Caspar Austa võitis Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja

Käesoleva hooaja viimase Elion Estonian Cup rattamaratonide sarivõistluse etapi Mulgi rattamaratonis võitis Martin Loo. Sarja üldvõidu tagas täna seitsmendana lõpetanud Caspar Austa.

Elion Estonian Cup sarja viimase otsustava võistluse Mulgi rattamaratoni võit kuulus Eesti ainsale mägirattaprofile Martin Loole, kes paarsada meetrit enne finišijoont suutis ainsaks konkurendiks jäänud Allan Orasega vahe sisse sõita.

Ehkki stardist alates võttis liidrite seas Erki Pütsep üles meeletu tempo, toimusid otsustavad sündmused raja kümme kilomeetrit hiljem. Sel hooajal alles teist korda Eestis rattamaratonil startinud Martin Loo (Hawaii Express) tempole suutis Viljandimaa metsaradadel ja mägedel vastata vaid Eesti valitsev maratonisõidu meister Allan Oras (Rietumu-Delfin).

Poolel võistlusmaal oli selle paari edu jälitajate ees juba ligi kaks minutit. Kui maratoni tehnilistel lõikudel oli edu Martin Lool, siis siledatel kruusateedel suutis Allan Oras kaotatu tasa teha. Veel kilomeeter enne lõppu olid mehed koos, kuid finišis edestas Loo konkurenti 16 sekundiga. Pärast finišit tunnistas Oras, et konkurent oli temast seekord tugevam ning tal oli tegemist, et vastasel pidevalt järel hoida.

Elioni-sarja punktiarvestuse üldseis enne otsustavat Mulgi rattamaratoni oli esikohaheitluses haaravalt pingeline. Üldvõidule pretendeeris neli ratturit – Caspar Austa, Raido Kodanipork, Alges Maasikmets ja Erki Pütsep.

Sõidu esimeses pooles tabasid tehnilised probleemid nii Maasikmetsa kui Kodaniporki ning esikoha eest jäid heitlema Pütsep ja Austa. Pikalt sõitsid nad koos kolmandal ja neljandal kohal, kuid lõpuks jõudsid konkurendid neile järele. Kolmandana lõpetas Viljandis sõidu Jaan Kirsipuu (CFC) ning talle sekundiga alla jäänud Erki Pütsep (Alpha Baltic/Unitymarathons.com) sai neljanda koha. Sellest aga ei piisanud, et kokkuvõttes edestada seitsmenda koha saanud Caspar Austat. Seega kuulub tänavuse aasta Elion Estonian Cupi üldvõit TÜ Akadeemilise spordiklubi esindajale Caspar Austale.

11. Mulgi rattamaratoni esikuuik
1. Martin Loo (Hawaii Express) 2:05:08
2. Allan Oras (Rietumu-Delfin) +0:16
3. Jaan Kirsipuu (CFC) +3:15
4. Erki Pütsep (Alpha Baltic/Unitymarathons.com) +3:16
5. Peeter Pruus (Raplamaa Rattaklubi KOMO) +3:19
6. Zviedris Normunds (ZZK) +3:24

Parim U23 rattur oli Viljandis viiendana lõpetanud Peeter Pruus. Parim juunior (M-18) oli Peeter Tarvis – mõlemad Raplamaa Rattaklubist KOMO. Kiireim naine Mulgi rattamaratoni rajal oli 120-ndana lõpetanud Maaris Meier (Sparta ProShop naiskond). Poolmaratoni võitis Viljandis Ekke-Kaur Vosman ning talle järgnesid Mihkel Kalja ja Vahur Vahtra. Kõik kolm noormeest said protokolli võrdse aja

Kaheksast rattamaratonist koosnevast maastikurattasarjast võttis maist septembrini osa 3300 ratturit. Neist põhisõidul osales 1700, AXA poolmaratonil 900 ja Jänksi lastesõitudes 700 väikest rattasõpra.

how being a way vit
miranda lambert weight loss A Brief History of Clarks Shoes Page 1 of 2

MINT FILLED CHOCOLATE WHOOPIE PIES
miranda lambert weight lossSummer Fashion Camps in New York

Toetajad