Caspar Austa on kolmekordne Estonian Cup rattamaratonide sarja võitja

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja käesoleva hooaja viimase, distantsilt kõige pikema Elva Rattamaratoni võitis lätlane Normunds Zviedris Extreme Sport võistkonnast. Sarja üldvõidu vormistas täna neljandana lõpetanud, kuid sel hooajal koguni neli etapivõitu teeninud Caspar Austa.

Võitja Normnuds Zviedris läbis 72 kilomeetri pikkuse maratonidistantsi ajaga 2:12.16. Tema meeskonnakaaslane, end teisele kohale pedaalinud Helmet Tamkõrv lõpetas 20 sekundit hiljem. Kolmandana finišeeris Elvas Markku Ainsalu (Nissan ProShop Team) ajaga 2:12.55.

Täna koduradadel pedaalinud Caspar Austa sõit algas üle kivide ja kändude. „Neljandal kilomeetril läks rehv katki, aga õnneks ei olnud auk väga suur ja sai selle vahuga kinni lasta,“ kommenteeris Austa oma sõitu. „Aga minek oli hea ja sain lõpus veel ka esiotsale järele. Rada oli vaatamat hommikusele vihmasajule väga hea ja kurtmiseks ei tohiks kellelgi küll põhjust olla. Kahju ainult, et koduetapp jäi selle hooaja sarjas kõige kehvema tulemusega.“

12. Elva Rattamaratoni esikuuik:
Koht Nimi Võistkond Aeg Kaotus võitjale
1 Normunds Zviedris Extreme Sport 2:12:16
2 Helmet Tamkõrv Extreme Sport 2:12:36 0:00:20
3 Markku Ainsalu Nissan ProShop Team 2:12:55 0:00:39
4 Caspar Austa A&T Sport TYSK Team 2:13:54 0:01:38
5 Alges Maasikmets Extreme Sport 2:14:06 0:01:50
6 Ivo Suur Nissan ProShop Team 2:14:27 0:02:11

Caspar Austa oli endale käesoleval aastal võidetud nelja etapiga Estonian Cup rattasarjas juba üldvõidu taganud. Võimas esitus läbi hooaja tõi Austale kaasa ka Premium7 vahefinišite punktiarvestuses aktiivseima ratturi valge särgi. Võistkondlikult olid täna kiireimad Extreme Spordi ratturid ja kogusid kõige enam punkte ka sarja kokkuvõttes.

Samsung Estonian Cup’2012 üldine paremusjärjestus (8 etapi kokkuvõttes):
Koht Nimi Võistkond Punkte kokku
1 Caspar Austa A&T Sport TYSK Team 9020
2 Allan Oras Hawaii Express 8949
3 Alges Maasikmets Extreme Sport 8925
4 Normunds Zviedris Extreme Sport 8923
5 Ivo Suur Nissan ProShop Team 8907
6 Helmet Tamkõrv Extreme Sport 8905

Naiste parim oli Elvas Daisi Rist Gustaf Kopparberg naiskonnast ajaga 2:42.14, mis tähendas üldarvestuses 158. kohta. Teise naisena ületas finišijoone Viktoria Randalainen TÜ ASKist ajaga ning kolmas oli Greete Steinburg, kes kaheksa etapi kokkuvõttes võttis Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarjas Naiste-arvestuses üldvõidu. Naiskondadest olid täna kiireimad TÜ ASK ratturid, kes võiduga Elvas tagasid ka sarja naistkondliku üldvõidu Rakke Fuji/Expert Rakvere naiskonna ees.

U-23 vanuserühma esimese ja üldarvestuses 14-nda koha saavutas Peeter Tarvis. Parim juunior oli Josten Vaidem. AXA poolmaratoni kiireim oli Ekke-Kaur Vosman, kes läbis täna 38 kilomeetrit ühe tunni 19 minuti ja 26 sekundiga. AXA poolmaratonide üledarvestuses võitis kaheksa etapi kokkuvõttes Sten-Erik Ottender.

Raja 30-ndal kilomeetril asunud Everesti kiirenduslõigul oli täna kiireim Janar Jermakov, kes läbis allamäge kulgenud kiire kruusalõigu 62,2 sekundiga. Kõigi kaheksa etapi Everesti kilomeetrite kokkuvõttes oli kiireim aeg Virgo Karul.

Everesti kilomeetri laskumisele järgnes pikk tõus, mille tipus jagatati neljale esimesele omakorda Premium7 aktiivseima ratturi punkte. Vahefinišis näitas kõige teravamat jalga 44-aastane Alges Maasikmets, edestades tänast võitjat Normunds Zviedrist.

Elva Rattamaratoni osales kokku 1449 ratturit, neist startis maratonile 875 ja AXA poolmaratonile 406 ratturit, lisaks osales Gutta lastesõitudel kokku 168 rattapoissi ja -tüdrukut. Elva Rattamaratoni raames toimunud Linnapeade Cupi võitis selle Elva linnapea Toomas Järveoja.

Estonian Cup Rattamaratonide sarja on neljal korral võitnud Allan Oras. Lisaks Caspar Austale sarjas üldvõitudega suutnud kübaratriki teha ka Alges Maasikmets.

Kaheksast rattamaratonist koosnevast maastikurattasarjast võttis maist septembrini osa rohkem kui 3400 ratturit. Neist põhisõidul 1800, AXA poolmaratonil 1050 ning Gutta lastesõitudes 550 väikest rattasõpra. Lisaks neile osales Rexona matkasõitudes, mis toimusid nädal enne võistlust, 1150 osavõtjat. Kõigile ratturitele, kes läbisid Samsung rattamaratonide sarjas tänavu kõik kaheksa osavõistlust on korraldajate poolt välja pandud „raudsete meeste- ning naiste“ auhinnad. Samuti saavad kingituse kõik lapsed, kes on osalesid 2012. aastal vähemalt viiel Gutta lastesõidul.

Sarja loosiauhind – Hondakeskus Catwees poolt välja pandud sõiduauto Honda Civic kasutusõigus üheks aastaks loositakse välja Samsung Estomnian Cup rattasarja 12-nda hooaja pidulikul lõpetamisel 13. oktoobril.

according to Macy’s spokeswoman Rina Neiman
snooki weight loss How to Wear Rue 21 Clothes

off remnant to help you candy striped infinity headband
rob kardashian weight lossContemporary Jute Products and Their Uses

Toetajad