Caspar Austa tegi Rõuge Rattamaratoni võiduga kübaratriki

Caspar Austa tegi Rõuge Rattamaratoni võiduga kübaratriki

Täna Haanja kõrgustikul ja looduspargis sõidetud Samsung Estoanian Cup maratonidesarja kolmandal etapil Rõuge Rattamaratonil oli taas kiireim sarja üldliider Caspar Austa. Sel hooajal on Austa võitnud kõik kolm Estonian Cup sarja rattamaratoni.

Kuival kuid raske profiiliga 59 kilomeetri pikkuse raja läbis Caspar Austa (A&T Sport TYSK Team) kahe tunni ja kaheksa minutiga. Peeter Pruus (Raplamaa Rattaklubi KoMo) kaotas 11-ne sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone Allan Oras (Hawaii Express), kes jäi võitast maha juba ligi kolm ja pool minutit.

Austa pääses koos Pruusiga teistel eest raja esimesel poolel. Maratoniraja 30-ndal kilomeetril, Premium7 vahefiniš, mis asus Haanja suusastaadionil, edestasid nad järgnevaid 20 sekundiga. Vahefiniši võidu võttis Peeter Pruus. Kolmanda koha punktid kuulusid Sander Maasingule. Sõidu viimase kolmandiku alguseks oli liidrite edu kasvanud juba üle kahe minuti ja nii võis selle aasta sarja suveräänne liider finišikoridoris fännidele patsu lüüa ja oma naist kallistada.

Kolmandat etappi järjest tabas ebaõnn rajal kiirelt liikunud Alges Maasikmetsa, kelle rattal purunus kumm ka Rõuge Rattamaratonil. Kummiparandusega viiendasse kümnesse langenud Maasikmets lõpetas Rõuge Rattamaratoni üldarvestuses kaheksandana.

14. Rõuge Rattamaratoni esikümme:

1. Austa Caspar A&T Sport TYSK Team 2:07:55
2. Pruus Peeter Raplamaa Rattaklubi KoMo 2:08:06
3. Oras Allan Hawaii Express 2:11:18
4. Maasing Sander Peloton 2:11:18
5. Suur Ivo Nissan ProShop Team 2:11:19
6. Jakin Alo Peloton 2:11:57
7. Zviedris Normunds Extreme Sport 2:14:05
8. Maasikmets Alges Extreme Sport 2:14:50
9. Tarvis Peeter Raplamaa Rattaklubi KoMo 2:14:54
10. Kukk Erki Specialized/Olympic Casino 2:14:59

Everesti kiirenduslõik, kus ühe-kilomeetrisel rajalõigul mõõdetakse kõigi sõitjate läbimise aeg, asus raja 36. kilomeetril Vällamäe ja Tsiamäe vahel. Raskel rajalõigul, mis sisaldas kaht rasket tõusu oli täna kiireim Nissan ProShop Teami rattur Ivo Suur, Silver Schultzi ja Riivo Schumanni ees.

Kiireim U23 rattur oli Peeter Tarvis (Raplamaa Rattaklubi KoMo) ning kiireim juunior Josten Vaidem (Viljandi Rattaklubi). Kiireim naine oli põhidistantsil Kristel Koort (Investment Agency). Võistkondlikult kogusid Rõuges kõige enam punkte Extreme Sport ratturid, Nissan ProShop Teami ees.

AXA poolmaratoni lõpetas kokku 382 ratturit. Esimesena jõudis lühema võistlusmaa sõitjatest üle finišijoone Siim Kiskonen.

Gutta lastesõitudest võttis osa 64 tillusõitjat ja 103 vanuseklassides osalejat. Rõuge Rattamaratoni korraldaja Ivar Tupp kinnitas, et osalejate arv kokku ületas 1500 ratturi piiri. „Nii palju osalejaid kui tänavu ei ole Rõuge maastikurattavõistlustel veel nähtud, senine rekord pärines 2009. aastast, kui kohal oli 1424 ratturit, ütles Tupp.

Järgmine Samsung Estonian Cup rattamaraton toimub 8. juulil Rakkes.

 

various types of batik dress in indonesia
weight loss tips What Is the Job Environment for a Fashion Designer Like

saying Jolie resembled without the beard
miranda lambert weight lossThings To Remember While Shopping For Silk Sarees Online

Toetajad