elva mändide all. Rada oli kohandatud aina suuremat populaarsust koguvate gravel-ratastele sobivaks ja oli ühtlasi ka peaprooviks kahe nädala pärast Valgas toimuvatele eesti meistrivõistlustele.

Sarjale omaselt keerati gaas põhja juba stardis, aga võitja selgus sellegipoolest napimast napimas finishiheitluses.

Poolel maal oli etterebinud neli meest – Peeter Tarvis jun, Gert Kivistik, Siim Kiskonen ja Markus Pajur. Nii SFS vahefinishi kui Mariine Auto mäefinishi noppis enese kontole nelikust Kivistik, mäefinishi liidrisärk kuulub etapijärgselt Pajurile ja vahefinishi oma Gert Jõeäärele.

Esimesena pudenes juhtgrupis Kiskonen, seejärel jäi maha Pajur. Viimane suutis siiski liidrid uuesti kinni püüda ja Elva linnatänavatele tuldi Kivistikuga kahekesi. Põnevust jagus lõpuni, kuivõrd mõlemad lõhkusid mõnisada meetrit enne lõppu rehvi, rohkem õnne oli seekord Pajuril.

“Ei mäletagi sellist lõppu, kus sprinditakse tössude rehvidega. Minul vedas rohkem, mingil määral oli veel rehvis õhku alles. Uskumatu lugu”, vangutas võitja Markus Pajur pead.

Naiste arvestuses tegi asjad klaariks nooruke Merili Sirvel juba poolel maal.

“Liisa oli minuga poole maani, siis ta kuhugi jäi. Sain mõnusasse meeste punti saba peale ja nendega koos lõpuni. Kahju, et pean tagasi koduklubisse naasma, oleks tänase pealt vaadates tahtnud kindlasti eestikatel osaleda” sõnas naiste tänane parim autasustamisel. Naiste üldarvestuse liidrisärgi säilitas Ann-Christine Allik.

Segafredo seeniorite meeste arvestuse võitis sel hooajal juba kolmandat korda järjest Tarmo Neemela, naistest Maive Tummeltau, ekspresident Kaljulaidilt võttis naiste seenior arvestuse liidrisärgi üle Maila Rehi.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Siim Kiskonen, naistest Anna-Brit Prants.

Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme KoMo-Veloplus , naiskondadest Hawaii Express naiskond.

Gardena maratoni võitis taaskord lätlane Ivo Irbe, Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Egert Tammeleht.

Sarja lastesõitude nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli Karolina Lilenbach.

Toetajad