Austa ja Maasikmets selgitavad Samsung Estonian Cup üldvõitja

Eesti suurima rattamaratonide sarivõistluse Samsung Estonian Cup otsustav etapp Honda Jõulumäe Rattamaraton toimub 7. septembril Pärnumaal. Võistluses rattasarja esikoha eest on jäänud sõelale möödunud aasta võitja Caspar Austa ning Alges Maasikmets.

Nii Austa kui Maasikmets on 13-ne aastase ajalooga Estonian Cup rattasarja üldvõidu saavutanud seni kolmel korral. Sarja ainus neljakordne võitja, 2009. aasta maastikurattamaratoni Euroopa meister Allan Oras, jahib tänavu kohta sarja esikuuikus. Poodiumi madalamatele astmetele konkureerivad Samsungi-sarja üldarvestuses veel Ivo Suur, Erki Pütsep ning Helmet Tamkõrv.

Samsung Estonian Cup kaheksas etapp Honda Jõulumäe Rattamaraton kulgeb juurikarohkel, valdavalt liivase pinnaga männimetsas. Põhisõidu pikkus on 60 kilomeetrit ning poolmaratoni distants 26 kilomeetrit. Stardinimekirja on kantud kokku 1600 ratturit, lisaks lapsed, kes alustavad Balbiino lastesõitudega 10 minutit pärast põhistarti ehk kell 12:10.

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja liidril Caspar Austal on otsustava etapi eel Alges Maasikmetsa ees 15-punktiline edu. Sarja üldvõiduks tuleb Maasikmetsal Jõulumäel kindlasti võita ning samaaegselt loota, et Austa ei jõua esikolmikusse. Olulist rolli saavad lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel mängima Premium7 vahefiniši punktid, mis mängitakse välja Jõulumäe maratoniraja 26-kilomeetril.

Sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul pole kahtlust, et mõlemad võidupretendendid ihaldavad kohta Allan Orase kõrval rattasarja neljakordse võitjana. „Austal on homme selge eelis, sest Massa vajab tingimata võitu, samal ajal kui sarja liider saab rahulikumalt võtta ja vaadata, mis kõrgemate kohtade jagamisel saab toimuma,“ kommenteeris Tõnissaar. Peakorraldaja sõnas, et lisaks ratturile peab vastu pidama ka ratas. „Sarja võitja selgub Jõulumäel,“ toonitas Tõnissaar.

Võistkondlikult on sarjas esikoha kindlustanud Amps-Extreme Spordi võistkond. Teise-kolmanda koha jaotuse otsustavad Jõulumäel Nissan Thule ProTeam ja Fixus Sport. Niisamuti on selge, et Premium7 aktiivseima ratturi punktiarvestuse on võitnud Caspar Austa, kuid Erki Pütsepa ja Alges Maasikmetsa homsest sõidust sõltub, missugune saab olema lõppjärjestus.

Täiesti lahtine on Hansgrohe kiirenduslõigu esikolmik. Hetkel on liider Henno Puu, kes juhib Alges Maasikmetsa ees napi 2,5 sekundiga. Kolmandal kohal on Riivo Schumann. Jõulumäel asub Hansgrohe kiirenduslõik rattureid raja 38-kilomeetril, kus maksimumkiirust tuleb ratturitel näidata luitepealsel metsaalusel teel, mis sisaldab nii tõuse kui laskumisi.

Vahetult enne finišit ootab osalejaid uus rajalõik. Korraldajate sõnul on võistlusraja viimased pool kilomeetrit oluliselt muutunud ning tõusud enne finišit varasemast raskemad.

Ilmaprognoos lubab laupäevaks Pärnumaale päikesepaistelist ilma ning sooja 21 kraadi.

Honda Jõulumäe Rattamaratoni rajakirjeldus ja kogu oluline info: https://estoniancup.ee/2013/stage/joulumae-rattamaraton/

ellie kardashian ticketed
rob kardashian weight loss How Tennis and Polo Shirts Came About

Your child can then look at all the stick pad numbers
miranda lambert weight lossspring fashion as a form of art

Toetajad