22. augustil toimub Valgehobusemäe Rattamaraton

Hawaii Express Estonian Cup VII etapp, Valgehobusemäe Rattamaraton, saab stardipaugu loomulikult Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse esiselt haljasalalt. Tegemist on 2015 aasta parima tervisespordirajatisega ja oma tiitli on see keskus auga välja teeninud. Muinasjutuline maja, muinasjutulises keskkonnas – kerge on siia ennast ära unustada, nautida looduse hääli ja lihtsalt olla ja mitte midagi teha :). Samas teha on siin tegelikult palju ja seda aastaringselt, keskuses on Eesti parim discgolfi rada, matkarajad, murdmaa- ja mäesuusarajad, snowdubbing, kenad järvesilmad supluseks ja palju muud põnevat. Seekord keskendume siiski rattaradadele.

55.- kilomeetrine põhisõit saab lähte keskpäeval 12:00. Esimesed 3,2 kilomeetrit lookleb maratoni rada niidetud suusaradadel, kus ühtlasi kogutakse esimesed 79 tõusumeetrit. Korraks põige kruusateele, siis väike lõik metsateed ning kui sõidetud on 4 kilomeetrit läheb maratoni ja poolmaratoni rada korraks lahku. Põhisõidu rada keerab ära vasakule, kus ees ootab sõit ülepea ulatuvate sõnajalgade vahel metsasinglitel. 35.-kilomeetrine Shimano Poolmaratoni rada kulgeb aga otse mööda heas korras olevat kruusateed ja mõlemad rajad kohtuvad taas vahetult enne esimesest joogipunkti seitsmendal kilomeetril.
NB! Kes mustikaid soovib süüa, siis esimene ja viimane joogipunkt asuvad just keset parimaid mustikametsasid.

Edasi kulgeb rada mööda suusaradasid ja metsateid kuni Kallijärveni välja (15km) ning loomulikult ei jää maratoni läbijatel ületamata ka 16.-l kilomeetril olev Jäneda Linnamägi. Poolmaratoni rada otsustati ohutuse mõttes viia ümber Linnamäe, kuna tegemist on väga kitsa rajaga mäest üles ja alla, turvatud puidust piiretega, mis teevad tõusu ja laskumise rattaga läbides vägagi tehniliseks (pika maa läbijatel tasub siin ettevaatlik olla). Siit edasi lähevad rajad lõplikult lahku. Poolmaratoni rada viib otse Jänedale välja (Jäneda TP 16.9km), samas maratonirada teeb Jäneda poole kulgeded juurde põneva pauna veeredes läbi kahe karjääri, pikalt piki metsasingleid ja niidetud pokumaad. Kui seljataha on jäetud 28.7 kilomeetrit. Ootab ees Jäneda TP, mis asub Musta Täku Talli suure vankri juures (ilmselt suurim vanker, mida Teie silm kunagi näinud on). Siin peaks kõht tühi olema ja janu suur ning et energia manustamine suurema kiirustamiseta sujuks, mängib meile lõõtsa Tiit Animägi.

Edasi kasutame presidendi matkaradu. Poolmaraton lõikab enne Nelijärvele jõudmist juba Valgehobusemäe poole.  Maratonirada läbib aga Nelijärve puhkekeskust ja sinna jõudmiseks liigutakse mööda mõnusaid metsasingleid, teele jäävad tehnilised tõsusud ja laskumised. 33.-l kilomeetril võetakse Premium7 Vahefinish. Eriti tähelepanelik peaks olema 34-l kilomeetril, kus laskumise lõpu osas on astmed, mis hooga läbides on mõnusad hüpped. Paar palki jätsime teepeale vedelema, et panna proovile osalejate võimekus läbida hooga takistusi – loomulikult jääb võimalus ka ringiga ümber sõita. Nelijärve oosid on üle vabariigi kuulsad – seega siin tasub loodust nautida ja mitte väga kihutada. Nelijärve TP on 36-l kilomeetril. Sealt edasi kogume pisut tõusumeetreid ja naudime pikki laskumisi, põikame kergliiklusteele ja sealt edasi järsu pöördega metsa tagasi. Siinkohal viitaks tähelepanu tõusule, mis kulgeb mööda suhteliselt järsu pervega nõlva. Soovitus on probleemde korral pedaalist vabastada parem jalg, sest vasakut jalga pole ilmselt kuhugile toetada :). Edasi veereb rada mööda Purgatsi-, Sisaliku-, Urbukse-, Vahe- , Niker- ja Ahvenjärvest. Europark Mäefiniš on neljakümnendal kilomeetril Viimane TP on 48-l kilomeetril. Poolmaratonil on selleks ajaks läbitud 27.8 kilomeetrit. Hansgrohe kiirenduskilomeeter algab 47-l kilomeetril ja lõppeb mõnusa tõusuga. Kellel vähegi võimalust, siis tasub viimane jõud lõpukilomeetritele jätta, sest läbida tuleb Valgehobusemäe tõusud enne, kui jõutakse tagasi Valgehobusemäe veesilma äärde, et teha viimane auring enne võidukat finišit.

Maratoni korraldajad ootavad  Teid kosutava joogi ja maitsva supiga, saun on soe ja veesilmas vesi jahutav. Esimestele on saunaõlled korraladaja poolt tasuta!

Õhtu jätkub meeleoluka spordipeoga Musta Täku Tallis, kus meeleolu loob ansambel Shanon – kõik on oodatud!

Rattamaratonile on oodata üle 930 osaleja.

Registreerimine Hawaii Express Estonian Cup Valgehobusemäe Rattamaratonile lõpeb kolmapäeva, 19. augusti, südaööl.

[button url=”http://2015.voistlus.ee” style=”primary”]Registreeru kohe[/button]

Vaata lisaks: https://estoniancup.ee/etapp/valgehobusemae-rm/

Ära unusta registreerumast pisipere Herkuless lastesõitudele siit

Valgehobusemäe_estonian_cup

Toetajad