21. hooaja kalender ja registreerimine

21. hooaeg peidab endas nii mitmeidki uuendusi ja muudatusi.

Rattasari saab stardipaugu esimesel aprilli algava 1. Tallinna Virtuaalarvestusega Rattamaratoniga. Kuu aega kestvat etappi võib vaadelda kui soojendust algavale hooajale. Korralikult maha märgitud kindel rada annab osalejatele võimaluse koos kella, distantsi ja iseendaga algavaks hooajaks vormikõverat putitada.

Tehnilises võtmes annab virtuaalarvestusega etapil osalemine punkte 50% vähem kui teised etapid. Nais- ja võistkondade arvestuses aga kajastub Tallinna maraton punktilises mõttes tavapärase etapina. Sarja individuaalses arvestuses loetakse kokku 5 parimat punktisummat. Siiski ka see etapp tuleb vallutada kõigil raudse ratturi tiitlit ja medalit nõudlevatel meestel ja naistel, sest ainult sellisel viisil tagad endale soovitud tiitli.  Virtuaalarvestusega etapil peetakse ka liidrisärkide arvestust ning jagatakse loosiõnne järgi auhindu meie sarja toetajatelt. Virtuaalarvestusega etappi saab sõita lugematuid kordi ja ka üles laadida samuti lugematu arvu kordi, aga kirja läheb neist parim sooritus.

Sarja on lisandunud uus etapp – 4. Kõlleste Rattamaraton, mida korraldab sarja 4x võitja Allan Oras oma korraldustiimiga. Põlvamaal Krootuse külas toimuv etapp vahetas välja Kalevipoja Rattamaratoni. Põlvamaale jõudis sari lõpuks ometi, alles oma 21 sünnipäeval, aga kindlasti selleks, et sinna pikemaks ajaks peatuma jääda.

Uued tuuled on uuel aastal puhumas ka Elvas, sest Rand &Tuulberg 21.Elva Rattamaratoni korraldamise võttis üle sarja 6x võitja Caspar Austa omanimelise klubi ja korraldustiimiga.

Põneva muudatusena käivitame uuel hooajal eraldi elektrirataste arvestuse, mis saab stardigruppides oma aja ja koha. Ettevõtete arvestuses hakkavad sõitjad võistlema sponsorinimelise rändkarika nimel, millele graveeritakse ka kõik eelnevad võitjad.

Nimelisi numbreid saavad uuel hooajal vaid terveks sarjaks registreerunud, nagu ikka kõik need, kes teevad seda enne 23. aprilli, kaasa arvatud Lastesõidud.

Lastesõitudele annab ka uuel aastal hoogu MySnack ning üritus on lastele jätkuvalt TASUTA.

21. hooaja etapid on järgnevad:

1. etapp (1.- 30.04) – 1. Tallinna Virtaalarvestusega Rattamaraton, Tallinn/Harjumaa

2. etapp (8. mai, L)  – Ramudden 7. Valgehobusemäe Rattamaraton, Albu Järvamaa

3. etapp (12. jun, L) – 4. Kõlleste Rattamaraton, Krootuse, Põlvamaa

4. etapp (3. jul, L)    – 19. Raplamaa Rattamaraton, Laukkataguse, Raplamaa

5. etapp (31. jul, L)  – Rand &Tuulberg 21. Elva Rattamaraton, Elva Tartumaa

6. etapp (14. aug L) – E-Piim 18. Kullamaa Rattamaraton, Kullamaa, Läänemaa

7. etapp (28. aug, L) – 22. Jõulumäe Rattamaraton, Jõulumäe, Pärnumaa

Registreeru etappidele SOODUSHINNAGA SIIT 

 

Registreeru etappidele SOODUSHINNAGA SIIT 

 

Toetajad