4. juulil toimub 13. Raplamaa Hansgrohe Rattamaraton

Laupäeval, 4. juulil, toimub Hawaii Express Estonian Cup Raplamaa Hansgrohe Rattamaraton.

Raja eripära tõttu on seekord, sarnaselt kahele esimesele etapile, Maratoni distantsil kasutuses viitstart. Ilmateenistuse andmetel on oodata tõeliselt suvist ilma. Maratonipäeval on ratturitele kehaturgutusel toeks ka Hawaii Express Estonian Cup’i võõrustav omavalitsus, Kehtna vald. Valtu spordimajas on võistluspäeval käibel “salajane fraas” – EstonianCup ja selle abil on ujula kasutus tavahinnast poole odavam – 2 EUR.

Vaata Valtu spordimaja teenuste nimekirja siit – http://www.valtuspordimaja.ee

Valtu Spordimaja asub Kaerepere aleviku südames ja on võistluslaagrist ca 15 kilomeetri kaugusel pealinna suunas.

Registreerimine Hawaii Express Estonian Cup Raplamaa Hansgrohe Rattamaratonile lõpeb, 1. juuli, südaööl.

Registreeru kohe

60. kilomeetrise Raplamaa Hansgrohe Rattamaratoni viitstardiga lähe antakse, keskpäeval kell 12.00, Palukülast. Shimano Poolmaraton on 33 kilomeetrit pikk ja saab stardipaugu kell 13.30. Nii maratoni kui poolmaratoni rajal on 3 teenindus-toitlustuspunkti (TP-d), Hansgrohe kiirenduskilomeeter saab alguse 57.-l kilomeetril ning Mäefiniš on Paluküla hiiemäe tipus.

Üritus toimub Rapla maakonnas, Kehtna vallas, stardi-ja finišipaigaga Palukülast. Enamus rajast paikneb Kõnnumaa maastikukaitseala piires. Põhimaratoni pikkuseks on 60 km, Shimano poolmaratonil 33 km-t.
Nii maratoni kui poolmaratoni rajal on 3 teenindus-toitlustuspunkti (TP-d).Võimalikud üllatus-TP – d toimivad iseteeninduspõhimõttel.

Maratoni algusosa on Paluküla suusaradadel. Stardist väljutakse paremale kruusateele, misjärel pöörab rada heinamaale. Järgneval lõigul on Keskkonnateenistus lubanud meil kasutada ainult väga kitsast,metsa äärt markeerivat riba, mistõttu tuleb nimetatud kohas sõita rangelt tähistuse järgi ja mitte kalduda tähistusest sissepoole.

3.- km-l lahkutakse suusaradadelt, järgneb vahelduv maastik. 7.-l km-l sõidavad maratoonarid lehvitamiseks-pildistamiseks korraks stardipaiga kõrvalt läbi ning siis minnakse ringile juba ümber Keava raba.

Metsateed jätkub kuni 14. km Animatsi singlini. Ohekatkus, 15.- km-l, on esimene TP. Edasi jätkub 3km vunkimist kruusateel, järgnevad metsarajad ja karjakoplid. 27.-l km-l, peale Tarsi taluhoovist läbisõitu algab pikk, 2,5 km kruusateelõik, mis viib korraks üle heinamaa ning siis tuleb jälle kruusatee koos vahefinishiga 33.-l km.-l.

Teine TP asub enne Keava mägedesse sisenemist, raja 34.-l km-l.

Keava mägedes tiirutab rada 6 km ringis. Lõik on ülejäänud rajast tehnilisem ning ka raskem, ohtlikke kohti siiski ei ole. Tähelepanu nõudvad laskumised on tähistatud allapoole suunatud nooltega. Üks tõusunukkidest on tõenäoliselt enamuse jaoks nn. jooksukas, ülejäänud pigem sõidetavad.

Peale Keava lõppu läheb jälle kergemaks, kolmas TP on raja 50.-l km-l Nipernaadi põndakul, sõit kulgeb kuni raja lõpuosani Palukülas mööda metsateid ja sihte, kus leidub ka sigade poolt ülessongitud kohti.

Raja viimased kilomeetrid on taas Paluküla radadel, 57.-58.-l on Hansgrohe kiirenduskilomeeter, samuti on mäefinish Paluküla hiiemäe tipus, Hansgrohe kilomeetri esimesel poolel.

Poolmaratoni rajast on võrreldes maratoniga välja jäetud algusosa suusarajad, Keava mägede lõik ning raja teises pooles Õunapuu-Koolirehe ja Kunilepa lõigud.

Vaata Raplamaa Hansgrohe Rattamaratoni ajakava, rajakaarti ja asukohta siit

Oma stardinumbrit näed siit

Registreeri oma pisipere Herkuless tasuta lastesõitudele siit

 

Toetajad