Eesti meistrid rattamaratonis selgusid lõpumeetritel

Tänasele Hawaii Express Estonian Cup Kullamaa rattamaratonile andis tavapärasest suurema sportliku pinge mängus olnud meistrisärgid. Nii meeste kui naiste parimad selgitati Eesti Jalgratturite Liidu egiidi all 64 kilomeetrisel Grand Prix distantsil.
Meeste sõit tõi üllatusliku lõpplahenduse, kuivõrd alles finishijoone selgus sõiduvõitja, kes omale meistrisärki ei saanud. Nimelt ei osanud täna sinimustvalge särgi aastaks enda valdusse saanud Peeter Tarvis esiti tuvastadagi, et mustas särgis eikusagilt seljataha ilmunud rattur on lätlane Oskars Muiznieks.

“Ma jäin täna peagrupist tegelikult maha umbes 30ndal kilomeetril. Paarkümmend minutit vunkisin üksinduses ja endale algselt veidi üllatavalt kergelt sain nad sirgetel kätte.
Gruppi jõudes hammustasin läbi, mis toimub – absoluutselt kõik mehed passisid nagu hagijad Peeter Pruusi. Kangestus veidi enda Tartu Maraton ja oma esimene maratonivõit üldse – 2013 Rakke. Seal oli stardis Martin Loo ja absoluutselt kõik passisid ainult teda.
Tegin Rakkes õigel ajal õiges kohas õiged lükked, tegin samamoodi Tartu Maratonil ja täna muigasin, et kolm ON kohtu seadus. Panin kümmekond kilomeetrit enne lõppu punni põhja ja mitte keegi ei tulnud järele – kõigi silmad olid Pruusi peal. 3 kilomeetrit enne lõppu tajusin, et keegi peaks taga olema. Veidi edasi kiikasin – mingi must särk. Arvasin, et äkki mingi harrastaja poolikult distantsilt. Kilomeeter enne lõppu aga sain aru – kuramus, see on ju Muiznieks. Ta sai mulle nii vaikselt saba peale ja tuulest välja, mis seal ikka” sõnas värske Eesti Meister ja Kullamaa marataoni teine mees.

Naistest sõitsid kolm favoriiti Janelle Uibokand, Greete Steinburg ning Liisa Ehrberg mõnevõrra harjumatult kolmekesi koos. Poodiumikohad jaotati omavahel alles sõidu viimasel kilomeetril.
“Me saime üsna alguses kolmekesi kokku ja eks neid gruppe meie ümber muudkui lagunes. Jäime kolmekesi kokku pea terve distantsi ja alles siin Kullamaa aleviku serval hakkasime siis kiiremaid liigutusi tegema, et kellele mis medal. Liisa jäi esimesena maha, Greetega polnud asi aga üldse lihtne, viimased nelisada meetrit oli nagu maanteesprint.
Äkki poole rattajagu olin lõpujoonel eespool. Nõudlik rada ja täna ilmaga trehvas, päris kõike polegi sõidust meeles, aga särgi üle on ju alati hea meel” olid poodiumijärgselt Janelle Uibokannu muljed.

Kokku selgitati Eesti meistrid maastikurattamaratonis kaheksas erinevas vanusekategoorias, kõik võitjad ja poodiumikohad leiab Eesti Jalgratturite Liidu kodulehelt www.ejl.ee.

Gardena maratonidistantsil võidutses täna Martin Parv, Jetoil poolmaratonil Hetlen Kajo.

Kullamaa kooli staadionil läbi viidud lastesõitude väledaimad olid Kevin Teeäär ning Eleanor Rang.

Naiskondliku võidu võttis täna Velohunt Sparta, meeste tiimide parimaks sõitis end Raplamaaa Rattaklubi KoMo.

Estonian Cup rattasarja järgmine etapp viib ratturid kahe nädala pärast Pärnu kanti, maaliliste Jõulumäe spordikeskuse mändide alla.

Toetajad