Eesti vanim rattamaratonide sari avas hooaja

Täna sõidetud Põleva Kivi Rattamaratoniga avas oma hooaja Hawaii Express Estonian Cup.
Sellest aastast igal etapil kolme võistlusdistantsi pakkuva sarja esimene Grand Prix etapivõitja on meestest Gert Jõeäär ja naistest Greete Steinburg

DSC_9211“Saime meeskonnakaaslase Peeter Tarvis juunioriga üsna alguses teistelt eest ära ja kordamööda tempot tehes püsisime peaaegu lõpuni. Umbes neli kilomeetrit enne lõppu tuli väike vahe sisse, teadsin, et Peetril on teine koht samuti kindel ja sedamoodi see võit tuli”, sõnas Jõeäär finishis.

“Tulin just maastikurattatuurilt, kesknädalal saabusin Eestisse. Veidi pelgasin, et äkki pole veel taastunud, aga tundub, et muretsesin asjata. Põleva Kivi rada sobib mulle imehästi, see on väga tehniline ja pole väga palju ülikiireid kruusalõike. Teisi tüdrukuid täna ei näinudki, poolel maal kinnitati ka, et olen esimene. Nii, et jäin rahule”, olid naiste võitja Greete Steinburgi kommentaarid.

Traditsiooniliselt võideldi sõidu kestel ka kolme vahefinishi punktide peale. Küüslaugufest vahefinishi võitis Peeter tarvis jun, EuroPark mäefinishi Jõeäär ning Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli Sten-Erik Ottender, naistest oli väledaim kiirendaja Maris Õispuu.

Võistkondliku esikoha hõivas KoMo-Veloplus team, parimaks naiskonnaks sõitis avaetapil end Hawaii Express Cyclon.

Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, poodimikohad sõitsid nendes arvestustes välja Andre Kull, Aigar Raja, Illar Lood ja Joosep Veelmaa, Romet Pajur ja Kristjan Fuchs.

Kõige noorematele rattasõpradele oli võistluskeskuses maha märgitud eraldi rajad Põltsamaa auhindadele ja hooaja esimesed auhinnad viisid koju poistest Herlen Kajo ja tüdrukutest Loore Lemloch.

Järgmisena suundub sari Järvamaale, kui Albu vallas Valgehobusemäel antakse teisele etapile start 2.juunil.

Video võitjaga:

 

Toetajad